Иако је лидер војвођанског „Истока” нападао у Влајковцу, истина без учинка, примио је гол седам минута пре краја након великог кикса у одбрани. Свака серија има крај, а ова ОФК Кикиндина прекинута је након осам победа у низу, 748 минута без примљеног гола и седам месеци без пораза. Терен у Влајаковцу био је лош, изостала су му и четири првотимца, али тренер Јевто Јарчевић не узима то у обзир.
– Ослабљени јесмо били и то силно, али то је само чињеница, не и оправдање. Терен је био и домаћину претежак, једино што су они на њега таквог навикли и онда били бољи за гол. Није било еуфорије док смо били у серији, нема ни сада очаја када смо поражени. Сабраћемо снаге, млади ће бити на посебном испиту и очекујем позитивну реакцију у суботу када ћемо дочекати Ковинце – каже Јарчевић.
Неће тада тренер Кикинђана рачунати на: Рељића, Божића, Јарића, Рафаела, а можда и Зељковића и Барбула.
– На први поглед фаворити смо, али када се у обзир узме колико ћемо бити ослабљени, јасно је да ће бити тешко уписати бодове против Радничког који има искусну екипу, а нема притисак и атипичан је ривал. Међутим, немамо избора, а нећемо ни да кукамо. На муци се познају јунаци, нарочито наше младе јуноше а велики број биће их убачен у ватру – јасан је Јарчевић.
– После добре прве половине јесени у дресу Слободе, уследио је мој лошији период, а сада ми се све вратило у дербију када је било и најпотребније и најлепше – каже Ковачевић.
– Добио сам завидну минутажу у Слободи и то као редовни стартер код тренера Слободана Митровића. Имам велики простор за напредовање, а већ сам се афирмисао као млади играч и на мени је да још више и боље радим и развијем се у правог центарфора.
– Хвала и навијачима Слободе што су уз мене и онда када ми не иде, а посебно на аплаузима прошле суботе када је све било идеално. Сада морам да наставим с головима у континуитету, јер то је посао вође навале и по томе се цени учинак нападача – јасан је Ковачевић.
Председник Вукобрат додаје:
Раднички и то у Јаши Томићу, с ауторским жигом Вукобрата и Драганова, последњи је у низу савладаних у Подручној лиги „Зрењанин” у којој се екипа тренера Александра Кресоје бори за прву позицију, а друга, на којој је тренутно, донела би јој на крају лигашког дела, поменуто, додатно доигравање за пласман на војвођански „Исток”.
У 21. минуту Радивојац је пронашао слободног Мињу Ратка који је с двадесеtак метара одмереним ударцем погодио за вођство. Ређале су се прилике ЖАК-а, а најзрелија била је у 77. минуту када је Радивојац све одрадио, а Кочиш промашио немогуће, заправо погодио је стативу изблиза иако је био сам и неометан, а мрежа Качареваца практично небрањена.
Казна ипак није уследила, голман Живков иначе био је без посла, а најбољи појединац сусрета капитен Владимир Радивојац, баш по заслузи, крунисао је одличну партију након полуконтре и соло продора, поставивши коначан резултат четири минута пре краја.
Дакле, у последњем колу групе „Б” Велика Кикинда уписала је бодове без борбе, службеним резултатом 20:0 пошто је синоћ Сивац, недоласком у „Језеро”, предао меч док је у групи „А” Слобода поражена 73:50 од Пролетера у Равном Селу.
Тако ће Кикинђанке предстојеће јесени на надметање које ће окупити трећепласиране екипе из европских лига.
Као што је и пре овога кола било познато, ЖАК је осигурао опстанак у нашем другом рангу, а наредног викенда, у претпоследњој рунди сезоне, гостоваће у Шапцу, Сави.