Најновије

strip2

U sklopu „Miholjskih susreta sela”, od 10. do 12 oktobra, Kikinda i Novi Kozarci biće prestonica srpskog stripa. Inicijator i idejni tvorac prvog festivala stripa u severnom Banatu je ovdašnji slikar i strip crtač Milivoj Vukojević, a organizatori Kulturni centar Kikinda i Galerija „Zdravko Mandić” u Novim Kozarcima.

– S obzirom na to da festivali stripa postoje u Kragujevcu, Nišu, Somboru, Zrenjaninu, Novom Sadu, Beogradu i drugim gradovima, mislimo da i naš grad zaslužuje jedan ovakav događaj. U druženju s kolegama koje se bave stripom, pokazalo se da veliko interesovanje za ovu umetnost postoji i u našoj sredini- navodi Vukojević.

U  petak 10. oktobra u 20 časova u Novim Kozarcima u Galeriji „Zdravko Mandić” uslediće svečano otvaranje festivala i izložba jednog dela radova, kao i dodela slikarskog materijala, jer će se u sklopu Festivala održati i umetnička kolonija posvećena stripu, najavljuje Tanja Nožica, zamenica direktora Kulturnog centra. U subotu 11. oktobra u prepodnevnim satima učesnici će preći u Kulturni centar, gde će biti postavljen drugi deo izložbe, a pre samog otvaranja biće upriličeno druženje sa gostima festivala i predstavljanje autora.

– Očekujemo i gostovanje kolega iz Republike Srpske, tačnije iz banjalučkog udruženja umetnika „Deveta dimenzija”, a tu će biti i Zdravko Knežević iz Prnjavora, koji drži uglednu školu stripa i koji će nam, takođe, predstaviti svoje radove. Njima će se pridružiti autori iz Subotice i Sombora, među kojima su Danilo Bogdanović i Miodrag Mikica Ivanović, veoma poznat strip ilustrator još iz vremena „Dnevnikovih” edicija „Zlatna serija” i „Lunov magnus strip”. Radove će izložiti  i nekoliko naših severnobanatskih autora, a tu će biti i najbliže komšije Zrenjaninci, čija je strip scena postala jedna od najjačih u zemlji- najavljuje Vukojević.

Akademski slikar Branko Đukić, glavni i odgovorni urednik zrenjaninskog strip časopisa i organizator tamošnjeg festivala devete umetnosti, ukazuje da je zrenjaninski „Stripolis” u septembru imao svoje 16. izdanje.

– Uspeli smo vremenom da okupimo regionalnu strip reprezentaciju. I ove godine su na našem festivalu gostovali izuzetni ilustratori i teoretičari devete umetnosti: Zefirino Grasi, Momčilo Moma Rajin, Jugoslav Vlahović, Sibin Slavković, Dobrosav Bob Živković, Željko Pahek i mnogi drugi. Izdajemo časopis „Stripolis”, do sada je izašlo sedamnaest brojeva. Rado smo se odazvali pozivu Kikinđana i nadamo se da ćete vrlo brzo uspeti da postanete prepoznati kao značajan strip centar. Predstavićemo u subotu radove zrenjaninskih strip autora, a spremni smo i da savetodavno pomognemo vaš festival i podelimo naše skoro dvodecenijsko iskustvo u organizovanju jednog ovako zahtevnog, ali i atraktivnog festivala- dodaje Đukić.

U subotu u 18 časova u Kulturnom centru predviđeno je predstavljanje dva strip albuma majstora crno-belih sličica iz Mokrina, Spasoja Kulauzova. Pod okriljem Kulturnog centra ovaj autor je već objavio pet strip albuma velikog formata, a s obzirom da je promocija četvrtog albuma izostala, autor će predstaviti prošlogodišnju, kao i ovogodišnju knjigu, odnosno strip-album.

U nedelju, 12. oktobra karavan stripadžija se vraća u Kozarce i u Galeriji „Zdravko Mandić”, pre podne, posetioci će moći da nastave druženje sa slikarima i crtačima. Završetak ovog susreta umetnika i ljubitelja stripa je predviđen za rane popodnevne sate. Cilj festivala je omasovljenje i popularisanje devete umetnosti, a organizatori se nadaju da će manifestacija postati tradicionalna, kao i da će odziv umetnika i publike biti veliki jer crtanje i čitanje stripova u našem kraju imaju dugu tradiciju.

STRIP JUNAK BRACO

– Prvi put u Galeriji u Novim Kozarcima organizujemo umetničku koloniju posvećenu stripu. Svake godine organizujemo likovnu koloniju i ovo će biti već petnaesta, ali ovo je prva posvećena devetoj umetnosti. Posebno mi je drago što, kao slikar, imam prvi put ozbiljniji susret s tolikim brojem ljudi koji se bave stripom i nadam se da će jedan od njih da uradi i crtež mene kao strip junaka, koji bi mi bio baš draga uspomena na festival- navodi Braco Azarić.

vakcina-grip

U domovima zdravlja na teritoriji Severnobanatskog upravnog okruga od danas, 6. oktobra, počela je imunizacija stanovništva  protiv gripa. Ambulante imaju na raspolaganju trovalentnu vakcinu „torlak flu“ za odrasle, koju je proizveo Institut „Torlak“ i četvorovalentna „vaksigrip tetra“ proizvođača „Sanofi Paster“ za decu uzrasta od šest meseci do 18 godina.

-Iz Zavoda za javno zdravlje pozivamo sugrađane da se vakcinišu, a posebno hronični bolesnici sa poremećajima plućnog i kardiovaskularnog sistema, dijabetičari, osobe sa oslabljenim imunitetom, deca  starija od šest meseci koja imaju hronične poremećaje, trudnice, stariji od 65 godina i članovi porodica bolesnika koji su od povećanog rizika od komplikacija, kod kojih je kontraindikovano davanje vakcina. Imunizacijom  je potrebno  obuhvatiti osobe smeštene i zaposlene u gerontološkim centrima i ustanovama socijalne zaštite, kao i zaposlene i smeštene u ustanovama koje obavljaju zdravstvenu delatnost, kao i osobe zaposlene u javnim službama koje su u riziku – istakla je istakla epidemiolog  dr Tatjana Pecarski, načelnica Centra za kontrolu i prevenciju bolesti ZZJZ.

Trovalentna vakcina protiv gripa sadrži dva tipa virusa gripa A i jedan tip B, u skladu sa preporukama Svetske zdravstvene organizacije.

-Četvorovalentnih vakcina planirano je 300 doza za Severnobanatski okrug i namenjena su deci uzrasta od šest meseci do 18 godina. Trovalentne vakcine namenjene su starijima os 18 goddina. Vakcina protiv gripa i za deci i za odrasle može da se da istovremeno ili u bilo kom razmaku i sa drugim vakcinama  u različitim ekstremitetima. Imunitet se stiče dve do tri nedelje nakon imunizacije, dok postvakcinalni imunitet varira od šest do 12 meseci – navodi naša sagovornica i napominje da je vakcina protiv gripa najefektivniji i najbezbedniji vid individualne i kolektivne zaštite.

 

 

Za okrug je planirano 5.110 doza koje će biti distribuirane do 15. oktobra. U prvom krugu stiglo je 1.700 doza trovalentnih vakcina za odrasle, od čega je 900 za Kikindu. Četvorovalentnih je stiglo 60 doza za mlađe od 18 godina, od čega 25 za Kikindu.

A.Đ

 

SAOBRACAJ-AKCIJE

Na području Policijske uprave u Kikindi u danima vikenda dogodilo se pet saobraćajnih nezgoda u kojima je jedna osoba zadobila teže, a dve lakše telesne povrede.  Prema procenama u nezgodama je nastala materijalna šteta u iznosu od 560.000 dinara.

Saobraćajne nezgode su se dogodile zbog pogrešnog izvođenja radnje vozilom i zbog vožnje pod uticajem alkohola.

Zbog učinjenih saobraćajnih prekršaja, podneti su zahtevi za pokretanje prekršajnog postupka protiv 48 učesnika u saobraćaju i izdato je 90 prekršajnih naloga.

Istovremeno, iz saobraćaja je zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci isključeno 20 vozača, od kojih je osam vozača zadržano u trajanju do 12 časova, jer je izmerena količina alkohola u organizmu prelazila granicu od 1,20 promila alkohola u organizmu odnosno imali su nedozvoljene psihoaktivne supstance.

Takođe, otkriveno je 18 prekršaja nekorišćenja sigurnosnog pojasa, 27 prekršaja prekoračenja dozvoljene brzine kretanja vozila i 103 ostala prekršaja.

saobracajna-policija-1

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, u periodu od 6. do 12. oktobra sprovodiće međunarodnu akciju Fokus na putu, usmerenu na otkrivanje i sankcionisanje prekršaja nepropisnog korišćenja mobilnog telefona od strane vozača, kao i nepropisnog korišćenja mobilnog telefona i slušalica od strane pešaka prilikom prelaska kolovoza.

Akcija će istovremeno biti sprovedena u 34 evropske države članice organizacije ROADPOL (mreža saobraćajnih policija Evrope), saopštio je MUP.

Korišćenje mobilnog telefona tokom vožnje povećava rizik od saobraćajne nezgode za četiri do čak dvadeset puta, što čini ovaj prekršaj jednim od trenutno najvećih problema bezbednosti saobraćaja na putevima.

Prema podacima Agencije za bezbednost saobraćaja, oko pet odsto pešaka nepropisno koristi mobilni telefon ili slušalice prilikom prelaska kolovoza, dok se procenat vozača koji nepropisno koriste mobilni telefon za vreme vožnje kreće od četiri do osam odsto, u zavisnosti od vrste vozila.

Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na sve učesnike u saobraćaju da u cilju očuvanja svoje i bezbednosti drugih lica ne koriste mobilni telefon, slušalice ili druge uređaje koje utiču na ometanje pažnje.

ofk-kikinda-+-istok-+-pfl-+-mfl

Inđija – Sudija: Marko Popov (Zrenjanin). Strelci: Kudrić 2, Đokić 35, 72. i 77. i Beloš (autogol) 81. za Železničar, Stanimirov 8. za OFK Kikindu. Žuti kartoni: Osman (Železničar), Lekaj (OFK Kikinda).
ŽELEZNIČAR: Stošić, Radović, Kostić (Srbijanac), Pejović (Petrović), Matijević, Kudrić (Mrđa), Đokić, Osman, Ilijev (Ivanić), Jaćimović, Stamenić (Vuković).
OFK KIKINDA: O. Kovačević, Zečević (Kecman), Čutović, N. Kovačević (Stojanov), Nikolić, Lekaj, Otoran (Pajtin), Šašić, Živanov (Čudan), Stojanović (Beloš), Stanimirov.
Već na isteku drugog minuta Inđijci su poveli preko Kudrića. Ostao je potpuno sam i nečuvan u središtu kaznenog prostora našeg tima i, nakon idelanog centaršuta, nije mu bilo teško da se „pokloni” i udarcem glavom poentira za rano vodstvo. Nedugo potom Stanimirov je mogao poravnati, u izglednoj poziciji tukao je poviše prečke, ali je, ipak, u osmom minutu bio strelac, uguravši, praktično, loptu u mrežu nakon gužve u šesnaestercu domaćina posle izvedenog kornera. Lekaj je u 18. minutu oprobao šut, ali je golman domaćina bio pripravan. Nakon perioda igre bez uzbuđenja i nekoliko pokušaja Inđijaca, kada su udarci išli van okvira, Kikinđani su na sredini svoje polovine načinili kiks, izgubivši loptu, domaći igrač brzo je odigrao ka Đokiću koji je se namestio i s poludistance naciljao i pogodio donji ugao našeg Kovačevića za 2:1.
U nastavku, tinjala je nada da OFK Kikinda može do novog poravnanja, jer rezultat se nije menjao do 72. minuta. Tada je, međutim, dugu loptu upućenu na polovinu našeg tima, Šašić promašio, a još jedan dar iskoristio je Đokić, poentiravši u naletu. Isti igrač ostvario je het-trik pet minuta kasnije, iščeprkao je loptu u kaznenom prostoru i povisio na 4:1, a onda je i naš Beloš, zabivši klasičan autogol, učinio trijumf Inđijaca još uverljivijim.
D. P.

Rezultati osmog kola Srpske lige „Vojvodina”: Sloga – Inđija 1:1, Jedinstvo – Vrbas 1:1, Sloboda – Sloven 0:0, Naftagas – Hajduk 0:3, Dinamo – Mladost (BJ) 1:2, Bačka – Veternik 1:0, Omladinac – Mladost (O) 2:0, Železničar – OFK Kikinda 5:1.
POREDAK: Železničar 20, Hajduk 20, Jedinstvo 15, Mladost (BJ) 15, Naftagas 14, Vrbas 12, Dinamo 12, Omladinac 10, Bačka 9, Sloven 9, Sloga 9, Inđija 8, Veternik 7, Sloboda 6, OFK Kikinda 4, Mladost (O) 2.
U devetom kolu, u subotu i nedelju, igraće: OFK Kikinda – Sloga, Veternik – Železničar, Mladost (BJ) – Bačka, Sloven – Naftagas, Vrbas – Omladinac, Inđija – Jedinstvo, Hajduk – Dinamo, Mladost (O) – Sloboda.

VOJVOĐANSKI „ISTOK”

Rezultati osmog kola: Gradnulica – Crvena zvezda 1:0, Jedinstvo (BK) – Borac 3:0, Sloboda – Glogonj 1:1 /Galić/, Budućnost – Radnički 0:1, Begej – Kozara 3:1 /Đorić/, Dolovo – Jedinstvo (V) 2:1, Zadrugar – Vojvodina 0:4, Polet – Napredak 4:1.
POREDAK: Gradnulica 24, Dolovo 19, Begej 16, Sloboda 16, Jedinstvo (BK) 15, Glogonj 13, Borac 13, Vojvodina 12, Crvena zvezda 10, Zadrugar 10, Jedinstvo (V) 10, Polet 10, Radnički 8, Kozara 7, Napredak 3, Budućnost 0.
U devetom kolu, u subotu i nedelju (15.00), igraće: Kozara – Polet, Radnički – Zadrugar, Jedinstvo (V) – Budućnost, Glogonj – Dolovo, Napredak – Gradnulica, Vojvodina – Begej, Borac – Sloboda, Crvena zvezda – Jedinstvo (BK).

PODRUČNA LIGA „ZRENJANIN”

Rezultati osmog kola: Rusanda – Jedinstvo 1:4, Delija – Vojvodina 0:4 /Gavrić, Barbat triput/, Naftagas – Mladost 2:3, Polet – Borac 3:0 /Zorić, Kočiš. Đukić/, Omladinac – Bilećanin 3:0, Napredak – ŽFK Banat 1:2 /Marić/, 2.oktobar – Banat 3:0 (službenim rezultatom, gosti nisu došli), MSK – Lehel 7:0.
POREDAK: 2.oktobar 22, ŽFK Banat 19, MSK 18, Omladinac 18, Mladost 15, Bilećanin 15, Polet 14, Vojvodina 13, Borac 13, Jedinstvo 10, Naftagas 7, Napredak 6, Rusanda 6, Lehel 6, Delija 3, Banat -1.
U devetom kolu, nedelju (15.00), igraće: Lehel – Naftagas, Banat – MSK, ŽFK Banat – 2.oktobar, Bilećanin – Napredak, Borac – Omladinac, Vojvodina – Polet, Jedinstvo – Delija, Mladost – Rusanda.

MEĐUOPŠTINSKA LIGA „KIKINDA-ŽITIŠTE”

Rezultati sedmog kola: Vojvodina – Crvena zvezda 0:0, 1.oktobar – ŽAK 2:2 /Terek dvaput/, Podgrmeč – Borac 6:5 /Mirkonj, Svirčev, Kebić dvaput, Z. Spahić/, Olimpija – Budućnost 2:0, Roham – Proleter 6:1, Jedinstvo – Bega 2:2.
POREDAK: ŽAK 17, Crvena zvezda 16, Bega 15, Roham 13, Vojvodina 12, Olimpija 10, Podgrmeč 10, Borac 9, 1.oktobar 4, Proleter 4, Jedinstvo 3, Budućnost 3.
U osmom kolu, u nedelju (15.00), igraće: ŽAK – Bega, Proleter – Jedinstvo, Budućnost – Roham, Crvena zvezda – Olimpija, Borac – Vojvodina, 1.oktobar – Podgrmeč.

r-selo-dan-oslobodjenja

Polaganjem venaca na spomenik žrtvama fašizma u centru Ruskog Sela, predstavnici grada, Saveta Mesne zajednice, SUBNOR-a i Udruženja „Srpski ratni veterani“, obeležili su Dan oslobođenja u Drugom svetskom ratu.

Okupljenima se ovom prilikom obratio general major Milorad Stupar, savetnik za odbranu predsednika Republike Srbije.

-Sloboda je najveća i najtužnija reč u srpskom jeziku. Za osvajanje slobode, koju sada uživamo, dato je hiljade i hiljade ljudskih života, porušeni su domovi, fabrike, komunalna infrastruktura. Zato je naša obaveza da mladima kažemo „Nemojte da ponovo osvajamo slobodu“. Današnja vlast bori se za slobodu, teritorijalni integrintet i nezavisnost srpske države, vojnu neutralnost i bezbednost naše zemlje iu tome moramo svi da pomognemo – kazao je general major Stupar.

Rusko Selo poštuje svoju istoriju i seća se svih predaka, dodao je predsednik Saveta Mesne zajednice Dušan Marjanović.

-U proteklom periodu, zajedno smo ostvarili mnogo toga. Uređivane su javne površine, ulagano je u obnavljanje infastrukture, pomogano je školi i sportskim klubovima, brinuli smo i o najmlađima i najstarijima i pokazali da zajednica najbolje funkcioniše kada svi damo svoj doprinos. Pred nama su novi izazovi i planovi, od unapređenja infrastrukture, preko podrške kako starima tako i mladima, do razvoja kulturnih i sportskih sadržaja. Uvereni smo da ćemo, uz podršku grada Kikinda i uz snagu naših ljudi, te ciljeve I ostvariti – naveo je Marjanović.

Svečanosti je prisustvovao i predsednik Skupštine grada Dušan Popeskov.

-Jedinstvo i sloga će nas odražati u budućnosti. U proteklom peeriodu žele da nas razjedine, ali nemojte to da dozvolite. Svi zajedno moramo da podržimo našu državu Srbiju, jer drugu nemamo. Pozivam vas na saobrnost i jedinstvo jer samo tako možemo da napredujemo i očuvamo našu zemlju – istakao je Popeskov.

 

Ovo je bila prilika da se Savet Mesne zajednice oduži najzaslužnijim pojedincima i kolektivima. Na svečanoj sednici petooktobarska plaketa dodeljena je firmi „Artis 1973“ koja radi od 2021, a prouzvodnju u Ruskom Selu započeli su dve godine kasnije.

-Za sedište firme odabrali smo Rusko Selo, jer nam je cilj bio želje da u jednom malom, ali značajnom mestu zapošaljavamo lokalne stanovnike i pravimo porodičnu priču. Mi smo jedina firma u Srbiji koja se bavim proizvodnjom proteinskih čokoladica i ovsenih barova. Proizvodi su pretežno namenjeni za izvoz, a naši proizvodi su na tržištu u zemljama u regionu, kao i u svim trgovinskim lancima u Srbiji. Firma ima 16 zaposlenih, sa tendencijom da u narednom periodu povećamo broj radnika. Na nama je da ruskoselcima omogućimo dobre radni uslovi kako, između ostalog, ne bi napuštali selo. i odlazili u drugi grad. Kako nam je važna sredina u kojoj poslujemo učestvovali smo u raznim humanitarnim aktivnostima za dobrobit mesta – istako je Željko Konjik, vlasnik firme.

Zahvalnice su pripale Branetu Vojnoviću i Milanu Števinu za organizaciju turnira po ulicama u malom fudbalu, Branku i Milanu Dobraniću, za organizaciju turnira u basketu 3×3, Lovačkom udruženju „Zec“, kao najstarijem udruženju u selu, za vek trajanja, Dušanu Kuvelji, predsednik udruženja SUBNOR-a kao i za društveni doprinos u selu i udruženjima „Zavičaj moj“ i „Jedinstvo“ za organizaciju Velikogospojinskih dana.

Program su uveliičale i članice folklorne sekcije plesnog studija “Jefimija”.

U Drugom svetskom ratu život je izgubilo 77 Ruskoselaca , a mesto je oslobođeno 1944. godine.

A.Đ.

 

sta-nas-snadje-usred-ladje-(1)

U pozorištu „Lane“ večeras će premijerno biti izvedena predstava „Šta nas snađe u sred lađe“. Nakon septembarske pauze, ovo je ujedno i početak nove sezone, istakao je Aleksandar Maletin, direktor.

-Radi se o romantičnoj komediji i predstava je nesvakidašnja, tako da pozivam našu dragu publiku da budu sa nama. Komad je režirao glumac Dragan Ostojić sa kojim smo imali plodonosnu saradnju i u ranijem periodu. „Šta nas snađe u sred lađe“ na repertoaru našeg pozorišta bio je pre desetak godina i sada, sa izmenjenim likovima, vraća se na scenu. U lađi će nas snaći princeza, uplakana Katarina, koja je ima prohteve. Onog momenta kada reši da se uda dolaze razni prosci, gusari, koji bi da osvoje njeno srce, a posebno su zainteresovani za nju jer će im Katarina, ukoliko ih odabere, pokloniti lađu – otkrio nam je naš sagovornik.

Kostime i scenografiju uradio je Milan Vujić, a glume: Marta Katai, Miloš i Milan Vujić, Aleksandar Krulj i Aleksandar Maletin.

Već naredne nedelje, 12. oktobra, takođe će premijerno biti izveden komad „Deda i repa“.

-Za drugu premijeru u oktobru adaptaciju teksta uradila je glumica Gordana Rauški i ovo je lutkarska predstava. U njoj igraju Milan Vujić, Marta Katai, Miloš Vujić i Aleksandar Krulj. Dobro poznatu priču adaptirali smo na naš način i dobili smo komad pun topline o poverenju i velikom srcu koje uvek pobeđuje – naveo je Maletin.

Oktobar je, u jedinom dečijem pozorištu, mesec zlatnog lišća, a komadi se igraju u 17 sati. Kako se očekuje gužva iz „Laneta“ napominju da bi bilo dobro rezervisati ulaznice.

A.Đ.

stoni-tenis

Stonoteniseri kikindske Galadske u trećem rangu nadmetnja, vojvođanskoj grupi, pretrpili su treći poraz u isto toliko ogleda ove sezone. Ovoga puta, u Novom Sadu, savladala ih je 4:1 Detelinara, a Kikinđani će u sledećem kolu, 25. oktobra, na domaćem terenu dočekati Pančevo.

Iz STK Galadska i informacija da je Lena Terzić ovog vikenda na trodnevnim mini-pripremama kadetske reprezentacije u Senti, a sve u sklopu spremanja pred međunaradono takmičenje u crnogorskoj Podgorici.

D. P.

kuglanje

U četvrtom kolu Superlige kuglašica, Kika 0230 zabeležila je četvrtu pobedu. Klub iz našeg grada, kao domaći u Novom Bečeju, rezultatom 6:2 (3269:2935), savladao je ekipu Mladosti iz Kragujevca, zadržavši maksimalan učinak, a u narednom kolu, predstojećeg vikenda, gostovaće novosadskoj Bačkoj.
KIKA 0230: Kresoja 540, Francuski234 (Vujasin 229), Čorba 580, Šibul 559, Frenc 586, Komanov 541.

D. P. 

rukomet-m

Rukometaši Kikinde upisali su i četvrti poraz u novoj sezoni. U četvrtom kolu ARKUS lige izgubili su 32:29 u Pančevu od Dinama pa tako i dalje nemaju na kontu niti bod.
Pančevci su na startu poveli tri razlike, a kasnije su se, u prvom delu, odbrane slabo igrale, golmani nisu imali svoj dan, golovi su padali obostrano kao na filmskoj traci pa se na odmor otišlo rezultatom 17:16 za domaćina. I na početku nastavka viđen je rezultataski egal, a Kikinda je, ispostaviće se, poslednji put imala minimalnu prednost (21:22) u 42. minutu dok je poravnat rezultat bio na snazi u 48, glasio je 24:24. Kada su nakon toga domaćini poveli, vodstvo više nisu ispuštali, a desetak minuta pre kraja imali su tri gola viška – 27:24. Još četiri puta u finišu, ekipa iz našeg grada prilazila je na minus zaostatka, ali bez snage da ugrozi pobedu Dinama čiji su golmani na kraju imali tek četiri obrane zajedno, a na suprotnoj strani Kikindini šest dok niti na jednoj strani nije bilo odbrana prilikom izvođenja sedemeraca.
U narednom petom kolu, u ponedeljak, 13. oktobra, od 19 sati uz direktan televizijski prenos na TV Arenasport, u dvorani „Jezero” gostovaće beogradska Crvena zvezda i to je prilika da rukometaši kluba s imenom našeg grada upišu prve bodove protiv ekipe koja ne blista u ovoj sezoni, što je i očekivano, budući da po kvalitetu pripada, kao i Kikinda, donjem domu ARKUS karavana.
MRK KIKINDA: Balaban, Davidović 4, Lisica, Jovanović 8, Ćosić 1, Miškov (1 odbrana, -), Todorov, M. Panić, Kitanović (-, -), L. Panić 2, Petrović 4, Lazić 6(3), Cvijanović, Kovačević 4, Gaćinović (5 odbrana, -).
D. P.

FOTO: ARKUS liga

error: Content is protected !!