У Зрењанину је одржано треће коло Стронгмен светске лиге шампиона. Публици су се представили снагатори из дванаест земаља широм света, а организатори ове манифестације били су, по обичају, Новокозарчани Драган и његова ћерка Марина Богојевић. Била је то својеврсна увертира пред предстојећу Лигу Европе која ће се одржати у јулу у Новима Козарцима.
– Већ трећи пут у Зрењанину организујемо ово надметање најјачих људи планете. Имамо пет дисциплина: вучење камиона од 12 тона, потом викинг прес, односно потисак од 160 килограма, потом ношење кофера који је тежак 140 килограма, па дедф лифт, што је подизање џипова и последња дисциплина је да се џакови убацују у Вилаџер аутомобиле марке „Кеди“ – наводи Марина Богојевић.

Учествовало је 12 такмичара са свих страна света – из Америке, Холандије, Мађарске, Велике Британије, Литваније Турске, Немачке, Босне, Италије, Гане, као и представник Србије Албин Хасановић из Новог Пазара.
– Да напоменем да, поред ове Лиге шампиона, у Новим Козарцима сваке године, ево већ двадесет и трећи пут заредом, организујемо Евро куп и то је својеврсни бренд села. Ту такође долазе такмичари који су учесници и Лиге шампиона. Да подсетим. Евро куп у Козарцима ће се одржати у другој половини јула- најављује Марина.

Као што је домаћој јавости познато, данас организатор, а до недавно и такмичар, Маринин отац Драган Богојевић је од пре неколико година носилац и званичне титуле најјачег стронгмен деде.
-Могу с поносом да најавим да ће од ових дванаест изузетних такмичара које сте видели у Зрењанину, сигурно њих пет-шест бити и у јулу у Козарцима- напомиње овај витални ветеран.

Након овог трећег кола, ово надметање сели се у још неколико земаља, а финале је предвиђено у Јужноафричкој Републици. Велики број окупљених посматрача који су дошли и из других градова, добра је потврда одличне организације, и гаранција да ће и предстојећи Стронгмен сусрет у јулу у Козарцима бити спектакуларан.
Н. Савић
Нису још увек све лађе потонуле ни МРК Кикинди. Клуб с именом нашег града наставља трку у новом формату доигравања, тачније речено у преддоигравање ће. У једној утакмици, на неутралном терену предстојећег викенда, играће против Лознице, поражене из финала доигравања источно-западне групе Б лиге. Бољи из тог дуела потом ће у двомечу коначног доигравања одмерити снаге с првим изнад црте испадања у Суперлиги – београдским Обилићем, а ко у збиру та два сусрета буде био у плусу играће од наредне јесени у Суперлиги.
Будаи је стигао до лопте која је претходно упућена у празан простор и шутирао, голман Златановић некако је спречио погодак, али је одбитак Молнар изблиза убацио у мрежу за рано вођство. Недуго потом, у казненом простору домаћина Живановић је намерено ударио Чутовића и зарадио директан црвени картон па су Кикинђани с играчем више, након пола сата игре, дуплирали предност преко Ђорђевића који се претходно ослободио чувара и онда погодио сигурним ударцем из казненог проостора. После акције, стрелац је убрзо био и Васовић, када је лепо нациљао, а пред одмор и Пјошта се уписао међу стрелце, после још једне лоше интервенције млађаног Златановића, који је на одмору и замењен.
Нису стали Кикинђани ни у наставку, Станковић је наставио голгетерски низ свога тима, искоса је погодио, а до краја, у финишу сусрета, Гојковић је најпре постигао почасни погодак за госте пошто је уклизао на оштру убачену лопту, а онда Стојанов, на супротној страни, вратио плус пет за домаћина, након повратне лопте.
– Велику захвалност имамо граду на подршци великој, ми смо прошле године преузели организацију, јер Ранко Жеравица је био наш великан и самим тим што имамо велику подршку од његовог, а и мог пријатеља Божидара Маљковића, направили смо ту сарадњу. Веома сам задовољна, 18 екипа је ту, међународног крактера је, а како сам причала са децом, воле овај фестивал и радо му се враћају, како деца тако и тренери и сматрам да ћемо и наредних година на све вишем нивоу организовати. Требали смо да имамо и екипу са Косова, али нажалост нису могли да ускладе термине па се нису појавили.


Д. П.
Женска селекција Србије у четвртак, 29. маја, када стартују надметања по групама, најпре ће одмерити снаге с репрезентацијом Словачке, а потом следе дуели с Данском односно Немачком.
Д. П.
Подручни фудбалски лигаш ЖАК, на свом Вашаришту прославио је вечерас клупску славу „летњег” светог Николу уз обредно резање колача, а скупу је присуствовао и градоначелник Кикинде Младен Богдан.
– Славимо данас и као град и ово данас показује и нашу целу историју за коју кажу да је кратка, али садржајна, а када је фудбал у питању односно ЖАК, историја од скоро 100 година није кратка. Тако да треба да будемо поносни на то што имамо и ми ћемо да се трудимо да помогнемо ЖАК-у колико год можемо и ове сезоне, за коју ћемо да видимо како ће да се заврши за ЖАК а знам да је незгодно за опстанак, као и за наредне године без обзира на исход ове. Бог неке ствари може да услиши, али ако се ми довољно не потрудимо онда молитве нису довољно вредне, међутим важно је да се обележава крсна слава и да ЖАК чува ту традицију, јер свака кућа мора да има заштитника, а клуб мора да живи и постоји. И још само да пожелим да се и убудуће сваке године овако дружимо – рекао је Богдан обраћајући се присутнима.
Мирко Протић, председник Управног одбора ЖАК-а, иначе некадашњи голман овог клуба, захвалио је локалној управи.
Још је градски већник за спорт Александар Аћимов додао:
Д. П.
У борби за опстанак у српсколигашкој „Војводини”, Кикинђани су у Доњем Товарнику ремизирали без голова, међутим податак да севернобанатски српсколигаш није победио осам утакмица у низу, последњи пут славио је још 29. марта против Кабела, показује зашто је ОФК Кикинда, четвртопласирана на табели с почетка наставка сезоне, запала у ситуацију да се у последњим метрима трке грчевито бори за спас. Од поменутог датума екипа тренера Душана Ђокића, од могућа 24, освојила је пет бодова.
Мало се лакше дише на Градском стадиону у Дистричкој улици, на који у суботу стиже Подунавац који не стрепи од испадања.