У Народној скупштини данас је одржан велики састанак са начелницима управних округа, градоначелницима и председницима општина, начелницима градских и општинских управа, на коме су детаљно представљене одредбе предлога закона, као и обавезе прописане јединицама локалне самоуправе.
Предлог Закона о посебним условима за евидентирање и упис права на непокретности тренутно представља, како је истакнуто, пројекат од највећег националног значаја.

– Представљени су задаци локалних самоуправа које ће, по ступању закона на снагу, морати да подрже грађане у процесу подношења валидних пријава за упис права својине. У фокусу дискусије била је потреба за приступачнијим информисањем јавности, ефикасним тимовима на локалу који ће помагати грађанима и усклађивањем процедура између катастра, урбанистичких служби и општинских органа. Циљ је да се системски реши дугогодишњи проблем неукњижених и нелегално изграђених објеката, и обезбеди правна сигурност за власнике- наводи градоначелник Младен Богдан који је заједно са Петром Жигићем, начелником Градске управе, присуствовао састанку.

Састанку су присуствовали председница Народне скупштине Србије Ана Брнабић, министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александра Софронијевић, директор Републичког геодетског завода Борко Драшковић, представници Агенције за просторно планирање и урбанизам, као и руководство Националне алијансе за економски развој, који ће пружати подршку у овом процесу.
Влада Србије усвојила је 26. септембра Предлог закона о посебним условима за евидентирање и упис права на непокретностима, којим се на системски начин решава вишедеценијски проблем постојања великог броја неукњижених и бесправно изграђених објеката.
Фото: Танјуг












Општи је утисак у редовима севернобанастког српсколигаша да пораз од 5:1, на гостовању у Инђији од лидера Железничара, не осликава догађаје на терену, јер домаћини су сваки кикс младе екипе ОФК Кикинде кажњавали головима и тако у финишу стигли до уверљивог тријмуфа. Шеф струке Владимир Китановић, иако су осећања помешана, не губи наду и веру у младост коју предводи с клупе.
– Ко није посматрао утакмицу, а био је пренос путем интернета, задржао би се само на резултату. Међутим, момци су били храбри и одважни, пружили су добру игру и резултат није реалан, после свега што смо видели на терену. Кренули смо у меч с осморицом бонуса, моји играчи све су испоштовали и на крају сам им честитао и поред високог пораза. Уколико будемо играли на овакав начин, поштовали принципе и механизме игре, сигуран сам да нећемо имати проблема на испитима који следе – каже Китановић.


