Лолић донео три бода и прекинуо голгетерски пост ОФК Кикинде

Утакмице некомплетног 19. кола Српске лиге „Војводина” биле су данас на распореду, а млађани Вељко Лолић донео је три бода и истовремено, након 404 минута, прекинуо голгетерски пост тима с Градског стадиона: ОФК Кикинда – Хајдук 2:1.

Из прве опасности Кикинђани су повели против Куљана. У 7. минуту, након брзе акције, Молнар је одлично упослио Лолића, а овај мало искоса приземним шутем рутински затресао мрежу. Недуго потом Молнар је имао добру идеју, да је био само мало прецизнији постигао би прелеп погодак, али лопта је прошла тик покрај стативе гостију. Молнар је убрзо, након пола сата игре, изврсно продро по левој страни и заврнуо, послуживши Нађпала као на тацни, али је овај тукао високо преко пречке. Затим је Рафаел имао отворен шут у ситуацији пет на три, али је упутио млак ударац. Добра акција и у 38. минуту Лолића, Нађпала и Ивановића и то на малом простору, а онда је Мирков циљао, али је лопта некога погодила у блоку гостију. Још боља транзиција читавог нападачког реда Кикинђана уродила је, ипак, плодом у 42. минуту, а опет је Лолић био стрелац, сада из другог покушаја.

Лоше су, међутим, ушли у наставак Кикинђани и поред лепе и резултатске, а и психолошке предности и одмах били кажњени. Љумовић је у 47. минуту искористио смушеност у одбрани домаћина и после неколико одбитака вратио неизвесност некако убацивши отпадак у мрежу. Покушавали су Куљани да стигну до бода, али само су запретили у неколико ситуација, а  када се све сагледало, победа домаћина, ипак, није била под знаком питања.

ОФК КИКИНДА: Француски, Лукић, Бељић, Бенке (Ђукић), Мирков, Ивановић (Вемић), Молнар (Живојнов), Нађпал, Мојсиловић, Рафаел, Лолић (Кецман).

Д. П.

РЕМИ ВЕЛИКОСЕЛАЦА

И у Војвођанској лиги „Исток” одиграно је неколико мечева 19. кола, али од наших екипа једино је Козара, у Банатском Великом Селу, била на терену, ремизиравши 1:1 с Јединством из Банатског Карађорђева. Петровић је Великоселцима у 18. минуту донео предност из казненог ударца, а на исти начин Карађорђевчани су 12 минута пре краја стигли до бода, стрелац је био Дучић.

Сутра од 15 сати, новокозарачка Слобода у госте ће српскоцрњанској Будућности, а на кикиндском Вашаришту, ЖАК ће дочекати рускоселску Црвену звезду.