Спорт

mrk kikinda

Овога викенда почеће надметање и у Супер Б лиги за мушкарце, која је као и у конкуренцији дама наш други рукометни разред, а и рукометаши клуба с именом града испали су пролетос из највишег степена.

Једина је разлика што код момака постоје две групе лиге, а МРК Кикинда у првом колу групе „Север-Центар” гостоваће у Суботици тиму Спартака док ће први меч на паркету „Језера” играти у среду од 20 сати против Сивца из истоименог села у Бачкој.

ofk kikinda

Трећи пораз у низу забележила је ОФК Кикинда. Словен је, головима у наставку победио на свом терену, а шеф струке севернобанатског српсколигаша Владимир Шпоња признаје да су Румљани заслужено освојили плен.

– У овом тренутку квалитетнија су екипа од нас, а ми се, иако смо знали одакле нам прети опасност, нисмо супротставили како треба осим донекле у првом полувремену. Мирков је пропустио сјајну прилику и питање је у којем би смеру ишла утакмица да је поентирао, а у наставку нисмо имали одговор на појединачни квалитет домаћина. Како је меч одмицао падали смо, снаге нам је понестајало па и дисциплина није била на потребном нивоу. Резервисти нису донели равнотежу, Словен је имао апсолутну контролу, а ми смо већ трећи пут заредом поражени према сличном сценарију – каже Шпоња.

Тако је недовољан број квалитетних играча за српсколигашки ранг узео данак.

– У задњи час ангажовали смо Николу Дукића, Алексу Спаића и Немању Чемана. Имају квалитет, а долазе и из добрих тренажних процеса. Дукић покрива целу леву страну и има искуство играња и у суперлигашким клубовима, а стиже из земунског Телеоптика с исписницом Партизана из којег је одлазио на позајмице. Нападач Спаић долази из требињског Леотара, а везни Чеман из кулског Хајдука. Млади су и верујем да ће нам помоћи, бићемо агресивнији.

У наредна два кола Кикинђани ће бити домаћини, у суботу (15.30) долазе Шајкашани.

– Иза нас је тешко раздобље, али и период пред нама неће бити много лакши иако смо двапут домаћини. Притисак ће бити велики, имаћемо императив победа, а Борац је, по индивидуалном квалитету, тим за врх табеле. Окосница састава већ дуго им је на окупу, а промена тренера у уводу трке покренула их је резултатски. Очекујем да и мој тим покаже и знање и карактер из прва три кола па да се извучемо из неугодне ситуације – јасан је Шпоња.

Резултати шестог кола: Борац – 1.мај Рума 0:2, Железничар – Раднички 4:0, Омладинац – Бачка 1:0, Бечеј – Тиса 5:4, Јединство – Кабел 1:1, Хајдук – Динамо 0:1, Нафтагас – Подунавац 1:1, Словен – ОФК Кикинда 2:0.

ТАБЕЛА: Железничар 13, Словен 12, Динамо 12, Кабел 11, Подунавац 10, Хајдук 10, 1.мај Рума 10, Тиса 9, ОФК Кикинда 9, Бечеј 9, Нафтагас 7, Раднички 7, Борац 6, Омладинац 6, Јединство 4, Бачка 2.

У седмом колу, у суботу и недељу, играће: ОФК Кикинда – Борац, Подунавац – Словен, Динамо – Нафтагас, Кабел – Хајдук, Тиса – Јединство, Бачка – Бечеј, Раднички – Омладинац, 1.мај Рума – Железничар.

DRAGAN ZILIC IZ IGRACKIH DANA FOTO SPORTSKI ZURNAL

Својевремено фудбалски репрезентативац који је прославио наш град и који има изузетно занимљиву спортску биографију, још увек није у спортској пензији. Наиме, Драган Жилић, прослављени голман, данас је тренер голмана у Немачкој, али понекад и сам обуче голманске рукавице и стане међу стативе. Био је, пре скоро две деценије, први репрезентативац Србије који је заиграо у хрватском фудбалском првенству, а и данас би то био велики куриозитет. У интервјуу за „Комуну“ осврнуо се на почетак каријере у ОФК Кикинди, као и на то како у својој колекцији, уз асистенцију Јовице Шкора, бившег играча „мале“ рускоселске „Црвене звезде“ има и скалп великог, истоименог београдског клуба.

Четири године сте бранили боје ОФК Кикинде. Да ли сте сентиментално везани за почетке каријере и сам клуб и град из којег сте потекли?

– У ОФК Кикинди сам почео као пионир да тренирам, са навршених 10 година, у лето 1985. године. Свакако да сам сентиментално везан за свој матични клуб, из њега сам се винуо у висине, наступао за кадетску селекцију Југославије 1989. и 1990. године. Сада мој син Лука гази мојим стопама и тражи своје место под сунцем. Покушавам саветима и у пракси да му приближим тежину, а и лепоту голманског посла.

Убрзо постајете запажени,  прелазите у новосадску „Стару даму”, па сте се касније обрели у Бугарској. Дакле, прескочили сте престоничке великане. Случајно или је то био сплет околности?

– Било је понуда у то време и од Црвене звезде, али дугогодишњи контакт са Илијом Пантелићем ме је навео ка „Српској Атини”. Наравно да нисам погрешио, јер након две године боравка у Војводини дебитовао сам за А селекцију Југославије у пријатељском мечу против Бразила. Уз садашњег селектора Стојковића, Мијатовића, Јокановића и остале наше фудбалске величине. Јединствен осећај у сваком случају. После Војводине одлазим у софијски ЦСКА и после годину дана враћам се у земљу на гол смедеревског Сартида.

Били сте и члан чувене генерације Сартида која је скинула скалп Звезди у финалу националног купа. Сећате ли се те утакмице и данас?

— Успешне године су биле у Смедереву, фантастично извајан тим од стране тренера Јовице Шкора на почетку са Богдановићем, Мудринићем, Миросављевићем и осталима, крунисан је освајањем националног Купа 2003. године против Звезде у финалу уз препознатљив гол Марка Пантелића у продужецима.

Бранили сте и боје репрезентације, а куриозитет је да сте први фудбалер који је облачио дрес са грбом Србије, а обрео се у неком хрватском клубу. Ви сте прешли у Ријеку, можда најтолерантнији град у Хрватској али било је и отпора од навијачке групе „Армада”?

-Након Смедерева 2005. године прелазим у Ријеку. С почетка није баш деловало обећавајуће из разлога негодовања једног дела „Армаде“, навијачке групе из поменутог града, али у великој мери су допринеле и добре моје одбране да узаврела атмосфера спласне. На самом крају те прве сезоне на Кварнеру освајамо Куп у финалу против Вартекса. Раритет који се десио следеће сезоне под вођством тренера Брачуна је када сам постигао гол главом у 1/4 финалу Купа  и то ме је поново ставило на насловнице регионалних медија.

Може ли да се пореди време кад сте ви бранили боје репрезентације и ово данашње време? Који су домети Стојковићевих пулена?

– Посматрајући с ове дистанце сматрам да садашња генерација наших момака који играју под државним грбом треба и мора да подигне лествицу на виши ниво пошто имају и знање и квалитет за највише домете. Мислим да ће то Пикси добро уклопити, пласирати се на Европско првенство и на самом такмичењу постићи дуго очекивани добар резултат.

Чиме се данас бавите, да ли сте још у фудбалу?

– Последњих седам година сам у Немачкој. Отворио сам приватну голманску школу, помало сам и активан на голу, колико ми године дозвољавају (смех). У питању је аматерски ранг, шеста лига немачког фудбала. Ускакао сам са позиције тренера голмана у локалном клубу када су два млада голмана били повређена. Не дам се још, али радије сам у последње време на трибинама.

Немања Савић

vojvođanski istok

У заосталој утакмици шестог кола војвођанског „Истока”, новокозарачка Слобода, на „Илији Пантелићу”, резултатом 2:0 савладала је великоселску Козару.

Галић је у 44. минуту, из слободног ударца, донео предност домаћину. Ћулибрк је претходно оборен готово на самој ивици казненог простора, а Галић је ниским и одмереним шутем погодио, делимично и зато што зид гостију није био добро постављен. На супротној страни у надокнади, Б. Бунић тукао је, такође из прекида, с нешто веће удаљености под пречку, али је ветеран Атлагић избио лопту у корнер.

Након бесадржајног првог полувремена и успаванке без темпа и живости, ритам је у наставку диктирао Војислав Станаћев, стварајући и шансе саиграчима. Средином другог дела, зрела прилика за Ковачевића, а и резервиста Лабус двапут је у последња два минута меча, пред судијски додатак, имао стопостотне шансе. Слобода је у осмом минуту надокнаде, ипак, стигла до овере победе. Станаћев је кратко проиграо Ковачевића који се прошетао казненим простором и ставио тачку.

После комплетиране шесте рунде, Слобода је осма с девет бодова, а Козара позицију ниже и с бодом мање.

Слобода: Атлагић, Богојевић, Марковић (Радулашки), Ћулибрк, Галић (Лабус), Поповић, Станаћев, Ђорић (Зељковић), Ковачевић, Д. Ћосић (Лисица), Вокић.

Козара: Ми. Француски, Јелача (Томић), Лисица, Рофа, Б. Бунић, Јовандић, Латиновић (Бурсаћ), Петровић, Н. Ђаковић, Кочиш, Ма. Француски (Мисић, М. Бунић).  

Gađanje glinenih golubova

Спортско удружење за гађање покретних мета „Сова” из Кикинде, уз подршку Туристичке организације Града, поводом „Дана лудаје” организовало је дводневно такмичење у гађању глинених голубова, на стрелишту „Циглана” између Накова и Банатског Великог Села. Првога дана одржано је градско, а у недељу покрајинско такмичење.

На градском, учествовало је 30 такмичара, пет наших екипа и гости из Војвода Степе. Сваки такмичар пуцао је на 15 мета. Степски соколови из  Војводе Степе били су први, кикиндска Сова друга, а великоселски Велебит трећи. Најбољи појединац био је је Мирослав Максић из Сове.

На покрајинском такмичењу пуцало је 54 стрелца из 10 екипа, а тријумфовао је Тител (68/75 погодака), Сова је била друга (62/75), а Нови Бечеј (62/75) трећи. После напетог плај-офа, у којем је наступило шест најбољих стелаца, Драган Табачки (Тител) био је први, Бранислав Шибул други (Сова), Иван Табачки (Тител) трећи.

Још је у категорији ветерана победио Бела Калмар из Сенте, Славко Гаврилов, из Бачког Петровца, заузео је друго, а Живојин Табачки, из Титела, треће место

Победник Драган Табачки рекао је:

– Домаћини су очекивано дорасли задатку, а може се рећи и поставили нове норме што се тиче домаћинства и организације – свака част Кикинђани! Обишли смо и Кикинду и свратили на сладолед као и на сликање са највећом овогодишњом лудајом. Пробали смо и питу од лудаје а пиво од лудаје смо  понели кућама да пробамо са својим пријатељима.

rukomet. mrk kikinda

Предстојећег викенда почеће надметање у Супер Б лиги „Север-Центар” за момке, једној од две групе нашег другог рукометног ранга, а МРК Кикинду, која је испала пролетос из највишег степена, посетио је вечерас градоначелник Кикинде Никола Лукач.

– Увели смо традицију да увек овако дамо подршку овом клубу, који је изузетно квалитетан колектив, да оствари добре резултате и да се врати у Супер А лигу. Екипа је подмлађена, али квалитетно ради и жељна је изазова и великих остварења и да наш град што боље репрезентује у следећој сезони. Надамо се да ће њихова марљивост да буде награђена и треба да знају да им ми из локалне самуправе дајемо пуну подршку – рекао је Лукач.

Милан Лисица, средњи бек, надовезао се:

– Остало нас је неколико из прошле сезоне, тада су се мењали тренери па нисмо имали континуитет рада, а сада желимо да се вратимо у најјачу лигу и идемо на победу већ у првом колу против Спартака у Суботици.

Десни бек Огњен Јовановић додао је:

– Велики број играча је стигао, а припреме су прошле у најбољем реду. Треба да радимо на доброј атмосфери и да будемо сви за једног и један за све па да се вратимо у А лигу.

Владимир Цвијан, нови тренер, напоменуо је:

– Поникао сам у Кикинди, а сада сам после 30 година поново у свом клубу који има традицију и битан је у граду. Екипа је реконструисана и млада, уз неколико искуснијих играча. Хоћемо да оформимо здраву групу, да се ови момци развијају и да то утиче и на резултате, а за ову екипу је Супер Б лига права мера.

Председник Војислав Булатовић закључио је:

– Одмах ћемо на старту сезоне да имамо дерби са традицијом. Идемо да савладамо Спартак па да се у сезону уђе победом. Суботица није далеко па позивам Кикинђане да дођу и да нас подрже у Хали у Дудовој шуми у суботу од 18 часова.

Друго коло односно први меч на паркету „Језера”, Кикинђани ће играти у среду, 27. септембра од 20 сати против Сивца из истоименог села у Бачкој.

područna liga

Резултатом 6:4 (Бабић /из казнених удараца/ и Нешић по двапут, Радловић, Инђић) Полет је у Накову савладао новобечејско Јединство, Напредак је у Банатској Тополи 3:1 (Ђорић, Дрљача, Секереш) победио МСК из Михајлова, а мокрински Делија ремизирао је 2:2 (Моноштори, Попов) с Банатом у Ченти.

Преостали резултати шестог кола: Раднички – 2.октобар 4:0, Војводина – Младост 1:2, Напредак (Ч) – Ц. звезда 2:0, Стајићево – ЖФК Банат 1:2, Омладинац – Билећанин 0:5.

ТАБЕЛА: Напредак (Ч) 18, Билећанин 13, Полет 12, Младост 12, Напредак (БТ), Банат 10, 2.октобар 10, МСК 9, Стајићево 9, Раднички 9, Ц. звезда 9, Јединство 7, ЖФК Банат 7, Делија 4, Војводина 0, Омладинац 0.

У седмом колу, недеља (15.30), играће: Јединство – Раднички, Билећанин – Полет, ЖФК Банат – Омладинац, Ц. звезда – Стајићево, МСК – Банат, Младост – Напредак (БТ), 2.октобар – Војводина. Делија – Напредак (Ч) (среда, 27.9.).

vojvođanski istok

Након дужег времена рускоселска Црвена звезда поражена је на свом терену у Војвођанској лиги „Исток” и то неочекивано високо – 0:4, од Младости из Омољице. Тим с југа Баната одиграо је у Руском Селу допадљиво, а служио их је и шут па су све шансе, након лепих акција, претворили у поготке, очитавши на тај начин лекцију домаћинима.

Резултати шестог кола: Борац – Русанда 4:2, БАК – Војводина 0:0, Јединство (БК) – Полет 1:1, Ц. звезда – Младост 0:4, Бегеј – ЖАК 2:1, Раднички – Будућност 3:2, Пролетер – Јединство (В) 1:2, Слобода – Козара (среда, 20.9.).

ТАБЕЛА: Војводина 13, Бегеј 11, Борац 11, Јединство (В) 11, Младост 10, Бегеј 9, ЖАК 9, Козара 8 (меч мање), Будућност 8, Полет 8, Ц. звезда 8, Раднички 7, Слобода 6 (меч мање), Русанда 4, Јединство (БК) 2, БАК 1.

У седмом колу, субота и недеља (15.30), играће: Јединство (В) – Борац, Будућност – Пролетер, ЖАК – Раднички, Козара – Бегеј, Младост – Слобода, Полет – Ц. звезда, Војводина – Јединство (БК), Русанда – БАК.

kuglanje. superliga

У другом колу Суперлиге Србије, куглашице кикиндске Кике поражене су 7:1 (3103:3094) од Радничког у Новом Саду.

– Имале смо много промашаја на чишћењу, могло је на крају бити и нерешено 4:4, али Маријани Орос из Радничког пале су три „деветке” заредом и то нас је коштало бода. Иначе, СПЕНС нам „не лежи”, куглана је претешка, а нама је енергија била срозана. Усто, Јелена Санто има вирус, а и Маја Француски и ја наступиле смо и поред здравствених потешкоћа – каже Нада Команов, капитенка Кике.

Наредни ривал Кикинђанки у суботу у Новом Бечеју биће београдски Сингидунум.

Кика 0230: Драганов 490, Француски 522, Санто 515, Команов 528, Шибул 491, Френц 548.

Super B liga

Овога викенда стартовала је Супер Б лига за даме, наш други рукометни разред, а ЖОРК Кикинда претрпила је тежак пораз 23:13, у Београду, од Радничког. На одмору је било 11:9 за домаће, у наставку Кикинђанке су постигле свега четири поготка од којих два са црте седмерца, а последњи пут затресле су мрежу осам минута пре краја.

Прву утакмицу у „Језеру” Кикинђанке ће играти 24. септембра, од 15 сати, тада ће дочекати тим Бора.

ЖОРК Кикинда: Матић, А. Чубрило, Ковачић 7(3), Ник. Чибрило, Берта 4, Степановић 1(1), Жак, Пантовић, Латиновић 1, Стевановић, Вукобрат, Нин. Чубрило, Попадић, Бјелић.  

error: Content is protected !!