Srpska liga „Vojvodina”: „Kanarinci” kljucnuli bod u finišu

Fudbaleri OFK Kikinde nastavili su nez nepobedivosti, šesti put ove sezone remizirali su, ali današnji bod na Gradskom stadionu, u 10. kolu srpskoligaške „Vojvodine”, ima pomalo gorak ukus: OFK Kikinda – RFK Novi Sad 1:1.
Kikinđani su krenuli ofanzivno, ali promene nije bilo, usledio je nešto mirniji tok susreta, a u finišu prvoga dela domaćin je bio najbliži vođstvu, ali Kovačević je u izglednoj prilici tukao u golmana Bogunovića. Ipak, mladi napadač pogodio je pred samu nadoknadu prvog poluvremena. Nakon centaršuta Viole iz prekida, Veljović je odigrao glavom, a Kovačević se snašao u gužvi pred golom „Kanarinaca”, prosledivši iz vazduha loptu u mrežu.
U nastavku, gosti su zaigrali nešto angažovanije, ali ozbiljnije opasnosti po mrežu Oparnice nije bilo. Vredan pažnje bio je pokušaj rezerviste Jurišića tek u 74. minutu, tada je lepo tukao s distance, ali malo poviše prečke. Zadovoljni Kikinđani nisu previše bili usmereni ka protivničkoj polovini, a kada se činilo da bodovi ostaju na severu Banata, još jedan igrač s klupe Dimitrić, uverljivo najbolji igrač Novog Sada, tri minuta pre kraja, lako se otarasio čuvara Beljića, ubacio u peterac,  tamo je pravovremeno glavom reagovao Janjić i uz pomoć stative poravnao za konačan ishod.
OFK KIKINDA: Oparnica, Lukić, Beljić, Kovačević (Molnar), Mirkov, Ivanović, Veljović (Petrović), Preradov, Viola, Rafael, Lolić (Čutović).
D. P.

VOJVOĐANSKI „ISTOK”

I u Vojvođanskoj ligi „Istok” igrano je nekompletno 10. kolo, a od naših ekipa pobedila je jedino Sloboda, u Novim Kozarcima 2:1 (Galić, Vokić) savladala je Dolovo. Nakovački Polet poražen je u Beloj Crkvi od BAK-a, rezultatom 1:0, a velikoselska Kozara izgubila je 2:1 (Plavšić) u Vlajkovcu od Jedinstva. Sutra, od 15 sati, ruskoselska Crvena zvezda čekaće Begej iz Žitišta.