Четири наша клуба наставиће 8. марта надметање у Војвођанској фудбалској лиги „Исток”, а први у овој години окупили су се Наковчани, у дворани месне школе. Тренер Полета Александар Кресоја каже да ће у пролећном делу сезоне рачунати на све играче из првог, јесењег круга такмичења осим Будаиа и Лакића. За сада је тзв. бонус Петровић, досадашњи чалн кикиндског ЖАК-а, једини нови играч у Полету.
Д. П.
Спорт
Рукометаши Кикинде, Лука Панић и Огњен Јовановић, нашли су се у избору за најбољег играча Супер Б лиге за 2024. годину који организује Рукометни журнал. Шеф стручног штаба Кикинде, Станимир Комарек, у избору је за најбољег тренера. Након првог круга, у финале су прошли Панић и Комарек.
Први круг гласања завршен је 20. јануара, а други ће трајати до 29. јануара у 23:59 када ће бити постављени коначни резултати.
Гласа се на сајту Рукометног журнала, где сви навијачи и пријатељи клуба могу да их подрже. Ове године, одлучиваће само гласови публике.
Рукометни Журнал је испратио све утакмице Супер Б лиге како у категорији мушкараца, тако и за даме где је одлучио да у ширем избору одабере по два најбоља играча и играчице из сваког тима. Критерујем је био највише постигнутих голова у свом тиму и највише МВП титула.
Млади Лука Панић награђен је признањем Спортског савеза Кикинде за најбољег спортисту у 2024. години, као и, за допринос развоју спорта, градским признањем „Ника Мирков“.
Такмичари Џудо клуба Партизан учествовали су на међународном турниру „Загреб опен 2025“ где су освојили две медаље. Катарина Исаков освојила је злато, а Филип Срејин бронзу.
Турнир је окупио око 650 џудиста из више од 70 клубова из десет земаља, који су се такмичили у шест узрасних категорија.
Севернобанатски српсколигаш, с новим шефом струке Душаном Ђокићем, промовисаним на Градском стадиону још пре месец и по дана, започео је данас припреме за наставак сезоне у којем ће стартовати са четврте позиције. Ђокић је на прозивци бројао до 27, играче је поздравио председник Миливој Лињачки, а спортски директор Марко Вукобрат каже да су ОФК Кикинду за сада напустила деветорица: голмани Опарница и Француски, потом Бељић, Лукић, Стокић, Црнојевић, Вељовић, Прерадов и Петровић, а двојица, Лолић и Грковић, још су у потрази за новом клубом па можда и остану.
– Опарница и Прерадов прелазе у виши ранг, Инђију односно Словен из Руме, имају жељу за напредовањем и драго ће нам бити ако успеју да се наметну у новим срединама, а неки момци одлазе ближе градовима одакле потичу. Сви одласци су плански, а нама је најбитније у овом тренутку да нам се након дуго година у ОФК Кикинду вратио нападач Урош Стојанов. За сада су дошли и Јован Будаи из наковачког Полета, такође је поникао у нашем клубу, те Михајло Хромиш из Металца (Горњи Милановац) и Марко Станковић из ОФК Београда – каже Вукобрат.
Приоритет у наредним данима биће долазак чувара мреже и дефанзиваца, пре свих штопера, али Вукобрат наглашава усмерење клуба ка млађим селекцијама.
– Припреме је започело и 16 јуниора и кадета и они ће имати отворен пут за доказивање и прилику да се изборе за први састав. Период стабилизације у српсколигашкој „Војводини” окончали смо успешно, а у наредном периоду фокус ће нам бити на што већем броју бонус играча из наше омладинске школе – поручује Вукобрат.
Тренер Ђокић истиче да воли рад с младима.
– Сви момци који су прикључени првом тиму имају исти статус као и сви остали, на њима је да се радом докажу и изборе за позицију. У преговорима смо с евентуалним појачањима, плански радимо прелазни рок као и одабир јачине противника током припрема, а за мене нема пријатељских утакмица, тражићу исти приступ у контролним мечевима као да је реч о борбама за бодове. Очекујем да ће нам већ после друге утакмице много тога бити јасније и да ћемо знати у ком смеру треба да радимо. Треба ми мање од седам дана рада да упознам екипу и тада ћу моћи да дам и прву процену играчког кадра и целокупне ситуације – напомиње Ђокић.
Вођа навале, какав годинама недостаје ОФК Кикинди, Урош Стојанов (35), након што је прошао млађе селекције, са 16 година дебитовао је и две сезоне одиграо у сениорском тиму. Прошле сезоне играо је за ИФ Фуглафјордур с Фарских Острва, а у тој маленој земљи провео је укупно пет сезона и носио дресове још три клуба. Пре тога играо је и у Тајланду, на Кипру, у Грчкој, Босни и Херцеговини и Црној Гори, а још раније у нашим клубовима: Доњем Срему, пиротском Радничком и Сенти.
– Код куће је најлепше, а за мене је неопосив осећај опет бити у ОФК Кикинди. Волео бих да искуством допринесем на терену и игром и саветима младима – закључује Стојанов.
Д. П.
НА СТАРТУ С ОМЛАДИНЦИМА ЗВЕЗДЕ
Зимски ред вожње Кикинђани ће започети покрај јужне трибине „Рајка Митића”, одмериће снаге с омладинцима Црвене звезде. Потом ће уследити гостовање земунском Телеоптику, новосадској Младости ГАТ, и адорјанској Тиси, а 22. фебруара румунски трећелигаш темишварска Политехника гостоваће у Кикинди. Генерална проба заказана је 1. март, у Српској Црњи домаћин ОФК Кикинди у шестом зимском тесту, биће Будућност.

У 11. колу Супер лиге Србије, кикиндске куглашице су убедљиво савладале екипу Сингидунума из Београда, резултатом 7: 1 и 213 чуњева разлике.
Ово је десета победа сјајних Кикинђанки које су задржале прво место на табели Супер лиге. У наредном колу, 26. јануара, екипа Кика 0230 путоваће у Ниш, где ће одмерити снаге са Чаиром.
КИКА 0230: Наталија Кресоја 547, Снежана Шибул 564, Јелена Санто 553, Маријана Француски 579, Лјилјана Френц 549, Нада Команов 603, резерве Јасмина Драганов и Бранислава Вујасин
Фудбалери млађих категорије „Козаре“ из Банатског Великог Села и ОФК „Кикинде“ четврти пут су учествовали на једном од највећих турнира на Балкану, „Шампион јуниор купу“.
На такмичењу у Сарајеву учествовала су великоселска деца узраста 2011, 2012 и 2013. годиште под вођством тренера Милана Родића и Николе Латиновића.

-Учествовали смо са 23 деце, а са нама су била и два тренера и пет родитеља. На турниру је учествовало 540 екипа у девет годишта. Ми смо задовољни наступом наших младих фудбалера. Деца годиште 2011. и 2013. остварила су два минимална пораза, док су се фудбалери 2012. годишта, од 56 екипа, пласирали међу 16 најбољих. У борби за четвртфинале изгубили смо од екипе са Хвара и за наш сеоски клуб то је огроман успех – каже тренер Милан Родић.
Фудбал се играо на три, четири терена, а свака утакмица имала је знатан број гледалаца.

-Осим домаћих екипа из Босне и Херцеговине, учествовале су и екипе из Србије, Хрватске, Црне Горе, Македоније, Словеније,Шведске и Турске. За нашу децу ово је значајно искуство с обзиром на то да су се сусрели са другачијим начином такмичења, а стекли су и нова пријатељства. Добили смо и неколико позива за слична такмичења у Хвару и Поречу – додао је наш саговорник.
И фудбалери „Кикинде“ такмичили су се у категоријама 2011. годиште са две екипе и по једном екипом 2012. и 2013. годиште. Једна екипа 2011. годиште пласирала се такође међу 16 најбољих.

-Сви су добили прилику да играју и осете турнирску такмичарску атмосферу. Младе фудбалере су предводили тренери Жика Парабуцки, Драган Шибул и Небојша Ђукић. Осим спорта, нашло се времена и за дружење и обилазак града, тако да се сви враћају задовољни и пуни лепих утисака – рекао је спортски директор Марко Вукобрат, који им је пружао подршку.
А.Ђ.
У куглани Спенса, у 10. колу Супер лиге Србије екипа „Кикe 0230″ јуче је савладала домаћу екипу „Бачке” резултатом 1:7 и 495 чуњева разлике.
Kикиндске куглашице су тренутно на првом месту табеле Супер лиге. Наредно коло играће код куће, у домаћем Бечеју, где ће дочекати екипу Сингидунума из Београда.
КИКА 0230: Шибул Снежана 535, Француски Маријана 516, Санто Јелена 506, Френц Љиљана 562, Кресоја Наталија 477, Команов Нада 499
Стонотениски клуб „Галадска“ домаћин је IV Меморијални турнир у стоном тенису „Завишић-Вадлеве“. У Спортском центру „Језеро“ окупило се око 100 стонотенисера млађих узрасних категорија, казао је Страхиња Мршић, тренер и председник клуба „Галадска“.
-Пре самог турнира организоване су тродневне припреме којима су присуствовали гости из Тузле, Пожеге и Новог Сада. Камп пуно значи и нашим, али и стонотенисерима са стране. Прошле године наша женска екипа пласирала се у Прву А лигу Србије, тако да у овом рангу такмичења имамо и мушку и женску екипу. Ове године боримо се за опстанак у лиги с обзиром на то да од 12 екипа шест испада. Биће тешко, али се надам да ћемо успети у томе – навео је Мршић.

На турниру који се организује у част два значајна тренера учествовали су и спортисти из Пожеге.
-Први пут смо у Кикинди на овом турниру где учествујемо са четири такмичара у категоријама млађих кадета и јуниора. Задовољни смо и гостопримством и организацијом турнира, али и припремама које су посебно значиле такмичарима – истакао је Никола Вулетић, тренер СТК „Пожега“.

Покровитељ овог спортског догађаја је град Кикинда, а турнир је отворио Александар Аћимов, члан Градског већа за спорт и омладину.
-Важна нам је промоција младих који се баве спортом. Нико од њих не мора да постане врхунски стонотенисери, али је учење о фер плеју и развијање спортског духа код младих оно што је циљ сваке спортске манифестације – навео је Аћимов.

Стонотенисери су дошли из Мађарске, Румуније, Босне и Херцеговине и Србије.
А.Ђ.
Турнир у стоном тенису „Завишић – Вадлеве“ овог викенда са више од стотину учесника из четири државе
Четврти Меморијални турнир у стоном тенису „Завишић – Вадлеве”, у организацији Стонотениског клуба „Галадска“ и под покровитељством Града Кикинде, биће одржан овог викенда у Спортском центру „Језеро“.
Очекује се учешће више од стотину такмичара млађих категорија из Мађарске, Румуније, Босне и Херцеговине и Србије. Турниру који се организује у знак сећања на некадашњег тренера Слободана Завишића и судију Белу Вадлевеа, легенди овог спорта, претходио је тродневни камп са такмичарима из Новог Сада, Пожеге и Тузле.
Турнир ће, у суботу, у 11 сати, отворити Александар Аћимов, члан Градског већа за спорт и омладину.
(Фото: СТК „Галадска“)
Полагање за виша звања имали су мали каратисти кикиндског Феникса, било их је 28 кандидата и сви су положили.
– Полагање је провера знања, развоја и напретка код детета. Свако ново полагање захтева нове и компликованије технике, бољи развој координације и равнотеже, концентрацију, стрпљење и боље разумевање свог тела. Два пута годишње организујемо полагање, а на испит могу да изађу само спремни кандидати. Такође, на крају године клуб додељује и пехаре најуспешнијим члановима у претходној сезони – каже Тања Сили Лукић, тренерица у Фениксу.
Минула 2024. година посебно ће остати у сећању члановима овог кикиндског клуба.
– Круна нашег рада је децембарска награда Спортског савеза Кикинде за најперспективнију кикиндску спортисткињу, нашу Нину Стојнић као и признање за дугогодишњи тренерски рад које је уручено Јожефу Силију – закључује Сили Лукић.
Д. П.