Инђија

toyo-tires-2

Полагањем камена темељца за изградњу Центра за иновације јапанске компаније „Тојо Тајер“ у Инђији, обележен је почетак нове фазе сарадње Србије и Јапана, али и даљег технолошког развоја у нашој земљи.

Председник Србије Александар Вучић поручио је да ова инвестиција има шири значај, јер представља основу за заједничку будућност две државе, истичући да Србија постаје важно место са којег је могуће наступати на различитим светским тржиштима.

Он је нагласио да је реч о посебном дану, упркос глобалним изазовима, и подсетио на јапанску пословицу која говори о стрпљењу и упорности као путу ка резултатима, повезујући је са развојем овог пројекта.

Компанија „Тојо Тајер“ започела је производњу у Србији 2022. године, а данас у Инђији запошљава око 630 радника и годишње произведе око пет милиона гума.

Нови центар биће значајан за даљи развој технологија, јер ће се у њему радити на истраживању и развоју, укључујући нове материјале, рецептуре и процесе, чиме ће се унапредити производња и конкурентност компаније.

Према речима Саторуа Морије, извршног директора задуженог за технолошки сектор у компанији, овај пројекат представља дугорочно опредељење и потврду поверења у Србију као партнера. Он је истакао да ће центар имати значај не само за компанију, већ и за развој домаћих стручњака и отварање нових прилика за младе.

Планирано је да овај центар буде део шире глобалне мреже истраживања и развоја, уз сарадњу са тимовима у Јапану и Сједињеним Америчким Државама. Такође, најављено је да би функције развојног центра из Немачке могле бити премештене у Србију, чиме би наша земља постала кључна тачка за европске активности компаније.

Представник амбасаде Јапана у Србији оценио је да Србија има значајну предност када је реч о доступности квалитетних стручњака из области науке и инжењерства, што додатно доприноси привлачности земље за инвеститоре.

Изградња овог центра, како је поручено, представља важан корак ка јачању технолошког развоја, али и продубљивању економских и партнерских односа Србије и Јапана.

Фото: Принт Скрин Инстаграм buducnostsrbijeav

 

karate

На Купу Војводине за млађе узрасте, у Инђији, каратисти кикиндског Феникса освојили су 17 медаља. Резултати, наде, кате: Никола Скакић и Филип Адамов злата, Маша Славнић сребра, Милан Драгишић и Наташа Татић бронзе, борбе: Јелена и Селена Кличић бронзе у категорији до 45кг, пионири, кате: Василије Милетић бронза, борбе: Милан Муиџа злато до 30кг, Данило Анучин и Лука Радин сребра до 45кг, Лука Пендић бронза до 30кг, борбашки тим пионира у саставу: Вељко Видовић, Дамјан Кала и Анучин сребро, полетарци, кате: Никола Миланов сребро, Павле Поповић бронза.
Додајмо, предстојећег викенда, у хрватском граду Ријеци, на Првенству Балкана за јуниоре, у борбама у категорији до 68кг, као репрезентативац Србије наступиће и Кикинђанин Петар Ступар.
Д. П.

karate

На Школском првенству Војводине у Инђији, чланови кикиндског Карате клуба Феникс који су представљали своје школе, узели су три бронзане медаље: Петар Ступар (као ученик Техничке школе, борбе – категорија до 70кг), Стефан Славевски (Гимназија Сента, борбе – категорија до 63кг), Нина Стојнић (Гимназија Кикинда, борбе – категорија до 54кг) и Никола Кочиш (Техничка школа, кате).

Д. П.

karate

На Првенству Војводине за полетарце, пионире и наде у Инђији, кикиндски Феникс освојио је 12 (4-1-7) медаља.

Микс катa тим: Миа Вашалић, Нера Јухас, Стефан Сили, освојио је злато, као и пионири Јелена Кличић (до 63 кг) и Данило Анучић (до 35 кг) те у катама у конкуренцији нада Миа Вашалић (Б класа).

Друго место у катама припало је нади Вањи Дамјанов, а трећи су били: Вашалић, Нера Јухас, Дуња Нађалин и Матеја Шашић.

Бронзе у катама припале су још и пиониру Николи Скакићу и полетарцима Ленки Завишић и Милану Муиџи.

Сви поменути квалификовали се се за Првенство Србије у Младеновцу.

 

Д. П.

karate

Каратисти кикиндског Феникса наступили су данас на два надметања, оба у Инђији, а сениорски ката тим, у саставу: Никола Албулов, Никола и Срђан Кочиш, освојио је сребрну медаљу на Првенству Војводине.

Одржано је и Школско првенство Војводине. Петар Ступар био је први у категорији до 57 кг, Нина Стојнић (до 54) заузела је друго место, а још је као средњошлколац Никола Кочиш био бронзани, али у катама баш као и основка Миа Вашалић.

Д. П.

error: Content is protected !!