На Првенству Србије у стрељаштву, одржаном у Нишу, у дисциплини пиштољ, састав СД Кикинда: Миклуц, Петров, Шалго, заузео је друго место. Најбољи је био београдски Полицајац, резултатом 1.694, а иза Кикинде (1.683), остало је треће Панчево (1.677).
У појединачној конкуренцији Петров је био пети, Шалго 10, а Миклуц 24. Наступила је још и млађана Ема Цвеијин у појединачној конкуренцији, а она и Петров пуцали су и у микс пару.
Д. П.
Спорт
У словеначком граду Марибору одржан је пливачки јуниорски четворомеч државних репрезентација: Словеније, Хрватске, Босне и Херцеговине и Србије, за наш изабрани тим пливали су и чланови Велике Кикинде, Алекса Коцкар и Теодора Станчић, а у укупном пласману Србије је заузела треће место.
Коцкар је био најбољи у дисциплини 50м леђно, а друго место припало му је на двоструко дужој деоници истим стилом. Станчић је заузела четврто место на 200м мешовито односно пето на 100м делфин, а још је пливала и у штафети Србије, трећепласираној на 4х100м мешовито.
Д. П.
На турниру у Панчеву, наступили су и каратисти кикиндског Феникса, а медаље су освојили, у борбама: Огњен Каменовић (злато), Стефан Славевски (сребро), Данило Анучин, Јелена и Селена Кличић (сви по бронзу), у катама: Нађа Гавранчић, Никола Скакић, Ленка Завишић, Николија Дабовић (сви по злато), Миа Вашалић (два сребра), Искра Ђикић (сребро), Милан Драгишић, Александар Фелбаб (сви по бронзу), а још су у сениорској конкуренцији као ката тим првопласиране биле: Љиљана Сабо, Јана Пантић, Лена Јаковљевић, док је пионирски ката тим: Дабовић, Завишић, Видовић, узео бронзу.
Д. П.
Директор за стратегију и развој ФСС Ранко Стојић и координатор млађих селекција Предраг Роган, угостили су председника ОФК Кикинде Жолта Гачку и спортског директора Марка Зечевића.
– Разговарали смо о јачању организације клуба, унапређењу рада млађих категорија и креирању развојне стратегије која би омогућила стабилан и континуиран напредак. Представници ФСС указали су на значај системског приступа у свим сегментима функционисања клуба, од омладинске школе до првог тима, уз нагласак на едукацију стручног кадра и увођење савремених модела рада – каже Гачка.
Истакнуто је да ОФК Кикинда има дугу и препознатљиву фудбалску традицију, као и потенцијал да поново буде важан фактор у регионалном и националном оквиру.
– Управо зато, речено нам је у Савезу, сарадња с локалном средином и институцијама препозната је као кључни сегмент будућег развоја. Фудбалски савез Србије спреман је да кроз стручну подршку и савете помогне нашем клубу у постављању чврстих темеља за наредни период, а договорено је и да ускоро уследи узвратна посета представника ФСС, ОФК Кикинди па ћемо на лицу места анализирати услове рада и дефинисати конкретне кораке сарадње – истиче Гачка.
Д. П.
ФОТО: Фудбалски савез Србије/Д. П.
Недељним утакмицама 18, на војвођанском „Истоку”, односно 19, на зрењанинском „Подручју”, комплетирана су кола у овим ранговима, а прва пролећна рунда била је на распореду и у најнижем рангу надметања – Међуопштинској лиги „Кикинда-Житиште”.
Резултати 18. кола Војвођанске лиге „Исток”: Граднулица – Задругар 2:2, Будућност – Бегеј 0:5, Слобода – Напредак 2:2 /Врбачки, Терзин/, Јединство (БК) – Козара 3:1 /Видовић/, Глогоњ – Јединство (В) 0:0, Долово – Полет 1:1, Црвена звезда – Војводина 2:0 /Барбул, Стојанов/. Нису играли: Борац – Раднички 3:0 /службено/.
ПОРЕДАК: Граднулица 46, Глогоњ 39, Јединство (БК) 36, Долово 35, Борац 32, Јединство (В) 32, Војводина 31, Слобода 30, Црвена звезда 29, Бегеј 29, Полет 21, Задругар 20, Козара 13, Раднички 12, Напредак 10, Будућност 0.
У 19. колу, у суботу и недељу (15.00), састаће се: Глогоњ – Граднулица, Јединство (В) – Борац, Козара – Слобода, Бегеј – Задругар, Војводина – Јединство (БК), Напредак – Долово, Полет – Будућност. Неће играти: Раднички – Црвена звезда 0:3 /службено/.
Резултати 19. кола Подручне лиге „Зрењанин”: Војводина – Нафтагас 3:0 /Селаковић, Н. Бакић, Коврлија/, Борац – Јединство 4:1, Билећанин – Младост 2:0, ЖФК Банат – Русанда 1:0, Банат – Делија 1:1 /Ивановић, казнени ударац/, Лехел – Полет 2:0, МСК – Омладинац 2:1, 2.октобар – Напредак 3:1 /Ранков/.
ПОРЕДАК: Омладинац 48, 2.октобар 44, МСК 42, ЖФК Банат 39, Билећанин 39, Полет 37, Војводина 29, Младост 28, Нафтагас 24, Борац 23, Јединство 20, Лехел 19, Напредак 17, Русанда 16, Делија 7, Банат 5.
У 20. колу, у суботу и недељу (15.30), играће: Делија – ЖФК Банат, Русанда – Билећанин, Нафтагас – 2.октобар, Напредак – МСК, Омладинац – Лехел, Полет – Банат, Младост – Борац, Јединство – Војводина.
Резултати 12. кола Међуопштинске лиге „Кикинда-Житиште”: Пролетер – Црвена звезда 0:6, ЖАК – Будућност 8:0 /Голић трипут, Сабљић двапут, Тодоров, Ратко и Кнежевић (аутогол)/, Јединство – 1.октобар 4:0, Бега – Борац 2:2 /Ј. Коман двапут/, Рохам – Подгрмеч 3:4, Олимпија – Војводина 0:2.
ПОРЕДАК: ЖАК 32, Црвена звезда 26, Рохам 25, Бега 23, Подгрмеч 22, Војводина 21, Јединство 15, Олимпија 13, Борац 10, 1.октобар 7, Пролетер 7, Будућност 3.
13. колу, у суботу и недељу (15.00), играће: Војводина – Рохам, Олимпија – ЖАК, Подгрмеч – Јединство, 1.октобар – Бега, Борац – Пролетер, Црвена звезда – Будућност.
На Првенству Србије у стоном тенису за кадеткиње у Бачкој Паланци, чланица Галадске Лена Терзић заузела је у појединачној конкуренцији друго место, а сребро јој је припало и у дублу с колегиницом из Темерина. Иначе, Терзић је и близу наступа за кадетску селекцију Србије на предстојећем Првенству Европе у Португалу, а од Кикинђана у Бачкој Паланци такмичио се још Марио Бањаш.
Д. П.
Кикиндски Џудо клуб Партизан наступио је на турниру у Темерину с 19 дечака, а двојица међу њима освојили су друга места: старији полетарац Младен Бубуљ, у категорији до 34кг и Теодор Завишин (до 42кг). Кикинђани су у укупном екипном пoретку били 24, међу 49 клубова.
Д. П.
Нови Бановци – Судија: Горан Тешановић (Србобран). Стрелци: Благојевић 73. и Адеми (казнени ударац) 85. за Омладинац, Миленковић 10. и 51. за ОФК Кикинду. Жути картони: Ганић, Добријевић, Лукић (Омладинац), Милисављевић, Молнар, Степанчев, Чутовић (ОФК Кикинда). Црвени картони: Ганић (Омладинац) 90. и тренер Ћулум (ОФК Кикинда) 32. минут.
ОМЛАДИНАЦ: Ганић, Деља (Тривић), Максимовић, Лукић, Стевановић (Благојевић), Добријевић, Михаиловић (Вукмановић), Гуснић (Милосављевић), Бојовић (Адеми), Лазаревић, Ђурић.
ОФК КИКИНДА: Видаковић, Чутовић, Молнар, Трифуновић, Миленковић (Ћировић), Лекај, Белош (Степанчев), Милисављевић, Вучетић, Вујовић, Стојановић (Оторан).
Боља игра Кикинђана није на крају награђена победом. Добро је отворила утакмицу ОФК Кикинда, Белош је набацио, Стојановић продужио главом, а Миленковић (на слици) потом погодио под пречку за рано водство. Због приговора судији, тренер Ћулум искључен је након пола сата игре, а резултат с почетка остао је на снази до одмора. Почетком наставка опет је Миленковић затресао мрежу, тада је све одрадио сам и након продора забио у ближи угао. Међутим, када се ближио финиш, домаћин је смањио преко Благојевића, после центаршута, поентирао је ударцем главом. У самој завршници Вучетић је скривио најстрожу казну, а с пенала сигуран је био Адеми за поравнање. Када је истицао последњи минут, Молнара је у ситуацији „један на један” пред самим казненим простором оборио голман Омладинца Ганић. Искључен је из игре, али Лекај из идеалне позиције није угрозио играча домаћина који је морао пред мрежу свога тима као голман, пошто је Омладинац извршио свих пет замена. Погодио је Лекај тада играча домаћих који је био близу „зида”, а у седам минута судијског додатка, исход је остао неодлучен.
Д. П.
Окончана је Суперлига за куглашице, а Кика 0230 завршила је шампионат на трећем месту и наредне сезоне имаће наступ у Европи. Иако су Кикинђанке највећи део сезоне провеле на другој позицији табеле, а ближе крају надметања чак биле и поравнате на врху с водећом Алиментом, Кика је четвртим поразом у сезони, у Новом Саду, 6:2 (3.045:2.995), од Војводине, пала на трећи степеник лествице, а другог места докопала се Славиа из Ковачице. Првак је постала, као и претходних година, поменута Алимента из Новог Сада.
КИКА 0230: Кресоја 482, Чорба 229, Француски 488, Шибул 515, Френц 545, Команов 524, Бунгхарт 212.
Д. П.
Нови Козарци – Стадион: „Илија Пантелић”. Гледалаца: 100. Судија: Небојша Сантрач (Павлиш) 7. Стрелци: Врбачки 34. и Терзин 67. за Слободу, Јовандић (аутогол) 27. и Кресоја (казнени ударац) 54. за Напредак.
СЛОБОДА: Живков, Пекија (Поповић), Марковић, Богојевић, Галић, Врбачки, Мисић, Чубрило, Вокић, Терзин, Јовандић.
НАПРЕДАК: Вујовић, Савичић, Кнежевић, Ружић, Рибић, Кресоја, Татић, Рељић, Митровић (Вукојевић), Микић (Самарџија), Спахић.
Честережани су повели аутоголом Јовандића, који закаснио и спровео лопту у властиту мрежу, а недуго потом поравнао је Врбачки, након соло продора. У наставку, Марковић је скривио најстрожу казну, а Кресоја је, с пенала, био сигуран, а средином другог дела, домаћин је други пут изједначио, Терзин се снашао у гужви.
Други наш клуб у овом степену, великоселска Козара поражена је 3:1 (стрелац Видовић) од Јединства у Банатском Карађорђеву, док ће рускоселска Црвена звезда сутра дочекати Војводину из Перлеза.
Д. П.