U Narodnoj skupštini danas je održan veliki sastanak sa načelnicima upravnih okruga, gradonačelnicima i predsednicima opština, načelnicima gradskih i opštinskih uprava, na kome su detaljno predstavljene odredbe predloga zakona, kao i obaveze propisane jedinicama lokalne samouprave.
Predlog Zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava na nepokretnosti trenutno predstavlja, kako je istaknuto, projekat od najvećeg nacionalnog značaja.

– Predstavljeni su zadaci lokalnih samouprava koje će, po stupanju zakona na snagu, morati da podrže građane u procesu podnošenja validnih prijava za upis prava svojine. U fokusu diskusije bila je potreba za pristupačnijim informisanjem javnosti, efikasnim timovima na lokalu koji će pomagati građanima i usklađivanjem procedura između katastra, urbanističkih službi i opštinskih organa. Cilj je da se sistemski reši dugogodišnji problem neuknjiženih i nelegalno izgrađenih objekata, i obezbedi pravna sigurnost za vlasnike- navodi gradonačelnik Mladen Bogdan koji je zajedno sa Petrom Žigićem, načelnikom Gradske uprave, prisustvovao sastanku.

Sastanku su prisustvovali predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić, ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević, direktor Republičkog geodetskog zavoda Borko Drašković, predstavnici Agencije za prostorno planiranje i urbanizam, kao i rukovodstvo Nacionalne alijanse za ekonomski razvoj, koji će pružati podršku u ovom procesu.
Vlada Srbije usvojila je 26. septembra Predlog zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava na nepokretnostima, kojim se na sistemski način rešava višedecenijski problem postojanja velikog broja neuknjiženih i bespravno izgrađenih objekata.
Foto: Tanjug












Opšti je utisak u redovima severnobanastkog srpskoligaša da poraz od 5:1, na gostovanju u Inđiji od lidera Železničara, ne oslikava događaje na terenu, jer domaćini su svaki kiks mlade ekipe OFK Kikinde kažnjavali golovima i tako u finišu stigli do uverljivog trijmufa. Šef struke Vladimir Kitanović, iako su osećanja pomešana, ne gubi nadu i veru u mladost koju predvodi s klupe.
– Ko nije posmatrao utakmicu, a bio je prenos putem interneta, zadržao bi se samo na rezultatu. Međutim, momci su bili hrabri i odvažni, pružili su dobru igru i rezultat nije realan, posle svega što smo videli na terenu. Krenuli smo u meč s osmoricom bonusa, moji igrači sve su ispoštovali i na kraju sam im čestitao i pored visokog poraza. Ukoliko budemo igrali na ovakav način, poštovali principe i mehanizme igre, siguran sam da nećemo imati problema na ispitima koji slede – kaže Kitanović.


