Спорт

Druga liga Vojvodine. Mokrinski rukometaši zimuju kao lideri

Još jednom uverljivom pobedom, 12. po redu, rukometaši mokrinske Crvene zvezde trijumfalno su okončali prvi deo prvenstva Druge lige Vojvodina kao neprikosnoveni lideri na tabeli. Mokrinčani su večeras u 13. kolu, u svojoj dvorani savladali 34:19 (21:8) tim Dolova iz istoimenog mesta pa sada, uz samo jedan remi i bez poraza, zimuju s jesenjim lovorom u koji su „udenuli” 25 bodova, pet više od prvog pratioca RA Dinama iz Pančeva.

U prvom kolu nastavka prvenstva koje je na rasporedu 11. februara naredne godine, Mokrinčani će opet biti domaćini, čekaće tim Zrenjanina-Proletera II.

Crvena zvezda: Krstić, Almaši 1, Kokot 5(1), Dražić 3, M. Maluckov 2, Dukatarov 1, Čeleketić 4, Majkić 3, Markuš, Domazet 1, Golić 1, Trnić 4(1), Milivojević 4(1), Blažić 2, Ladičorbić 3, A. Maluckov.

FOTO: facebook RK Crvena zvezda Mokrin

Jevto Jarčević trener OFK Kikinde, jesenjeg lidera vojvođanskog „Istoka”. Možemo i moramo mnogo bolje

Nakon letošnjeg ispadanja iz Srpske lige „Vojvodina”, fudbaleri OFK Kikinde krenuli su u novu sezonu vojvođanskog „Istoka” rešeni da se ekspresno vrate u treći rang, iako pritiska uprave nije bilo. Trener Jevto Jarčević napominje da je letos ključni trenutak bio selekcija igrača.

– Igrači koji su i u Srpskoj ligi pokazali radnu etiku, karakter, lojalnost i motiv za velika dostignuća, ostali su u OFK Kikindi. Nismo paničili u prelaznom roku, bili smo racionalni i strpljivi, a kada je tako uvek očekujete rezultate pa nas je poraz u prvom kolu, od Crvene zvezde u Ruskom Selu, baš pogodio. Tri dana na treninzima niko od igrača reč nije progovorio i bio je to znak da smo dobro posložili ekipu. Nesretni poraz na startu mobilisao nas je i onda je u gradskom derbiju na Vašarištu protiv ŽAK-a bila za nas prekretnica. Pobedili smo u nadoknadi, a potom započeli seriju odličnih partija – kaže Jarčević.

Šansu je dobilo dosta mladih igrača, a oni stariji na pravi način podučili su ih kako treba igrati takmičarske utakmice?

– Da, videlo se to najbolje u Kovinu i kod kuće protiv Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva, bile su to naše partije za pamćenje. Najslabiju igru pak pružili smo protiv najvećeg rivala Slobode iz Novih Kozaraca, koja je najduže i bila na liderskoj poziciji tokom jeseni, kada nismo bili ni agresivni ni dobri u pasu. Premda smo na kraju remizirili sa Slobodom, takvu igru više ne smemo ponoviti.

Lep je pogled s vrha tokom „zimovanja”?

– Naravno, ali nema sumnje da na temeljima velike stabilnosti kluba, ovaj tim OFK Kikinde može i mora mnogo bolje na proleće. Dok je pauza radimo i dalje interne analize, a igrači imaju aktivni odmor i raduje me ta vrsta njihove posvećenosti. Prozivku sam zakazao za 25. januar, imamo u planu šest kontrolnih utakmica, a prva će biti 8. februara. Usput, trudimo se i da dovedemo pojačanja, ali neće ih biti mnogo. Bez sumnje, i neki igrači koji su već u klubu i imaju zavidan kvalitet, moraju podignuti tokom predstojećih zimskih priprema nivo fizičke spreme i onda će i oni predstavljati pojačanja za proleće.

Biće i odlazaka s Gradskog stadiona?

– Neće biti mnogo prekobrojnih, ali ne mogu ni svi ostati u klubu. Meni je najvažnije, i pored činjenice da smo bez pritiska uprave u pogledu brzog povratka u Srpsku ligu, što sam siguran da ova ekipa OFK Kikinde ima snagu da prva prođe kroz prolećni cilj – jasan je Jarčević.

Očekivan poraz odbojkašica Kikinde 0230 na jesenjem oproštaju. Proleće za popravni i opstanak u trećem rangu

Osmim porazom ove jeseni, u Somboru od Volejstarsa iz obližnjeg Kljajićeva, rezultatom 3:0 (25:20, 25:17, 25:15), odbojkašice Kikinde 0230 okončale su prvi deo sezone u Drugoj ligi „Sever” OS Vojvodine, na 10. mestu trećem odozdo, ostvarivši u pomenutom periodu i tri pobede u ovom našem trećem rangu. Kapitenka Ivana Milić veli da su se devojke večeras u Somboru zalagale, ali di nisu mogle bolje proći kod drugoplasiranog tima na lestvici:

– Bile smo i oslabljene bez Katarine Čarapić pa je rezultat na kraju očekivan. Još je dosta utakmica pred nama, cela polusezona pa verujemo da smo kadre da na proleće izborimo opstanak.  Potrebna nam je još bolja fizička sprema i koncentracija tokom igre kao i da se ekipa uigra. Čeka nas kraći odmor i onda pripreme za drugi deo sezone kada ćemo, sve verujemo, osvojiti i veći broj bodova koji će da nam bude dovoljan za opstanak.

Trener Igor Golijanin ističe:

– Kolega Ivan Pantelić, koji mi pomaže, i ja, možemo da ocenimo da je jesen dobro počela, ali su nas bolesti igračica omele i to najviše na poziciji „srednjaka” za koju u startu nismo imali zamenu, a mora da se napomene da je mlada Jana Stanić iz meča u meč bivala sve bolja.  

Nastavak sezone predviđen je za 4. ferbuar naredne godine, tada će Kikinđanke gostovati u Starim Banovcima, drugoj ekipi Omladinca iz Novih Banovaca.

– Ekipa je već pojačana za drugi deo prvenstva na poziciji primačice korektorke, reč je o Bojani Surli i nadam se samo da će sve devojke da budu zdrave. Liga je ove sezone dosta jača u odnosu na prethodnu i nama zato preostaje da se dobro pripremimo za proleće i ostvarimo opstanak odnosno pomerimo se za najmanje jednu pozicije više na tabeli pošto iz takmičenja ispadaju tri najslabija sastava. 

Kikinda 0230: Prolić, Stanić, Berić, Maćoš, Pilipović, Sivčev, Saravolac, Đorđević, Aleksić, Golijanin, Milić. 

Golbal - sport slepih i slabovidih. I Grad Kikinda u borbi protiv diskriminacije

Kikindski Klub slepih i slabovidih Budućnost, uz pokroviteljstvo Grada Kikinde, domaćin je prvenstva Srbije u golbolu koje je danas bilo na rasporedu u dvorani OŠ „Jovan Popović”, a nadmetale su se četiri ekipe, osim domaće još i: beogradska Mladost, niški Nais i čačanski Div. Upravo ovim redom, s tim da su se domaćini iz Kikinde pozicionirali na trećem mestu, okončan je i takmičarski deo.

Zoran Stefanović, menadžer kikindske Buduićnosti, usto i predsednik Golbol Srbije organizacione jedinice Paraolimpijskog komiteta Srbije, član Skupštine i Upravnog odbora Paraolimpijskog komiteta Srbije te član Odbora za sport u Ministarstvu omladine i sporta u ime Paraolimpijskog komiteta Srbije, rekao je:

– U Kikindi smo pre dve godine nabavili opremu za golbol: lopte, golove, naočare… pa se može reći da smo dosta kasnili za mnogima. Ipak, polako dižemo sve ovo i Kikinda bi vrlo brzo trebalo da postane centar paraolimpijskog sporta u ovoj diciplini – golbolu, a Klub Budućnost kao nosilac svega toga, sebe vidi vrlo visoko. Inače, po strategiji razvoja planiramo da za šest godina reprezentacija Srbije prevaziđe sve prepreke i stigne u elitnu grupu koju čini 10 evropskih selekcija. 

Miroslav Topalov Danilov iz redova pobednika, beogradske Mladosti, veli:

– Naš klub osnovan je 2016. godine s ciljem da uvede decu u ovaj sport da bi se bavili pozitivnim stvarima i da ih sport nauči kako da se bore s preprekama koje ih čekaju u životu. Radimo najviše sa mladima  i zato se klub tako i zove. Inače, mi u ovom paraolimpijskom sportu smo neko ko ne buni zbog bilo čega, gledamo samo da unapredimo svoj sport, da „rastemo” i da pomognemo našim članovima. 

Mladen Bogdan, predsednik Skupštine Grada Kikinde, zaključio je:

– Ovakvi događaji mnogo znače za osobe s invaliditetom, u ovom slučaju slepe i slabovide. Ovo im je prilika da se bave sportom i pomaže im u njihovoj i funkcionalnosti i socijalizaciji. Mi iz gradske uprave sve to podržavamo, a samim tim i kikindski Klub Budućnost ima našu podršku. Danas posebno želimo da poručimo da svaka osoba sa invaliditetom  može da ima priliku da se bavi sportom. Važno je napomenuti da i osobe sa invaliditetom iz drugih lokalnih sredina mogu da dođu Kikindu i da vide kako se naš grad odnosi prema tim osobama. To je lepa prilika da pokažemo koliko brinemo o njima, a i nadalje ćemo da podržavamo ovakve događaje, ali i da učestvujemo u borbi protiv diskriminacije osoba sa invaliditetom. 

Završen turnir u malom fudbalu u Mokrinu. Trijuf Kafe bara „Nađa” iz Kumana

Pobedom u finalu nakon penala, rezultatom 3:2 (1:1 bilo je tokom igre), ekipe Kafe bara Nađa iz Kumana nad domaćim timom Menjačnicom Meja 86, večeras je u Mokrinu okončan turnir u malom fudbalu, koji je, pod pokroviteljstvom MZ Mokrin i Grada Kikinde, tokom minulih dana okupljao 12 ekipa. Pobednički sastav inkasirao je tako 170 hiljada dinara, drugoplasiranom je pripalo 50, a Ziroubetu, ekipi koja je pobedila tim Stovarišta Kovačević posle rezultata 1:1 i potom boljeg izvođenja penala u utakmici za treće mesto, 25 hiljada dinara.

Željko Popov iz Menjačnice Meja 86 najbolji je strelac turnira, za najboljeg igrača proglašen je Igor Dražić iz pobedničke ekipe, a najbolji čuvar mreže takođe je iz redova Kumančana – Sava Vadaski. Gradski većnik za sport Dragan Pecarski naglasio je:

– Grad Kikinda nastaviće da ulaže u ovu sportsku manifestaciju da bi turnir postao tradicionalan, a imajući u vidu da je termin u Mokrinu idealan, naredne godine cilj će nam biti dovođenje još većeg broja ekipa.

Dejan Ivanović predsednik Saveta MZ Mokrin, dodao je:

– Ugostili smo, na ovom drugom po redu turniru, ekipe iz: Ruskog Sela, Kikinde, Kumana, Novog Bečeja, Ade i naše domaće Mokrinčane, a potrudićemo se da ih već naredne godine bude i iz više mesta, kao i da podignemo kvalitet takmičenja.    

 

Izborna Skupština Sportskog saveza Kikinda. Nova-stara predsednica Jelena Čudanov - jednoglasno

Jelena Čudanov opet je izabrana za predsednicu Sportskog saveza Kikinde. Na Izbornoj skupštini, kao jedina predložena, na čelnoj funkciji ostala je jednoglasnim izborom. Od 67 klubova i asocijacija koji čine Sportski savez Kikinde, bilo je prisutno 48 predstavnika i svi su, dakle, glasali za njen izbor. Nova-stara predsednica predložila je i sastav Upravnog odbora, koji čine: Ivan Šibul, Dijana Ilić, Slavko Miškov, Dragana Pecarski, Tijana Radić, Nenad Đukić, Branislav Dragin i Stojan Bogosavljev, a i ta odluka doneta je glasovima svih prisutnih koji su imali pravo glasa. Gradonačelnik Nikola Lukač u ulozi i gosta i domaćina u svečanoj sali Gradske kuće pozdravio je prisutne, naglasivši još jedanput da je Kikinda grad sporta i da je zato vrlo bitno da ima i kvalitetan sastav rukovodećeg kadra u gradskom Sportskom savezu. Gošća na Izbornoj skupštini bila je Jasmina Juras, predsednica Sportskog saveza Vojvodine, inače nekadašnja košarkašica iz Novog Sada.

– Došli smo da podržimo Kikinđane i da ispratimo ovu Izbornu skupštinu, ali i da se zahvalimo na pređašnjoj saradnji koju smo imali. Nadamo se da ćemo i dalje lepo  sarađivati sa, kako je i ovde rečeno, gradom sporta. Sportski savez Kikinde ispunio je naša očekivanja i zaista ima lepe ideje, koje u velikom broju i sprovodi kroz učešće dece, sportista i brojnih organizacija. Usto, sve je to na zavidnom nivou u vašem gradu, a na nama je da pomognemo u ostvarenju i realizaciji projekata – rekla je Jurasova.

Jelena Čudanov istakla je:

– Zadovoljni smo onim što smo uradili u prethodnom periodu, iako nas je sve u sportu, kao i privredi, poremetila korona. Ali, dobro smo to prebrodili tako da sada nastavljamo ono što smo planirali i nadam se da ćemo moći normalno sve planirano i da završimo. Imamo i novih planova pa smatram da će tek ovaj naredni mandat biti pravi i da možemo da pokažemo koliko se brinemo o klubovima i našim članovima i koliko želimo da kikindski sport bude na visokom nivou. Nama je u interesu i da pokrenemo veće projekte, kao što je recimo atletski stadion pa da organizujemo još i neke nove manifestacije da bismo privukli i građane Srbije i strance iz susednih država u Kikindu da vide šta naš grad nudi u pogledu sportskog turizma, a imamo mnogo toga da im ponudimo.  

Gradski većnik za sport Dragan Pecarski zaključio je:

– Grad Kikinda maksimalno podržava rad Sportskog saveza koji je  neophodan našem gradu kao blizak kontakt sa klubovima. Sve je to od izuzetnog značaja, jer valja sprovesti i konkurse za dodelu sredstava i istovremeno ispuniti želje klubova. Sve to gradska uprava ne bi mogla bez Sportskog saveza, a veliku ulogu Savez igra i u razvoju sportskog turizma u Kikindi, što nam je takođe vrlo važno. Masovna okupljanja su nam prioritet i to je smernica za dalji period u razvoju sportskog turizma u našem gradu. 

 

Turnir u malom fudbalu u Mokrinu. Večeras odluka o finalistima, sutra završnica

Turnir u malom fudbalu u Mokrinu ulazi u završnu fazu. Večeras, od 18 sati, na rasporedu su polufinalne utakmice, a sutra uveče biće odigran meč za treće mesto potom i finale.

U utakmicama četvrtfinala postignuti su rezultati: Ziroubet (na naslovnoj slici) – Građevinar Brane 4:1, Stovarište Kovačević (na slici) – Termo Dragons 3:0, Gejm Haus – Kafe Nađa 1:4 i Menjačnica 86 – Hostel Paparaco 6:4. Tako će se u polufinalu sastati: Ziroubet – Menjačnica 86 (18 sati) i Stovarište Kovačević – Kafe Nađa (19 sati).

Pobedniku turnira pripašće 170 hiljada dinara.

Druga liga Sever. Odbojkaši Kikinde, ipak, radosni ispraćaju 2022.

Odbojkaši Kikinde pobedom od 3:1 na svom terenu nad trećom ekipom novosadske Vojvodine, okončali su jesenju polusezonu u Drugoj ligi „Sever”. Kasno sinoć u dvorani škole u Mikronaselju, po setovima bilo je: 25:22, 25:17, 22:25 i 26:24 za ekipu trenera Milana Radosavčeva, koji u osvrtu na jesen veli:

– Nećemo da kukamo, ali iza nas je jesen prepuna problema, pre svega kadrovskih. Eto, i sinoć smo bili nekompletni, ali povod je ovoga puta zaista bio divan. Naime, korektor Miloš Simić poverio nam se u klubu da s devojkom putuje u Pariz da bi je tamo zaprosio! Pa kako sam ga mogao zadržati i naterati da odigra i ovu poslednju jesenju utakmicu?!

Dakle, u dvostruko veselom raspoloženju čekaće se 2023. godina?

– Sigurno, iako ćemo pauzu u ligi 12 klubova provesti na osmom mestu, ispasti ne možemo, to uopšte nije upitno, no sigurno je i da u prolećnom delu moramo mnogo bolje – jasan je Radosavčev.

Nastavak sezone predviđen je za 4. februar, tada će Kikinđani čekati jesenjeg lidera – tim novosadskog Dunav voleja.

Prva A liga. Poraz vaterpolista ŽAK-a na kraju jeseni

U poslednjem jesenjem kolu Prve „A” lige, kasno sinoć u glavnom gradu, vaterpolisti ŽAK-a poraženi su od tima Beograda, rezultatom 13:11 (2:2, 3:2, 5:2, 3:5). Trener Kikinđana Miroslav Munćan priznaje da su njegovi izabranici odigrali bledo.

– Beograđani su više želeli pobedu, možda i zato što su dvaput poraženi na svom bazenu pa nisu imali pravo i na treći kiks, ali to ne opravdava moje igrače da odigraju totalno bezvoljno. No, kada se osvrnem na celu jesen polovično sam zadovoljan, baš kao što i rezultati pokazuju, jer ostvarili smo četiri pobede i isto toliko puta bili poraženi, uz jedan nerešeni ishod. Na pauzu idemo kao sedmoplasirani s 13 bodova, daleko smo iznad  tri najugroženija tima – kaže Munćan.

Početak nastavka prvenstva na rasporedu je 28. januara, a ŽAK će gostovati timu Zemuna.

– Videćemo prvo kako da rešimo upražnjenu poziciju centra, jer nas Belocrkvanin Dušan Talaja napušta i odlazi u Izrael. Zimsko tržište suženo je i teško je pronaći adekvatnu zamenu za njega, a kada je reč o drugom delu prvenstva, verujem da se do kraja proleća možemo pomeriti za jednu poziciju i sezonu okončati na šestom mestu – jasan je Munćan.

ŽAK: Bušić. Cvetić 2, Naćuk. Zorić, Budurin 3, Jovanović, Ilić 2, Radanović 1, Palotaš, Gavranov, Simić, Talaja 3, Stepanov, Vidicki. 

 

Uzbudljiva završnica rukometnog Kupa Vojvodine u „Jezeru”. Trofeje Kikindi i Novopazovčankama uručili Nikola Lukač i Tatjana Medved

Grad Kikinda i dvorana „Jezero” bili su večeras vojvođansko rukometno središte, a trofeji pobednika Kupa Vojvodine završili su vitrinama MRK Kikinde i ŽRK Mladosti iz Nove Pazove. Uručili su ih kapitenima Stanimiru Komareku i Leposavi Glušici, naš gradonačelnik Nikola Lukač i nekadašnja reprezentativka Tanja Medved, sada aktivna u Rukometnom savezu Vojvodine kao predsednica Takmičarske komisije, a istovremeno i narodna poslanica u Skupštini Srbije i predsednica Skupštinskog pododbora za sport.

Rukometaši Kikinde bili su u finalu bolji 31:28 (17:14) od kaćkog Jugovića, a pre toga u ženskom finalu Novopazovčanke su savladale tim Srema iz Sremske Mitrovice, rezultatom 30:29 (11:15). Najbolji pojedinac muškog finala bio je golman Kikinde Marko Gaćinović.

– Velika pobeda, odbranili smo naslov pobednika pokrajinskog Kupa iz prošle sezone i to u vrlo zanimljivoj utakmici. Drago mi je i što smo na domaćem terenu osvojili ovaj trofej, pogotovo posle nekoliko slabijih rezultata u prvenstvu Srbije – rekao je Gaćinović, koji je i u prethodnom finalu 2021. u Bačkoj Palanci bio najbolji pojedinac meča.

Trener Kikinđana Goran Kurteš istakao je:

– Svako finale je neizvesno, a ekipa Jugovića usto došla je spremna i borbena i predstavila se u lepom svetlu. Mi smo pobedili zahvaljujući našoj većoj borbenosti, želji i iskustvu. Ostali smo bez dvojice igrača tokom utakmice, ali smo smogli snage i uspešno priveli meč kraju. Čestitke obema ekipa, sada nas očekuje pauza i pripreme za nastavak prvenstva, ipak je naš primarni cilj opstanak u ARKUS ligi, na proleće naredne godine.

Gradonačelnik Nikola Lukač napomenuo je:

– Kikinda je još jedanput potvrdila da je grad sporta, a da je jedan od najpopularnijih sportova rukomet. Naše devojke i momci prethodne sezone igrali su finala Kupa Vojvodine i oni su zaslužni što je naš grad ove godine bio organizator završnice oveog takmičenja. Hvala Rukometnom savezu Vojvodine koji nam je izašao u susret  i omogućio našem gradu da bude domaćin ovih finala. Mi znamo da budemo dobri organizatori i domaćini, a jedini žal je što i naše devojke nisu ušle u finale. Ovo je još jedan podsticaj da Grad Kikinda nastavi da ulaže u rukomet i siguran sam da će i mladi, ali i svi oni koji žele da pomognu rukometu, naći svoje mesto u ovom sportu pa da imamo još ovakvih turnira, jer Kikinda zaslužuje da ima ovakve utakmice i manifestacije kako u rukometu tako i u drugim sportovima, a rukomet i ceo sport od Grada Kikinde uvek mogu da očekuju veliku podršku.

Tanja Medved, Mokrinčanka po ocu, prvo je naglasila da se na severu Banata oseća kao kod kuće.

– Meni je ovo sve poznat teren, a osim toga moji prvi rukometni koraci sa selekcijom Vojvodine, načinjeni su baš ovde na igralištima „Jezera”. Ovo je veliki događaj za rukomet, a želimo da u ovoj novoj postavi u Savezu, mi bivše rukometašice, uložimo svu svoju energiju i probamo i da omasovimo naš sport i da ga promovišemo. Kikinda zaslužuje ovakvu jednu manifestaciju, sama hala dobila je jednu novu dimenziju s ovim podom, a na rukometašima i rukometašicama je bilo da pokažu publici da je ovaj sport i dalje kod nas dobar i interesantan pa da ljudi uživaju kao i u vremenima kada smo mi igrali. Velika zahvalnost ide Gradu, a imate divnog gradonačelnika koji je pre svega sportista i koji se sa sportistima uvek nađe na istim talasnim dužinama. Odavde je poteklo mnogo dobrih rukometaša i rukometašica i nadam se da ćete kao grad nastaviti tako i nadalje.    

Jovan Kovačević predsednik Rukometnog saveza Vojvodine, dodao je:

– Nisam prvi put u Kikindi pa nisam ni iznenađen sjajnom organizacijom i gostoprimstvom. Mi iz RSV odardili smo svoj deo posla, ali bez domaćina Kikinđana, sve ovo ne bi bilo ostavrivo na ovakav odličan način, a čestitke idu pre svega gradonačelniku Lukaču i gradskom većniku za sport Draganu Pecarskom.  

Rajko Prodanović generalni skeretar RSV, zaključio je:

– Pružili smo ekipama osećaj kao da igraju neku evropsku utakmicu, a veliku zahvalnost za to dugujemo Gradu Kikindi. Na koji smo god problem naišli, svi su nam u gradu izašli u susret i otklonili i najmanji detalj smetnje. 

error: Content is protected !!