Rukometaši Kikinde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije koji nosi naziv „Prof. dr Branislav Pokrajac” pošto su u pretkolu pomenutog nadmetanja kao domaćini savladali 34:25 kragujevački Radnički.
Član najjače lige iz Šumadije, već je u najavi susreta naznačio da kod drugoligaša u Kikindu dolazi bez ponajboljih pojedinaca i s kombinovanim timom, ali to ne umanjuje uspeh kluba iz našeg grada, jer su se Kikinđani, pre svega, kao jedan od retkih autsajdera u ovogodišnjem takmičenju, kroz celi ciklus vodili sportskom logikom: dogurati što dalje, iako je jasno da, kao i ogromna većina klubova najpre u Vojvodini pa onda i u celoj Srbiji, imaju samo teorijsku šansu da budu među četiri najbolje ekipe…
Kako bilo, MRK Kikinda, 5. februara naredne godine, opet će u Kupu biti domaćin, u četvrtfinalu dočekaće novosadsku Vojvodinu, a ostaje da se vidi hoće li i Novosađani dovesti kombinovani ili pak najjači tim.
MRK KIKINDA: Balaban, Georgijevski 1, Lisica 6, Trninić, Jokić 3(1), Marković, Todorov 4, Vrgović 5(3), M. Panić, Kitanović, L. Panić 3, Stojanović, Jovanović 6, Bošković 6, Maksimović.
D. P.
– Gimnastika je jedan od najlepših, najatraktivnijih, ali i najtežih sportova i bitno nam je da ovaj sport posle dugo vremena u Kikindi opet živi. Prošle godine smo, nakon dugog niza godina, došli do prve medalje, osvojila ju je Nataša Tifenbah kao mlađa osnovka. Teško je, mora mnogo da se radi, ali ponos je kada naše devojčice kasnije vidimo u drugim sportovima da ostvaruju rezultate iznad proseka za kikindsku sredinu, a važno je napomenuti i da nas Grad Kikinda pomaže i izlazi nam u susret – rekla je Svetlana Mirčić Vukobrat, jedna od trenerica i članica uprave KGSU.
Predsednica SSK Čudanov nadovezala se:
Gradski većnik Aćimov dodao je:
Trener Stojče Đorđeski, nastavnik fiskulture u penziji, zaključio je.

D. P.
Istovremeno bio je ovo i četvrti „Sova kup Kikinde”, strele su odapinjane s udaljenosti od 18 metara, a nastupilo je više od 100 takmičara u raznim uzrastima i stilovima, među njima još i troje članova Apola: seniorka Sara Zamurović (olimpijski luk) i veterani Dragan Čobić (olimpijski luk) i Ljubomir Zamurović (goli luk).
Na turniru su osvojile odličja u svakoj kategoriji, a više članica kluba nagrađeno je pojedinačnim nagradama. Ovo je bio jedan od naših najuspešnijih turnira mini-odbojke u ovoj sezoni.
U sistemu Gradskog ženskog odbojkaškog kluba Kikinda 0230, uvek se jasno i dosledno prati prioritet u radu s mlađim kategorijama koje se uspešno razvijaju do seniorskog uzrasta.
Dakle, u poslednjem kolu jesenje ligaške polusezone, Kika je, kao domaća u Novom Bečeju, savldala novosadski Radnički, rezultatom 6:2 (3.219:3.213), a kapitenka Nada Komanov osvrće se na jesen za nama.
Kada je reč o nadmetanju parova, na beogradskoj Banjici, na šampionatu države, osim „srebrne” Draganov, nastupile su sa svojim partnerima i: Komanov, Santo, Frenc (stigli do četvrtine finala), Kresoja i Vujasin (ispali u kvalifikacijama).

Trener Mirko Bucalo napominje da nije očekivao razliku od 63 poena.