JP „Kikinda” učestvovala je na festivalu BelgrAID 2026. – „Za moju planetu!“. Manifestacija na jednom mestu okuplja umetnost, kulturu, humanost i ekologiju radi podizanja svesti o značaju očuvanja životne sredine i odgovornog razvoja zajednice. Kroz raznovrstan program, festival nudi sadržaje za sve generacije, spajajući edukaciju i aktivizam sa kreativnim i kulturnim izrazom.
Ove godine u fokusu je bila ekologija i sav prihod od manifestacije biće usmeren na pošumljavanje teritorije grada Kikinde, čime se direktno doprinosi povećanju šumskog fonda u jednom od najmanje pošumljenih područja u Srbiji.

U okviru BelgrAID organizovana je i panel diskusija pod nazivom: „Možemo li deci obećati sigurnu budućnost?“ u kojoj je učestvovao i Miodrag Radovanović, inženjer šumarstva u JP „Kikinda“. Diskusija je bila posvećena pitanjima budućnosti životne sredine i opstanka narednih generacija, sa posebnim fokusom na očuvanje šuma, primenu regenerativne poljoprivrede i odgovorno upravljanje otpadom kao temeljima održivog razvoja. Radovanović je u svom izlaganju govorio o izazovima i mogućim rešenjima u oblasti šumarstva, ukazujući na značaj sistemskog pošumljavanja, naročito u sredinama sa izrazito niskim procentom šumskih površina, kao što je naša sredina.
Učešće predstavnika JP „Kikinda“ na ovom značajnom događaju potvrđuje opredeljenost preduzeća ka aktivnom uključivanju u inicijative koje doprinose zaštiti životne sredine i stvaranju održivije i zdravije budućnosti za sve.
A.Đ.
Omladinac je iščupao na bod na svom terenu, pošto je pre toga odlični Miodrag Milenković (na slici, dole) bio dvostruki strelac za OFK Kikindu, a domaćin se vratio u meč tek bliže kraju. U samoj završnici Vučetić je skrivio najstrožu kaznu, a s penala domaćin je stigao do remija. Šef struke OFK Kikinde Milan Ćulum napominje da je ovo bila još jedna utakmica koju se njegovi izabranici dobro odigrali, a nisu osvojili tri boda.
– U normalnim okolnostima, osvajanje boda protiv kvalitetne ekipe s dobrim pojedincima, bilo bi po meri, međutim, u situaciji u kojoj se nalazimo, ne možemo biti zadovoljni, pogotovo ako se uzme u obzir da smo vodili 2:0, skoro do finiša. Mogli smo ranije rešiti utakmicu, imali smo šanse za to, a onda smo primili prvi gol vrlo jeftino, potom je usledio i diskutabilan penal za domaćina. Iza nas su tri prolećne utakmice, dugo sam u fudbalu i mogu da procenim kada je nešto slučajno, a ovako kako se odnose sudije prema OFK Kikindi, pod velikim je znakom pitanja kuda to vodi – kaže Ćulum.
















