Спорт

polet

Četiri naša kluba nastaviće 8. marta nadmetanje u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi „Istok”, a prvi u ovoj godini okupili su se Nakovčani, u dvorani mesne škole. Trener Poleta Aleksandar Kresoja kaže da će u prolećnom delu sezone računati na sve igrače iz prvog, jesenjeg kruga takmičenja osim Budaia i Lakića. Za sada je tzv. bonus Petrović, dosadašnji čaln kikindskog ŽAK-a, jedini novi igrač u Poletu.
D. P. 

Luka-Rukomet

Rukometaši Kikinde, Luka Panić i Ognjen Jovanović, našli su se u izboru za najboljeg igrača Super B lige za 2024. godinu koji organizuje Rukometni žurnal. Šef stručnog štaba Kikinde, Stanimir Komarek, u izboru je za najboljeg trenera. Nakon prvog kruga, u finale su prošli Panić i Komarek.

Prvi krug glasanja završen je 20. januara, a drugi će trajati do 29. januara u 23:59 kada će biti postavljeni konačni rezultati.

Glasa se na sajtu Rukometnog žurnala, gde svi navijači i prijatelji kluba mogu da ih podrže. Ove godine, odlučivaće samo glasovi publike.

Rukometni Žurnal je ispratio sve utakmice Super B lige kako u kategoriji muškaraca, tako i za dame gde je odlučio da u širem izboru odabere po dva najbolja igrača i igračice iz svakog tima.  Kriterujem je bio najviše postignutih golova u svom timu i najviše MVP titula.

Mladi Luka Panić nagrađen je priznanjem Sportskog saveza Kikinde za najboljeg sportistu u 2024. godini, kao i, za doprinos razvoju sporta, gradskim priznanjem „Nika Mirkov“.

 

 

dzudisti-1

Takmičari Džudo kluba Partizan učestvovali su na međunarodnom turniru „Zagreb open 2025“ gde su osvojili dve medalje. Katarina Isakov osvojila je zlato, a Filip Srejin bronzu.

Turnir je okupio oko 650 džudista iz više od 70 klubova iz deset zemalja, koji su se takmičili u šest uzrasnih kategorija.

IMG-1c40b25b0efe41d1a29a6a5b688623a1-V

Severnobanatski srpskoligaš, s novim šefom struke Dušanom Đokićem, promovisanim na Gradskom stadionu još pre mesec i po dana, započeo je danas pripreme za nastavak sezone u kojem će startovati sa četvrte pozicije. Đokić je na prozivci brojao do 27, igrače je pozdravio predsednik Milivoj Linjački, a sportski direktor Marko Vukobrat kaže da su OFK Kikindu za sada napustila devetorica: golmani Oparnica i Francuski, potom Beljić, Lukić, Stokić, Crnojević, Veljović, Preradov i Petrović, a dvojica, Lolić i Grković, još su u potrazi za novom klubom pa možda i ostanu.
– Oparnica i Preradov prelaze u viši rang, Inđiju odnosno Sloven iz Rume, imaju želju za napredovanjem i drago će nam biti ako uspeju da se nametnu u novim sredinama, a neki momci odlaze bliže gradovima odakle potiču. Svi odlasci su planski, a nama je najbitnije u ovom trenutku da nam se nakon dugo godina u OFK Kikindu vratio napadač Uroš Stojanov. Za sada su došli i Jovan Budai iz nakovačkog Poleta, takođe je ponikao u našem klubu, te Mihajlo Hromiš iz Metalca (Gornji Milanovac) i Marko Stanković iz OFK Beograda – kaže Vukobrat.
Prioritet u narednim danima biće dolazak čuvara mreže i defanzivaca, pre svih štopera, ali Vukobrat naglašava usmerenje kluba ka mlađim selekcijama.
– Pripreme je započelo i 16 juniora i kadeta i oni će imati otvoren put za dokazivanje i priliku da se izbore za prvi sastav. Period stabilizacije u srpskoligaškoj „Vojvodini” okončali smo uspešno, a u narednom periodu fokus će nam biti na što većem broju bonus igrača iz naše omladinske škole – poručuje Vukobrat.
Trener Đokić ističe da voli rad s mladima.
– Svi momci koji su priključeni prvom timu imaju isti status kao i svi ostali, na njima je da se radom dokažu i izbore za poziciju. U pregovorima smo s eventualnim pojačanjima, planski radimo prelazni rok kao i odabir jačine protivnika tokom priprema, a za mene nema prijateljskih utakmica, tražiću isti pristup u kontrolnim mečevima kao da je reč o borbama za bodove. Očekujem da će nam već posle druge utakmice mnogo toga biti jasnije i da ćemo znati u kom smeru treba da radimo. Treba mi manje od sedam dana rada da upoznam ekipu i tada ću moći da dam i prvu procenu igračkog kadra i celokupne situacije – napominje Đokić.
Vođa navale, kakav godinama nedostaje OFK Kikindi, Uroš Stojanov (35), nakon što je prošao mlađe selekcije, sa 16 godina debitovao je i dve sezone odigrao u seniorskom timu. Prošle sezone igrao je za IF Fuglafjordur s Farskih Ostrva, a u toj malenoj zemlji proveo je ukupno pet sezona i nosio dresove još tri kluba. Pre toga igrao je i u Tajlandu, na Kipru, u Grčkoj, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori, a još ranije u našim klubovima: Donjem Sremu, pirotskom Radničkom i Senti.
– Kod kuće je najlepše, a za mene je neoposiv osećaj opet biti u OFK Kikindi. Voleo bih da iskustvom doprinesem na terenu i igrom i savetima mladima – zaključuje Stojanov.
D. P.

NA STARTU S OMLADINCIMA ZVEZDE
Zimski red vožnje Kikinđani će započeti pokraj južne tribine „Rajka Mitića”, odmeriće snage s omladincima Crvene zvezde. Potom će uslediti gostovanje zemunskom Teleoptiku, novosadskoj Mladosti GAT, i adorjanskoj Tisi, a 22. februara rumunski trećeligaš temišvarska Politehnika gostovaće u Kikindi. Generalna proba zakazana je 1. mart, u Srpskoj Crnji domaćin OFK Kikindi u šestom zimskom testu, biće Budućnost.

kuglasice-9

U 11. kolu Super lige Srbije, kikindske kuglašice su ubedljivo savladale ekipu Singidunuma iz Beograda, rezultatom 7: 1 i 213 čunjeva razlike.

Ovo je deseta pobeda sjajnih Kikinđanki koje su zadržale prvo mesto na tabeli Super lige. U narednom kolu, 26. januara, ekipa Kika 0230 putovaće u Niš, gde će odmeriti snage sa Čairom.

KIKA 0230: Natalija Kresoja 547, Snežana Šibul 564, Jelena Santo 553, Marijana Francuski 579, Ljiljana Frenc 549, Nada Komanov 603, rezerve Jasmina Draganov i Branislava Vujasin

velikoselci-fudbaleri-1

Fudbaleri mlađih kategorije „Kozare“ iz Banatskog Velikog Sela i OFK „Kikinde“ četvrti put su učestvovali na jednom od najvećih turnira na Balkanu, „Šampion junior kupu“.
Na takmičenju u Sarajevu učestvovala su velikoselska deca uzrasta 2011, 2012 i 2013. godište pod vođstvom trenera Milana Rodića i Nikole Latinovića.

-Učestvovali smo sa 23 dece, a sa nama su bila i dva trenera i pet roditelja. Na turniru je učestvovalo 540 ekipa u devet godišta. Mi smo zadovoljni nastupom naših mladih fudbalera. Deca godište 2011. i 2013. ostvarila su dva minimalna poraza, dok su se fudbaleri 2012. godišta, od 56 ekipa, plasirali među 16 najboljih. U borbi za četvrtfinale izgubili smo od ekipe sa Hvara i za naš seoski klub to je ogroman uspeh – kaže trener Milan Rodić.

Fudbal se igrao na tri, četiri terena, a svaka utakmica imala je znatan broj gledalaca.

-Osim domaćih ekipa iz Bosne i Hercegovine, učestvovale su i ekipe iz Srbije, Hrvatske, Crne Gore, Makedonije, Slovenije,Švedske i Turske. Za našu decu ovo je značajno iskustvo s obzirom na to da su se susreli sa drugačijim načinom takmičenja, a stekli su i nova prijateljstva. Dobili smo i nekoliko poziva za slična takmičenja u Hvaru i Poreču – dodao je naš sagovornik.

I fudbaleri „Kikinde“ takmičili su se u kategorijama 2011. godište sa dve ekipe i po jednom ekipom 2012. i 2013. godište. Jedna ekipa 2011. godište plasirala se takođe među 16 najboljih.

-Svi su dobili priliku da igraju i osete turnirsku takmičarsku atmosferu. Mlade fudbalere su predvodili treneri Žika Parabucki, Dragan Šibul i Nebojša Đukić. Osim sporta, našlo se vremena i za druženje i obilazak grada, tako da se svi vraćaju zadovoljni i puni lepih utisaka – rekao je sportski direktor Marko Vukobrat, koji im je pružao podršku.

A.Đ.

kika

U kuglani Spensa, u 10. kolu Super lige Srbije ekipa „Kike 0230″ juče je savladala domaću ekipu „Bačke” rezultatom 1:7 i 495 čunjeva razlike.

Kikindske kuglašice su trenutno na prvom mestu tabele Super lige. Naredno kolo igraće kod kuće, u domaćem Bečeju, gde će dočekati ekipu Singidunuma iz Beograda.

KIKA 0230: Šibul Snežana 535, Francuski Marijana 516, Santo Jelena 506, Frenc Ljiljana 562, Kresoja Natalija 477, Komanov Nada 499

stoni-tenis-turnir-(3)

Stonoteniski klub „Galadska“ domaćin je IV Memorijalni turnir u stonom tenisu „Zavišić-Vadleve“. U Sportskom centru „Jezero“ okupilo se oko 100 stonotenisera mlađih uzrasnih kategorija, kazao je Strahinja Mršić, trener i predsednik kluba „Galadska“.

-Pre samog turnira organizovane su trodnevne pripreme kojima su prisustvovali gosti iz Tuzle, Požege i Novog Sada. Kamp puno znači i našim, ali i stonoteniserima sa strane. Prošle godine naša ženska ekipa plasirala se u Prvu A ligu Srbije, tako da u ovom rangu takmičenja imamo i mušku i žensku ekipu. Ove godine borimo se za opstanak u ligi s obzirom na to da od 12 ekipa šest ispada. Biće teško, ali se nadam da ćemo uspeti u tome – naveo je Mršić.

Na turniru koji se organizuje u čast dva značajna trenera učestvovali su i sportisti iz Požege.

-Prvi put smo u Kikindi na ovom turniru gde učestvujemo sa četiri takmičara u kategorijama mlađih kadeta i juniora. Zadovoljni smo i gostoprimstvom i organizacijom turnira, ali i pripremama koje su posebno značile takmičarima – istakao je Nikola Vuletić, trener STK „Požega“.


Pokrovitelj ovog sportskog događaja je grad Kikinda, a turnir je otvorio Aleksandar Aćimov, član Gradskog veća za sport i omladinu.

-Važna nam je promocija mladih koji se bave sportom. Niko od njih ne mora da postane vrhunski stonoteniseri, ali je učenje o fer pleju i razvijanje sportskog duha kod mladih ono što je cilj svake sportske manifestacije – naveo je Aćimov.


Stonoteniseri su došli iz Mađarske, Rumunije, Bosne i Hercegovine i Srbije.

A.Đ.

stk-galadska

Četvrti Memorijalni turnir u stonom tenisu „Zavišić – Vadleve”, u organizaciji Stonoteniskog kluba „Galadska“ i pod pokroviteljstvom Grada Kikinde, biće održan ovog vikenda u Sportskom centru „Jezero“.

Očekuje se učešće više od stotinu takmičara mlađih kategorija iz Mađarske, Rumunije, Bosne i Hercegovine i Srbije. Turniru koji se organizuje u znak sećanja na nekadašnjeg trenera Slobodana Zavišića i sudiju Belu Vadlevea, legendi ovog sporta, prethodio je trodnevni kamp sa takmičarima iz Novog Sada, Požege i Tuzle.

Turnir će, u subotu, u 11 sati, otvoriti Aleksandar Aćimov, član Gradskog veća za sport i omladinu.

 

(Foto: STK „Galadska“)

4.1.-karate-feniks

Polaganje za viša zvanja imali su mali karatisti kikindskog Feniksa, bilo ih je 28 kandidata i svi su položili.
– Polaganje je provera znanja, razvoja i napretka kod deteta. Svako novo polaganje zahteva nove i komplikovanije tehnike, bolji razvoj koordinacije i ravnoteže, koncentraciju, strpljenje i bolje razumevanje svog tela. Dva puta godišnje organizujemo polaganje, a na ispit mogu da izađu samo spremni kandidati. Takođe, na kraju godine klub dodeljuje i pehare najuspešnijim članovima u prethodnoj sezoni – kaže Tanja Sili Lukić, trenerica u Feniksu.
Minula 2024. godina posebno će ostati u sećanju članovima ovog kikindskog kluba.
– Kruna našeg rada je decembarska nagrada Sportskog saveza Kikinde za najperspektivniju kikindsku sportistkinju, našu Ninu Stojnić kao i priznanje za dugogodišnji trenerski rad koje je uručeno Jožefu Siliju – zaključuje Sili Lukić.
D. P. 

error: Content is protected !!