Спорт

kozara-bvs-ofk-kikinda

Банатско Велико Село – Гледалаца: 100. Судија: Марјан Гајин (Кикинда). Стрелац: Бркљач 75. минут.
КОЗАРА: Шево, Томић, Пенавски, Кнежевић, Адамовић, Јанков, М. Бунић, Зељковић, Спахић, Коцкар, Ђорић. Играли су још: Рофа, Латиновић, Пролић, Овука, Плавшић, Кондић.
ОФК КИКИНДА: Јовановић, Зечевић, Терзин, Шашић, Живанов, Стојановић, Николић, Лекај, Станимиров, Ковачевић, Молнар. Играли су још: Адамовић, Кецман, Бркљач, Лајић, Белош, Винцан, Пајтин, Путник, Чуданов.
У садржајној утакмици, српсколигаш је с 15 бонуса у трећој провери, створио више прилика, а једини погодак главом забио је Бркљач, четврт сата пре краја, након што га је пронашао Молнар.
Д. П. 

ofk-kikinda

Севернобанатски српсколигаш био је успешан у другом летњем тесту. У Бечеју, головима Ивановића (казнени ударац) и Стојанова, ОФК Кикинда савладала је 2:1 домаћи тим, члана војвођанског „Севера”. У суботу Кикинђани имају заказану трећу проверу, у Банатском Великом Селу чекаће их Козара.
Д. П.

ofk-kikinda

Севернобанатски српсколигаш, након прве седмице припрема, започео је играње контролних утакмица, ремизирао је 1:1 у Адорјану с Тисом. Стрелац поготка за ОФК Кикинду био је Ковачевић, а нови шеф струке Владимир Китановић, задовољан је првим тестом.
– Корисна провера на старту, против доброг ривала. Било је шанси и лепих акција, али такође и момената у којима смо, због неискуства, патили и беспотребно се трошили. Започели смо сусрет са седморицом бонуса. Иначе, у целом саставу имали смо чак осморицу момака рођених 2008. и четворицу из 2007. године. Однос, залагање и приступ свих био је одличан и сигуран сам, ако момци тако наставе, да ће из недеље у недељу изгледати све боље, компактније и сигурније – каже Китановић.
Недостајали су ОФК Кикинди у Адорјану: Стојанов, Терзин и Ивановић, као и бивши члан Николић, из панчевачког Динама, који се опет очекује на Градском стадиону.
– Тројка је то наших најискуснијих играча, исто важи и за Николића за којег верујемо да ће нам се придружити, а до друге провере требало би да будемо коплетни, као и да видимо ко ће још од неколицине нових имена заиста и остати у ОФК Кикинди. Како било, сигурно је да ћемо имати две утакмице и осам тренинга у овој другој седмици рада, а ја могу само да констатујем да сам презадовољан како су се млади играчи уклопили у систем – напомиње Китановић.
Наредни ривал Кикинђана у припремном периоду биће још један клуб с војвођанског „Севера” – Бечеј, опет у гостима, утакмица је заказана за данас, а потом, у суботу, ОФК Кикинда, у трећем тесту, одмериће снаге с Козаром у Банатском Великом Селу.
Д. П.

plivanje

У Београду, на Летњем првенству Србије за јуниоре и у апсолутној конкуренцији, пливач Велике Кикинде Алекса Коцкар, у дисциплини 50 метара леђно, освојио је златну медаљу и испунио норму за учешће на јуниорском Првенству света, које је на распореду од 19. до 24. августа у румунском главном граду Букурешту.
Ученик тренера Драгана Марковљева, најпре је у квалификацијама поставио нови државни рекорд у поменутој дисциплини, а затим га је у финалу и поправио, временом 26,13 секунди, што му је било и више него довољно за норму и визу за Букурешт. Осим тога, Коцкар је узео и сребро у апсолутној конкуренцији, злато у јуниорској и сребро у апсолутној конкуренцији у дисциплини 100м леђно.
Mедаљама су се окитили и: Теодора Станчић, у јуниорској конкуренцији освојила je бронзe на 100м делфин и 400м мешовито, а сребро на 200м делфин, Миња Балинт узела је сребро на 100м делфин у конкуренцији млађих јуниорки, а Матија Торњански освојио је бронзу на 400м краул, такође у јуниорској конкуренцији. Наступили су још: Петар Савић, Марко Протић, Михаило Киурски и Теодора Ћурчин.
– Пут до овако вредних резултата и успеха није био нимало лак, посебно јер су ови вредни, млади спортисти због затварања базена у Кикинди, од априла до јуна свакодневно путовали и тренирали у Бечеју. Летња сезона донела је олакшање и боље услове тренирања, али је питање где ће они тренирати од јесени и коме је, осим породице и људи у клубу, важан и вредан успех ових младих спортиста – поручују из ПК Велика Кикинда.
Д. П. 

streljastvo

На Првенству Србије малокалибарским оружјем, у Новом Саду, члан СД Кикинда Душко Петров погодио је 574 кругова у дисциплини пиштољ средишњег паљења, остварио лични рекорд и освојио наслов првака државе.
Други је био Николић (Академац, Београд) с четири круга мање, а трећи Даутовић (Панчево) с 566. Одржано је и екипно првенство, тријумфовао је Академац.
Д. П.

ofk-kikinda

Севернобанатски српсколигаш, након прве седмице припрема, започео је играње контролних утакмица, а у првој провери ремизирао је 1:1 у Адорјану с Тисом, чланицом војвођанског „Севера”, којој је пре месец дана измакао пласман у Српску лигу „Војводине”, Адорјанци су тада били неуспешни у доигравању. Стрелац поготка за ОФК Кикинду био је Ковачевић. Наредни ривал Кикинђана у припремном периоду биће, опет у гостима, Бечеј, такође члан Војвођанске лиге „Север”, а утакмица је заказана за среду.
ОФК КИКИНДА: Јовановић, Зечевић, Бркљач, Шашић, Белош, Стојановић, Будаи, Пајтин, Путник, Станимиров, Моровић. Играли су још: Жилић, Кецман, Лајић, Шкеро, Лекај, Молнар, Чудан, Ковачевић.
Д. П.

strongmen

Словенац Матјаж Белшак (32), након пет атрактивних дисциплина, тријумфовао је на 23. новокозарачком стронгмену, који је ове године окупио седморицу снагатора, а носио је назив Куп „Лиге шампиона” будући да су се покрај стадиона „Илија Пантелић” надметала четворица учесника поменутог престижног такмичења.
Друго место заузео је Еванс Онана из Гане, а трећи је био Петер Јухас из Мађарске. Четврто место припало је Немањи Тасићу (Србија), пето Тилену Јекшину (Словенија), шесто Богдану Вуковићу (Србија), а седмо Мартину Рису (Аустрија).
– Данас сам имао добре резултате, довољне за прво место, али увек се у спорту треба борити и тежити напретку, а, у исто време, ако желимо да спорт расте онда у малим срединама треба организовати овакве манифестације. Ова у вашој средини стигла је до бројке 23, а ја сам за Нове Козарце посебно везан, јер сам овде, с 18 година, имао један од првих наступа и баш ми је фино кад се вратим у ово место – рекао је првопласирани Белшак.
Драгану Богојевићу председнику ББК Слободе и организатору такмичења, било је пуно срце након свега.
– Када се сетим почетака и да ми је неко рекао да ћу доћи до оволиког броја такмичења, не бих му поверовао, али упорност и воља донели су ово што смо имали од такмичара ове године, а за идућу је жеља да доведем осморицу учесника Лиге шампиона па је ово, пре би се рекло, почетак једне нове велике приче која нема краја. Пресрећан сам човек, драго ми је да било много публике, а захвалан сам и свим медијима који су ме пратили од првога дана, све ове године. Не стајемо, идемо даље – истакао је Богојевић.
Градоначелник Младен Богдан отворио је надметање, а закључио је на крају:
– Могли смо да видимо да је овде све више и више посетилаца тако да показујемо да ова манифестација из године у годину расте, а сигурно је томе допринела и наша реклама као и овај број такмичара и њихов квалитет. Иначе, мени су учесници стронгмена рекли да овде доживљају неку посебну енергију и зато се радо враћају у Нове Козарце, а сви заједно смо могли да уживамо. Ове 23 године су велики успех за све не само у Новим Козарцима већ и у Кикинди, а ми смо ту да им и даље пружамо подршку и то ћемо да радимо и у другим селима, јер битно је да се људи окупљају и да све држимо у заједништву и размењујемо мишљења да би се наша села развијала. Ако немамо развијена села онда и град није у могућнсоти да се развија равномерно.

Д. П.

strongmen.-gradska-kuca

Делатници Бодибилдинг клуба Слобода из Нових Козараца, предвођени Драганом Богојевићем, 23. пут уприличиће такмичење у стронгмену, које је на распореду вечерас од 19 сати покрај стадиона „Илија Пантелић”, а данас је за снагаторе, градоначелник Кикинде Младен Богдан уприличио пријем, пожелевши им добродошлицу.
– Имаћемо врхунско такмичење вечерас, а битно је да знате, ко дође у Кикинду он је наш Кикинђанин и увек жели да дође следећи пут и увек се трудимо да будемо још бољи домаћини. Веома нам је важно да видите све лепоте нашег града и да видите шта је Кикинда и шта може да понуди и да то што више ширите. Желимо да вам кажемо колико нам је драго што имамо овако врхунске спортисте у нашем граду, а ово такмичење је превазишло оквир Србије и интересовање за вечерашње такмичење је велико. Туристичка организација ће да вам приушти и да видите неке лепе ствари у граду – рекао је Богдан.
Богојевић се надовезао:
– Захваљујем се граду Кикинди и граддоначелнику и његовом тиму за велику подршку, имаћемо вечерас осам такмичара, од којих четворица са светске Лиге шампиона, у пет интересантних дисциплина које су на светском нивоу што се тиче терета и то сви такмичари знају. Постојимо 23 године и то је већ велики успех и града Кикинде и Месне заједнице Нови Козарци.
Д. П.

turnir-0

Сукур метал Бечеј, победом на пенале 6:5, над екипом Ујнина кујна, након што је финални меч завршен без погодака, освојио је Летњи турнир у малом фудбалу, који је уз подршку града уприличио Спортски савез Кикинде, а током осам вечери у дворишту Гимназије пленио је пажњу великог броја љубитеља ове игре.

Бечејцима је припало 400.000, а пораженом у финалу 100.000 динара. У борби за треће место и награду од 50.000 динара, Ресторан My Way, такође после пенала, био је бољи 6:4 (3:3) од Агромауса из Надаља.

За Сукур метал Бечеј наступили су: Милованов, Степанов, Дабижљевић, Воргучин, Бабичић, Јанковић, Месарош, Нађ, Божичић, Јелић.

За најбољег играча турнира проглашен је Стефан Јанковић (Сукур метал Бечеј), најубојитији је стрелац, са седам голова, Тамаш Нађ из реда победника, а чувар мреже Исидор Милованов (Сукур метал Бечеј).

ОФК Кикинда I победник је турнира малишана, била је боља у финалу од Младих вукова, након пенала 4:3 (2:2), а трећа је Козара која је у борби за бронзу савладала 1:0 ОФК Кикинду II.

За ОФК Кикинду I играли су: Костенко, Ћирић, Кузманов, Илијин, Цвејић, Бугарски, Радонић, Умићевић.

У конкуренцији малишана, најбољи играч био је Јован Илијин (ОФК Кикинда I), најефикаснији је голгетер, с пет погодака, Лука Ћирић из исте екипе, а најбољи голман Иван Костенко (ОФК Кикинда I).

Трофеје су уручили градоначелник Младен Богдан, градски већник за спорт Александар Аћимов, председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов и директор турнира Марко Вукобрат.
– Кикинђани су били у прилици да уживају у врхунском малом фудбалу свих ових дана, организатори су се побринули да све буде како треба, 12 екипа смо видели, а нијансе су одлучивале, поготово је у финалу било тврдо и пенали су пресудили да победу однесу гости из Бечеја. Честитам им наравно, пружили су најбоље партије. Ми ћемо се и убудуће у нашим активностима везаним за спорт трудити да наставимо традицију овог турнира, јер сви су видели колико је овде било гледалаца током осам вечери и колико је овај турнир важан за град Кикинду па ћемо свакако да се потрудимо да сваки следећи турнир буде још бољи, да наградни фонд буде већи и да уводимо новине као што је ове године то био турнир малишана – рекао је након свега Богдан.

Чуданов је још додала:
– Уживали смо сви заједно са нашим суграђанима. И време нас је углавном послужило, баш је био добар мали фудбал и могу да кажем да сам презадовољна и са посећеношћу и са својим тимом који је радио ове године на организацији турнира.

 

Д. П.

download

Летњи турнир у малом фудбалу, на терену Гимназије, на самом је крају, а након синоћних одличних утакмица полуфинала, познати су учесници завршне представе, која ће бити прожета, како орагнизатори најављују, визуелним и звучним спектаклом!
У првој утакмици полуфинала, Сукур метал Бечеј помео је бачке суседе из Надаља, екипу Агромауса, било је уверљиво и лепо за око – 4:0 за Бечејце којима ће ривал у финалу бити Ујнина кујна која је пак 5:1 славила против Ресторана May Way, али, треба напоменути, у овом сусрету победник је до уверљивог тријумфа стигао тек у финишу, када је противник кренуо у јурњаву на све или ништа, остављајући мрежу назаштићеном.
Дакле, од 20 сати на распореду је утакмица за треће место, а поражени од синоћ бориће се за 50 хиљада динара. Врхунац овогодишњег турнира односно финале заказано је за 22 сата, а шампион ће инкасирати 400 хиљада док ће другопласираном припасти 100 хиљада динара.
Пре првог и између два меча сениора и малишани ће између себе одлучити ко је најбољи. Најпре ће, од 19.30, за треће место снаге одмерити Козара и друга екипа ОФК Кикинде, а од 21 сат у финалу играће Млади вукови и прва екипа ОФК Кикинде. Иначе, у полуфиналу клинаца, први тим ОФК Кикинде био је бољи од Козаре – 3:1, а Млади вукови од другог тима клуба с именом града – 1:0.
Напоменимо још да ће, као и свих претходних вечери, најсрећнијима у публици бити додељено мноштво награда.
Д. П. 

error: Content is protected !!