Рукометаши Кикинде пласирали су се у четвртфинале Купа Србије који носи назив „Проф. др Бранислав Покрајац” пошто су у претколу поменутог надметања као домаћини савладали 34:25 крагујевачки Раднички.
Члан најјаче лиге из Шумадије, већ је у најави сусрета назначио да код друголигаша у Кикинду долази без понајбољих појединаца и с комбинованим тимом, али то не умањује успех клуба из нашег града, јер су се Кикинђани, пре свега, као један од ретких аутсајдера у овогодишњем такмичењу, кроз цели циклус водили спортском логиком: догурати што даље, иако је јасно да, као и огромна већина клубова најпре у Војводини па онда и у целој Србији, имају само теоријску шансу да буду међу четири најбоље екипе…
Како било, МРК Кикинда, 5. фебруара наредне године, опет ће у Купу бити домаћин, у четвртфиналу дочекаће новосадску Војводину, а остаје да се види хоће ли и Новосађани довести комбиновани или пак најјачи тим.
МРК КИКИНДА: Балабан, Георгијевски 1, Лисица 6, Трнинић, Јокић 3(1), Марковић, Тодоров 4, Врговић 5(3), М. Панић, Китановић, Л. Панић 3, Стојановић, Јовановић 6, Бошковић 6, Максимовић.
Д. П.
– Гимнастика је један од најлепших, најатрактивнијих, али и најтежих спортова и битно нам је да овај спорт после дуго времена у Кикинди опет живи. Прошле године смо, након дугог низа година, дошли до прве медаље, освојила ју је Наташа Тифенбах као млађа основка. Тешко је, мора много да се ради, али понос је када наше девојчице касније видимо у другим спортовима да остварују резултате изнад просека за кикиндску средину, а важно је напоменути и да нас Град Кикинда помаже и излази нам у сусрет – рекла је Светлана Мирчић Вукобрат, једна од тренерица и чланица управе КГСУ.
Председница ССК Чуданов надовезала се:
Градски већник Аћимов додао је:
Тренер Стојче Ђорђески, наставник фискултуре у пензији, закључио је.

Д. П.
Истовремено био је ово и четврти „Сова куп Кикинде”, стреле су одапињане с удаљености од 18 метара, а наступило је више од 100 такмичара у разним узрастима и стиловима, међу њима још и троје чланова Апола: сениорка Сара Замуровић (олимпијски лук) и ветерани Драган Чобић (олимпијски лук) и Љубомир Замуровић (голи лук).
На турниру су освојиле одличја у свакој категорији, а више чланица клуба награђено је појединачним наградама. Ово је био један од наших најуспешнијих турнира мини-одбојке у овој сезони.
У систему Градског женског одбојкашког клуба Кикинда 0230, увек се јасно и доследно прати приоритет у раду с млађим категоријама које се успешно развијају до сениорског узраста.
Дакле, у последњем колу јесење лигашке полусезоне, Кика је, као домаћа у Новом Бечеју, савлдала новосадски Раднички, резултатом 6:2 (3.219:3.213), а капитенка Нада Команов осврће се на јесен за нама.
Када је реч о надметању парова, на београдској Бањици, на шампионату државе, осим „сребрне” Драганов, наступиле су са својим партнерима и: Команов, Санто, Френц (стигли до четвртине финала), Кресоја и Вујасин (испали у квалификацијама).

Тренер Мирко Буцало напомиње да није очекивао разлику од 63 поена.