Спорт

polet

Четири наша клуба наставиће 8. марта надметање у Војвођанској фудбалској лиги „Исток”, а први у овој години окупили су се Наковчани, у дворани месне школе. Тренер Полета Александар Кресоја каже да ће у пролећном делу сезоне рачунати на све играче из првог, јесењег круга такмичења осим Будаиа и Лакића. За сада је тзв. бонус Петровић, досадашњи чалн кикиндског ЖАК-а, једини нови играч у Полету.
Д. П. 

Luka-Rukomet

Рукометаши Кикинде, Лука Панић и Огњен Јовановић, нашли су се у избору за најбољег играча Супер Б лиге за 2024. годину који организује Рукометни журнал. Шеф стручног штаба Кикинде, Станимир Комарек, у избору је за најбољег тренера. Након првог круга, у финале су прошли Панић и Комарек.

Први круг гласања завршен је 20. јануара, а други ће трајати до 29. јануара у 23:59 када ће бити постављени коначни резултати.

Гласа се на сајту Рукометног журнала, где сви навијачи и пријатељи клуба могу да их подрже. Ове године, одлучиваће само гласови публике.

Рукометни Журнал је испратио све утакмице Супер Б лиге како у категорији мушкараца, тако и за даме где је одлучио да у ширем избору одабере по два најбоља играча и играчице из сваког тима.  Критерујем је био највише постигнутих голова у свом тиму и највише МВП титула.

Млади Лука Панић награђен је признањем Спортског савеза Кикинде за најбољег спортисту у 2024. години, као и, за допринос развоју спорта, градским признањем „Ника Мирков“.

 

 

dzudisti-1

Такмичари Џудо клуба Партизан учествовали су на међународном турниру „Загреб опен 2025“ где су освојили две медаље. Катарина Исаков освојила је злато, а Филип Срејин бронзу.

Турнир је окупио око 650 џудиста из више од 70 клубова из десет земаља, који су се такмичили у шест узрасних категорија.

IMG-1c40b25b0efe41d1a29a6a5b688623a1-V

Севернобанатски српсколигаш, с новим шефом струке Душаном Ђокићем, промовисаним на Градском стадиону још пре месец и по дана, започео је данас припреме за наставак сезоне у којем ће стартовати са четврте позиције. Ђокић је на прозивци бројао до 27, играче је поздравио председник Миливој Лињачки, а спортски директор Марко Вукобрат каже да су ОФК Кикинду за сада напустила деветорица: голмани Опарница и Француски, потом Бељић, Лукић, Стокић, Црнојевић, Вељовић, Прерадов и Петровић, а двојица, Лолић и Грковић, још су у потрази за новом клубом па можда и остану.
– Опарница и Прерадов прелазе у виши ранг, Инђију односно Словен из Руме, имају жељу за напредовањем и драго ће нам бити ако успеју да се наметну у новим срединама, а неки момци одлазе ближе градовима одакле потичу. Сви одласци су плански, а нама је најбитније у овом тренутку да нам се након дуго година у ОФК Кикинду вратио нападач Урош Стојанов. За сада су дошли и Јован Будаи из наковачког Полета, такође је поникао у нашем клубу, те Михајло Хромиш из Металца (Горњи Милановац) и Марко Станковић из ОФК Београда – каже Вукобрат.
Приоритет у наредним данима биће долазак чувара мреже и дефанзиваца, пре свих штопера, али Вукобрат наглашава усмерење клуба ка млађим селекцијама.
– Припреме је започело и 16 јуниора и кадета и они ће имати отворен пут за доказивање и прилику да се изборе за први састав. Период стабилизације у српсколигашкој „Војводини” окончали смо успешно, а у наредном периоду фокус ће нам бити на што већем броју бонус играча из наше омладинске школе – поручује Вукобрат.
Тренер Ђокић истиче да воли рад с младима.
– Сви момци који су прикључени првом тиму имају исти статус као и сви остали, на њима је да се радом докажу и изборе за позицију. У преговорима смо с евентуалним појачањима, плански радимо прелазни рок као и одабир јачине противника током припрема, а за мене нема пријатељских утакмица, тражићу исти приступ у контролним мечевима као да је реч о борбама за бодове. Очекујем да ће нам већ после друге утакмице много тога бити јасније и да ћемо знати у ком смеру треба да радимо. Треба ми мање од седам дана рада да упознам екипу и тада ћу моћи да дам и прву процену играчког кадра и целокупне ситуације – напомиње Ђокић.
Вођа навале, какав годинама недостаје ОФК Кикинди, Урош Стојанов (35), након што је прошао млађе селекције, са 16 година дебитовао је и две сезоне одиграо у сениорском тиму. Прошле сезоне играо је за ИФ Фуглафјордур с Фарских Острва, а у тој маленој земљи провео је укупно пет сезона и носио дресове још три клуба. Пре тога играо је и у Тајланду, на Кипру, у Грчкој, Босни и Херцеговини и Црној Гори, а још раније у нашим клубовима: Доњем Срему, пиротском Радничком и Сенти.
– Код куће је најлепше, а за мене је неопосив осећај опет бити у ОФК Кикинди. Волео бих да искуством допринесем на терену и игром и саветима младима – закључује Стојанов.
Д. П.

НА СТАРТУ С ОМЛАДИНЦИМА ЗВЕЗДЕ
Зимски ред вожње Кикинђани ће започети покрај јужне трибине „Рајка Митића”, одмериће снаге с омладинцима Црвене звезде. Потом ће уследити гостовање земунском Телеоптику, новосадској Младости ГАТ, и адорјанској Тиси, а 22. фебруара румунски трећелигаш темишварска Политехника гостоваће у Кикинди. Генерална проба заказана је 1. март, у Српској Црњи домаћин ОФК Кикинди у шестом зимском тесту, биће Будућност.

kuglasice-9

У 11. колу Супер лиге Србије, кикиндске куглашице су убедљиво савладале екипу Сингидунума из Београда, резултатом 7: 1 и 213 чуњева разлике.

Ово је десета победа сјајних Кикинђанки које су задржале прво место на табели Супер лиге. У наредном колу, 26. јануара, екипа Кика 0230 путоваће у Ниш, где ће одмерити снаге са Чаиром.

КИКА 0230: Наталија Кресоја 547, Снежана Шибул 564, Јелена Санто 553, Маријана Француски 579, Лјилјана Френц 549, Нада Команов 603, резерве Јасмина Драганов и Бранислава Вујасин

velikoselci-fudbaleri-1

Фудбалери млађих категорије „Козаре“ из Банатског Великог Села и ОФК „Кикинде“ четврти пут су учествовали на једном од највећих турнира на Балкану, „Шампион јуниор купу“.
На такмичењу у Сарајеву учествовала су великоселска деца узраста 2011, 2012 и 2013. годиште под вођством тренера Милана Родића и Николе Латиновића.

-Учествовали смо са 23 деце, а са нама су била и два тренера и пет родитеља. На турниру је учествовало 540 екипа у девет годишта. Ми смо задовољни наступом наших младих фудбалера. Деца годиште 2011. и 2013. остварила су два минимална пораза, док су се фудбалери 2012. годишта, од 56 екипа, пласирали међу 16 најбољих. У борби за четвртфинале изгубили смо од екипе са Хвара и за наш сеоски клуб то је огроман успех – каже тренер Милан Родић.

Фудбал се играо на три, четири терена, а свака утакмица имала је знатан број гледалаца.

-Осим домаћих екипа из Босне и Херцеговине, учествовале су и екипе из Србије, Хрватске, Црне Горе, Македоније, Словеније,Шведске и Турске. За нашу децу ово је значајно искуство с обзиром на то да су се сусрели са другачијим начином такмичења, а стекли су и нова пријатељства. Добили смо и неколико позива за слична такмичења у Хвару и Поречу – додао је наш саговорник.

И фудбалери „Кикинде“ такмичили су се у категоријама 2011. годиште са две екипе и по једном екипом 2012. и 2013. годиште. Једна екипа 2011. годиште пласирала се такође међу 16 најбољих.

-Сви су добили прилику да играју и осете турнирску такмичарску атмосферу. Младе фудбалере су предводили тренери Жика Парабуцки, Драган Шибул и Небојша Ђукић. Осим спорта, нашло се времена и за дружење и обилазак града, тако да се сви враћају задовољни и пуни лепих утисака – рекао је спортски директор Марко Вукобрат, који им је пружао подршку.

А.Ђ.

kika

У куглани Спенса, у 10. колу Супер лиге Србије екипа „Кикe 0230″ јуче је савладала домаћу екипу „Бачке” резултатом 1:7 и 495 чуњева разлике.

Kикиндске куглашице су тренутно на првом месту табеле Супер лиге. Наредно коло играће код куће, у домаћем Бечеју, где ће дочекати екипу Сингидунума из Београда.

КИКА 0230: Шибул Снежана 535, Француски Маријана 516, Санто Јелена 506, Френц Љиљана 562, Кресоја Наталија 477, Команов Нада 499

stoni-tenis-turnir-(3)

Стонотениски клуб „Галадска“ домаћин је IV Меморијални турнир у стоном тенису „Завишић-Вадлеве“. У Спортском центру „Језеро“ окупило се око 100 стонотенисера млађих узрасних категорија, казао је Страхиња Мршић, тренер и председник клуба „Галадска“.

-Пре самог турнира организоване су тродневне припреме којима су присуствовали гости из Тузле, Пожеге и Новог Сада. Камп пуно значи и нашим, али и стонотенисерима са стране. Прошле године наша женска екипа пласирала се у Прву А лигу Србије, тако да у овом рангу такмичења имамо и мушку и женску екипу. Ове године боримо се за опстанак у лиги с обзиром на то да од 12 екипа шест испада. Биће тешко, али се надам да ћемо успети у томе – навео је Мршић.

На турниру који се организује у част два значајна тренера учествовали су и спортисти из Пожеге.

-Први пут смо у Кикинди на овом турниру где учествујемо са четири такмичара у категоријама млађих кадета и јуниора. Задовољни смо и гостопримством и организацијом турнира, али и припремама које су посебно значиле такмичарима – истакао је Никола Вулетић, тренер СТК „Пожега“.


Покровитељ овог спортског догађаја је град Кикинда, а турнир је отворио Александар Аћимов, члан Градског већа за спорт и омладину.

-Важна нам је промоција младих који се баве спортом. Нико од њих не мора да постане врхунски стонотенисери, али је учење о фер плеју и развијање спортског духа код младих оно што је циљ сваке спортске манифестације – навео је Аћимов.


Стонотенисери су дошли из Мађарске, Румуније, Босне и Херцеговине и Србије.

А.Ђ.

stk-galadska

Четврти Меморијални турнир у стоном тенису „Завишић – Вадлеве”, у организацији Стонотениског клуба „Галадска“ и под покровитељством Града Кикинде, биће одржан овог викенда у Спортском центру „Језеро“.

Очекује се учешће више од стотину такмичара млађих категорија из Мађарске, Румуније, Босне и Херцеговине и Србије. Турниру који се организује у знак сећања на некадашњег тренера Слободана Завишића и судију Белу Вадлевеа, легенди овог спорта, претходио је тродневни камп са такмичарима из Новог Сада, Пожеге и Тузле.

Турнир ће, у суботу, у 11 сати, отворити Александар Аћимов, члан Градског већа за спорт и омладину.

 

(Фото: СТК „Галадска“)

4.1.-karate-feniks

Полагање за виша звања имали су мали каратисти кикиндског Феникса, било их је 28 кандидата и сви су положили.
– Полагање је провера знања, развоја и напретка код детета. Свако ново полагање захтева нове и компликованије технике, бољи развој координације и равнотеже, концентрацију, стрпљење и боље разумевање свог тела. Два пута годишње организујемо полагање, а на испит могу да изађу само спремни кандидати. Такође, на крају године клуб додељује и пехаре најуспешнијим члановима у претходној сезони – каже Тања Сили Лукић, тренерица у Фениксу.
Минула 2024. година посебно ће остати у сећању члановима овог кикиндског клуба.
– Круна нашег рада је децембарска награда Спортског савеза Кикинде за најперспективнију кикиндску спортисткињу, нашу Нину Стојнић као и признање за дугогодишњи тренерски рад које је уручено Јожефу Силију – закључује Сили Лукић.
Д. П. 

error: Content is protected !!