Спорт

VATERPOLO

Након паузе протеклог викенда, ватерполисти „ЖАК-а“ у суботу, 9. децембра у 6. колу Прве А лиге дочекују суботички „Спартак“. Утакмица у СЦ „Језеро“ почиње у 19 сати.

-У претпоследњем колу играмо пред домаћом публиком и надамо се победи. „Спартак“ је екипа слична нашој тако да се надам да ћемо искористити предност домаћег терена– истакао је тренер Мирослав Мунћан.

У последњем колу, 16. децембра, кикиндски ватерполисти одлазе на мејдан „Земуну“.

-Земунци су знатно боља екипа од наше и тешко да ћемо их изненадити. Све у свему пред нама је зимска пауза коју ћемо искористити да се што боље припремимо за други део првенства – закључио је Мунћан.

 

Orka obuka (4)

Чланови Ронилачког клуба „Орка“ боравили су у Милану на обуци за пливање и роњење са особама са инвалидитетом. Како би унапредили рад са особама са хендикепом, по чему је „Орка“ препозната као једини клуб у држави, седам чланова провело је пет дана у партнерској организацији HAS Italia (Hendicapped Scuba Association).

Обуци у Милану претходила је онлајн едукација, а кикиндски рониоци добили су, од организатора, похвале и признање за посвећеност и рад. Уз то, присуствовали су и обуци за управљање и одржавање компресора за пуњење боца и за сервисирање и поправку ронилачке опреме.

– Резултат ових активности биће од велике користи комплетној заједници. У Клубу ће се повећати број инструктора и чланова који су оспособљени за квалитетан рад са особама које имају различите типове инвалидитета. Мора се нагласити да се овде не ради само о техникама које се примењују како би се пливало и ронило. Будући да је инвалидитет веома комплексна ствар, неопходна је и психолошка подршка. Ово ће охрабрити особе хендикепом да се укључе у друштвени живот на најбољи могући начин – бавећи се спортом у средини у којој смо сви равноправни и где могу да осете слободу покрета, у води, у мери у којој им телесна ограничења то дозвољавају. Инструктори ће, такође, моћи да пренесу своје знање у пружању подршке овој осетљивој популацији осталим члановима Клуба и другим пливачким и ронилачким клубовима у Србији и региону, организовањем ронилачких кампова.– каже чланица Клуба, Биљана Гајски.

Обука је део пројекта „Dive Into Your Life! “ са којим је „Орка“ конкурисала у Фондацији „Темпус“ која спроводи „Erasmus +“, програм Европске уније за сарадњу у области образовања, обука, младих и спорта у Србији.

Ронилачки клуб „Орка“ је, само у протеклих шест година, организовао шест ронилачких кампова намењених инвалидима. За изузетне резултате и исказану хуманост, чланови Клуба добили су Годишњу награду Града Кикинде у области спорта за 2022. годину.

 

KARATE KAC

На  Интернационалном карате  турниру у Каћу на ком је учествовало 300 такмичара каратисти клуба „Феникс“, њих 20, освојили су 21 медаљу у свим узрасним категоријама и дисциплинама.

У категорији полетарци бронзане медаље у катама освојили су  Ленка Завишић и Данило Анучин. Иста одличија у категорији пионира припала су Јелени и Селени Кличић за борбе, док су у катама трећа места освојили Никола Скакић, Вања Дамјанов, Милан Драгишић, Дуња Нађалин  и Чарна Марјановић.

У категоријама женске наде и кадеткиње златне медаље припале су Ањи Киш и Нери Јухас, сребром су се окитиле Адриана Ћурчин, Миа Вашалић и Дарија Ромаков, док је Нина Стојнић у Кикинду донела бронзу у борбама. У категорији јуниора злато у борбама припало је Нини Стојнић, сребро у катама Николи Кочишу, а сребро у борбама Невени Вуњак. У категорији сениора најуспешнији је био Никола Кочиш који је освојио бронзу у катама.

Златна медаља у категорији женских нада освојио је ката тим у саставу Миа Вашалић, Адриана Ћурчин и Ања Киш. Бронзана медаља у категорији пионирки у борбама освојио је тим у саставу Јелена Клићич, Селена Кличић и Симона Марјановић.

 

377160626_937689207888490_3848904011894694029_n

Џудисти „Партизана“ екипно су освојили бронзану медаљу на државном првенству односно у Супер џудо лиги Србије. Сениори су Кикинди донели пету медаљу са овог првенства у клупској историји, а на значајном успеху честитали су им градоначелник Никола Лукач и члан Градског већа Драган Пецарски који су бронзане момке посетили у просторијама клуба.

-Недостајало нам је мало спортске среће да будемо у финалу такмичења, али и бронза је одличан успех за наш клуб. Желим да се захвалим локалној самоуправи, али и Покрајинском секретаријату за спорт који су подржали наше учешће у Супер џудо лиги – истакла је Јелена Крвопић, председница Џудо клуба „Партизан“.

Спортски директор Светислав Вукмирица подсећа да је управа клуба била храбра у најавама да ће освојити медаљу у најелитнијем такмичењу за џудисте.

-Ово је велики успех јер смо после 16 година поново освојили медаљу. Нова бронзана медаља је у ризници нашег клуба, пета по реду. Ово је изванредан успех и сви заједно пуно смо радили да до њега дођемо. Није лако с обзиром на то да наши чланови одлазе у веће градове да студирају и спортску каријеру настављају у Београду, Нишу или Новом Саду.  Прошле године били смо пети и надомак медаље, а  Са овим одличјем направили смо још један искорак, учешће на европским такмичењима. То нам даје  снаге да радимо боље и више– истакао је Вукмирица.

Џудо клуб „Партизан“ је велики клуб и у свом раду има континуитет, додао је градоначелник Никола Лукач честитајући на освојеној медаљи.

-Овај клуб изнедрио је изузетне спортисте, људе и репрезентативце и круна доброг рада је бронзана медаља златног сјаја. Сигуран сам да је сваки Кикинђанин поносан на то што се један од најорганизованијих клубова враћа у сам врх српског џудоа. Локална самоуправа ће и даље подржавати клуб, управу, чланове и драго ми је што су се у „Партизан“ џудисти вратили у свој матични клуб. Желим им да на предстојећем европском такмичењу остваре што бољи резултат и на достојан начин представе свој град и свој клуб – истакао је Никола Лукач.

У клуб су се вратили Илија Цигановић који завршава спортску каријеру у „Партизану,  Немања Милић, репрезентативац, а Матеја Вукмирица и Слободан Бакић нису ни одлазили из клуба. Осим њих у  бронзаном тиму су и Матија Илић, Растко Анђелковић, Милош Ракин, Никола Исаков, Никола Тодоровић, Михајло Анђелковић, Урош Маџаревић, Срђан Вукмирица, Божидар Вучуревић, Вељко Вишњеи и Василије Вујичић.

Лига шампиона

-Први наступ у европској Лиги шампиона очекује нас већ 9. децембра у Београду. То је част за нас и историјски моменат јер уписујемо и прво европско такмичење. Циљ нам је да се наредних година позиционирамо у сам врх европског џудоа – додао је Вукмирица.

 

377149322_1453654275183500_5505407687310001634_n

На четвртом турниру, односно 10. и 11. колу Прве савезне лиге, одиграном у Београду стонотенисери „Галадске“ забележили су две победе. У 10. колу са 4:0 савладали су „Раднички“ из Ниша, а у 11. са 4:2 славили су против СТК „Челарево“. Кикиндску екипу представљали су Никола Попов, Миодраг Човић, Жарко Ђурђеви Борислав Рајић.

-Са ове две победе стонотенисери „Галадске“ заузели су 9. место од 12 екипа колико их се такмичи у овој лиги, а оно што предстоји је кратка пауза пред други део првенства. У пролећном делу борићемо се за седмо или осмо место које воде плеј оф – напомиње Ненад Ђукић из СТК „Галадска“.

Други део првенства почиње већ крајем јануара тако да екипа неће имати паузе у тренинзима.

403632657_727856482733729_1485763471867465165_n

Подршку рукометашима „Кикинде Гриндекс“ пред финале Купа Војводине пружили су и  градоначелник Никола Лукач и члан Градског већа Драган Пецарски. Капитен екипе Милан Лисица прокоментарисао је први део првенства.

-Јесењи део прошао је како смо и очекивали. Завршили смо на првом месту на табели, без иједног пораза. Знамо да имамо плеј оф на крају сезоне, али нама је циљ да и други део првенства завршимо као лидери на табели и да утакмице код куће решавамо у нашу корист. Играчи су све бољи и не сумњам да ћемо и у априлу, мају, бити још бољи и уигранији – истакао је Милан Лисица.

Финале Купа игра се у среду, 6. децембра у Српској Црњи, а противник Кикинђанима је добро знани противник „Југовић“ из Каћа.

-Позивам све да дођу и да нас подрже. Даћемо све од себе да и трећи пут заредом донесемо пехар у наш град самим тим уколико га три пута освоји иста екипа остаје овде односно није више прелазан – напоменуо је Лисица.

Владимир Цвијан, тренер „Кикинде Гриндекс“ истакао је да рад побеђује сваки таленат.

 

-На самом  почетку сезоне, на првим тренинзима рекао сам мојим играчима да бих волео да тренирају као да никад нису победили, да би могли да играју као да никад нису изгубили. У овој полусезони, с обзиром на то да смо је завршили без иједног пораза, чињеница је да смо успели у томе. То је тек трећина одрађеног посла. Очекује нас други део полусезоне где ће бити другачије јер су сада сви свесни тога шта ова екипа може и сви ће желети да победе „Кикинду Гриндекс“. Све што смо до сада постигли и што ћемо постићи треба да се материјализује кроз плеј оф који следи након регуларног дела и у ком једна утакмица може да одлучи о пласману у Супер лигу – напоменуо је Цвијан и прецизирао да верује да ће Кикинђани дати све од себе у финалу Купа Војводине, те да воли да се одмерава са јачим екипама, а „Југовић“ је овог момента бољи јер је у вишем рангу такмичења. Цвијан је навео да би волео да „Кикинда Гриндекс“ и у Купу Србије буде запажена.

Градоначелник Никола Лукач честитао је играчима и управи за изузетан успех у јесењем делу првенства Супер Б лиге.

-Освојивши прво месту наши рукометаши показали су да један од најорганизованијих и најбољих спортских колектива у нашем граду. Континуиран рад којим имају даје резултат. Наша екипа трећи пут биће у финалу Купа Војводине и надам се , да ће уз младу екипу коју имају, која вредно ради, и трећи пут заредом освоје пехар. Када дају све од себе, сигуран сам да резултат неће изостати, а ми ћемо их бодрити и дати им подршку – нагласио је Никола Лукач.

 

400434561_1589097115339247_2807628675417524095_n

Првенство Србије у микс тандему за куглаше одржано је у Ковачици. Из Спортског удружења „Кика 0230“ учествовале су Љиљана Френц, са партнером Урошем Папић из новобечејског КК „Јединство” и  Нада Команов са Радованом Влајковим из КК “Београд”. У квалификацији оба пара су прошла у четвртфинале, Френц-Папић са 592 оборена чуња а Команов-Влајков са 576 оборена чуња.

-У четвртфиналу се играло на испадање, тако да, на жалост, нисмо успели да прођемо у полуфинале. Што се тиче Раше и мене, овога пута моје грешке су нас коштале полуфинала, Раша је био разигранији, спашавао је моје лоше потезе, али нам је недостајало више среће – истакла је Нада Команов.

Кикиндске куглашице такмиче се у Супер лиги Србије и први до првенства завршиле су на четвртом месту.

-Задовољна сам оствареним. Како смо лоше започеле полусезону, одлично смо је завршиле. До трећег места дели нас два бода и не преостаје нам ништа друго него да се потрудимо и будемо треће. Овај пласман омогући ће нам да се поново такмичимо у НБЦ купу, надметању које окупља екипе из свих лига Европе. Домаћин поменутог спортског такмичења је Бања Јунаковић – додала је наша саговорница.

До краја децембра преостаје им још Првенство регионалних савеза. Зимски период кикиндске куглашице искористиће за тренирање јер им већ 13. јануара почиње други део првенства. У 10. колу одлазе у Апатин где се сусрећу са истоименом екипом.

 

rukomet m 3

 

Рукометаши „Кикинде Гриндекс“  победом су прославили завршетак јесењег дела првенства у Супер Б лиги. У 11. колу са 32:27 (16:11)  славили су против екипе „Синђелић“ У Београду. Са 20 поена први део такмичења завршили су на лидерској табели.

-Циљ је остварен. Успели смо у намери да као прваци завршимо јесењи део такмичења- рекао је Војислав Булатовић, директор МРК „Кикинда Гриндекс“.

Преостаје им још један изазов, у среду, 6. децембра. У Српској Црњи игра се и финале Купа Војводине.

-С обзиром на то да смо у протекле две године освајали овај Куп очекивања су да и трећи пут будемо победничка екипа. Противник нам је екипа „Југовић“ из Каћа. То су наши стари зналци и утакмица ће, сигуран сам, бити резултатски  неизвесна и борбена. Са „Југовићем“ се сусрећемо трећи пут у финалу Купа Војводине и у претходна два пута освајали смо пехар. Сигурно је да ћемо пружити свим гледаоцима добру и атрактивну утакмицу, а ово је још једна прилика да се спортској јавности представи наш подмлађени тим. Обезбедили смо део карата за наше верне навијаче које очекујемо на финалу – истакао је Булатовић.

Утакмица је заказана за 6. децембар у 18.30 сати. Зимски период искористиће се за припреме и останак на лидерској позицији. Циљ клуба је да се врати у Супер рукометну лигу.

VATERPOLO

Ватерполисти ЖАК-а поражени су протеклог викенда на гостовању екипи „Београд“, у 5. колу Прве А лиге резултатом 21:8. Тренер Мирослав Мунћан истиче да је пораз био очекиван.

-„Београд“ је искуснија и физички доминантнија екипа. Шансу сам дао млађим играчима који су узданица клуба и на које рачунамо у наредних неколико сезона да ће бити носиоци екипе – рекао је Мунћан.

До краја првог дела првенства остала су још два кола. Следећа утакмица на програму је 9. децембра  у СЦ „Језеро“ и Кикинђани дочекују суботички „Спартак“.

-Суботичани у четири утакмице имају исто толико пораза и надамо се да ћемо уписати победу на домаћем терену. Позивам и кикиндску публику да нас бодри и буде наш осми играч – додао је наш саговорник.

CRVENA ZVEZDA MOKRIN

У 10. колу Прве лиге Војводине рукометаши „Црвене звезде“ из Мокрина  са 28:27 (16:14) савладали су последњепласирани РК ЖСК „Жабаљ“. Ово је била претпоследња утакмица јесењег дела првенства.

-Прошле сезоне ушли смо у виши ранг такмичења и наш циљ је опстанак и останак у овој лиги. Досадашњим утакмицама смо задовољни, мада смо могли и очекивали боље, јер имамо квалитетан тим – истакао је Михајло Векић, тренер мокринских рукометаша.

Са нова два бода, освојена на домаћем терену, „Црвена звезда“ заузима 8. место на табели од 12 клубова.

-На задовољавајућој смо позицији. Надамо се да ћемо бити бољи јер нам је циљ горњи део табеле – сазнајемо од Векића.

 

Последње,11. коло пред зимску паузу Мокринчани ће одмерити снагу са екипом „Јабука“ у Јабуци. Зимску паузу, како напомиње наш саговорник, и прелазни рок који траје до фебруара искористиће да појачају тим и буду још конкурентнији.

error: Content is protected !!