Најновије

rukomet

У 10. колу Прве лиге Војводине, мокринска Црвена звезда поражена је 30:47 (14:21) на домаћем терену од РА Динама из Панчева, седми је то неуспех претпоследњих на табели Мокринчана, а у последњој јесењој рунди у Шид ће, Радничком.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Китановић, Мајкић 6(1), Симин, Дукатаров 2, Балабан 4, Врговић 3(2), Раду, Панић 5, Векић 1, Миливојевић 2, Божић 7, Косановић, Кошчица.
У последњем колу јесени Прве лиге Војводине за девојке, у „Језеру”, ЖОРК Кикинда изгубила је 25:30 (14:16) од састава Јадрана из Фекетића, који је, као и Кикинђанке, имао свих седам пораза до овог дербија зачеља. ЖОРК Кикинда тако зимује на последњем месту лествице без освојеног бода.
ЖОРК КИКИНДА: Ковачевић 4, Нунић 7(4), Нађ, Фазекаш 1, С. Липтаи, Матић, Тот 1, Е. Липтаи 1, Голић 6, Команов 4, Пилиповић 1.
У Другој лиги Војводине, ЖРК Мокрин поражен је 37:32 (16:15) у Елемиру од Нафтагаса, а са скором 3-6, на крају јесени Мокринчанке ће чекати другу екипу ађанског „Халас Јожефа”.
ЖРК МОКРИН: Божин, Племић, Коканов 13(2), Бркин 11(4), Ладичорбић, Терзић, Пешић 1, Крчмарев, Бабић 4, Челекетић 1, Вулетин, Драган 2.
Д. П.

ФОТО: РК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МОКРИН /facebook/

kuglanje-8.-banat-zr-kika-1

Седму победу у сезони забележила је Кика 0230, у осмом колу Суперлиге, у Зрењанину, савладале су 7:1 (3.197:3.068) састав Баната и задржале другу позицију на лествици, иза новосадске Алименте од које су, до сада, једино и поражене.

У наредном колу, последњем јесењем, Кикинђанке ће, за две седмице, у Новом Бечеју дочекати новосадску Војводину.
КИКА 0230: Чорба 537, Бунгхарт 503, Шибул 504, Кресоја 552, Френц 574, Команов 527.
Д. П.

kutija-zelja-1

Хладно недељно вече у центру Кикинде није успело да поколеба малишане који су, са нестрпљењем и искреном празничном радошћу, дочекали омиљене госте – Деда Мраза и Снежну краљицу. Трг је био препун деце и родитеља, а атмосфера је подсећала на најлепше зимске разгледнице: весела, топла и пуна ишчекивања.

Као и сваке године, најзначајнији тренутак било је свечано постављање „Кутије жеља“, у коју су деца убацивала своја писма, надајући се да ће празнична магија стићи баш до њих.

Седмогодишња Ема Бербаков каже да је већ припремила своје жеље.

-Ове године пожелела сам Стича, нокте што се лепе и привезак. Прошле године Деда Мраз ми је испунио жељу. Добила сам Стича, костим и слаткише. Једва чекам да видим и Деда Мраза и Снежну краљицу! – рекла је Ема.

Слично узбуђење видело се и код Николе Ђомића, малишана од осам и по година.

-Пожелео сам од Деда Мраза Лего коцкице мале. Прошле године донео ми је велике, а сада желим мале – рекао нам је Никола.

Деца су се сликала са Деда Мразом и убацила прва писма у „Кутију жеља“ док су вредни вилењаци делили бомбоне окупљеним малишанима. Градоначелник Младен Богдан и чланица градског већа Маријана Мирков употпунили су весеље својим присуством.

-Ово нам је, као и сваке године, најлепши скуп који имамо на градском тргу. Целе године, и деца и родитељи чекају овај тренутак да Деда Мраз дође и постави „Кутију жеља“. Сва деца која су била добра и слушала родитеље могу да пожеле жељу и да се надају да ће им бити испуњена – изјавио је градоначелник Богдан.

Он је нагласио да ће „Кутија жеља“ на тргу остати до 12. децембра, а по потреби и дуже.

-Деци је потребна радост, осмех и мир. Трудимо се да их усрећимо не само подизањем квалитета живота, већ и малим знаковима пажње. Деда Мраз ће са поделом пакетића кренути око Светог Николе – саопштио је Богдан.

Градоначелник је најавио и једно мало изненађење за основце поводом Српске нове године, али детаље није откривао. Упутио је и позив свим суграђанима који желе да помогну.

-Позивам све волонтере, оне који воле децу и желе да нам се придруже у подели пакетића, да употпуне нашу екипу и помогну нам да усрећимо малишане и ове године – поручио је Богдан.

Дочек „Кутије жеља“ још једном је показао колико празнична магија може да окупи људе и врати их најлепшим вредностима – радости, доброти и заједништву. А док су се деца полако враћала кућама, једно је било сигурно: у Кикинди празници званично могу да почну.

Т. Д.

fudbal.-istok-+-pfl

Руско Село – Гледалаца: 50. Судија: Никола Томаш (Вршац). Стрелац: Суботић 51. и 77. минут.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић, Лајић (Петровић), Војводић, Видић, Цвијановић, Попесков, Цуцић, Чуданов, Кнежевић (Крстин), Мастило, Барбул.
ПОЛЕТ: Илић, Ђукановић, Јосимов, Вјештица, Чермељ, Бузаџија (Јованов), Стојановски, Мићић, Суботић, Скокна, Ковачевић.
Идворани су повели на почетку наставка, Суботић је погодио из гужве са седам метара, а ближе крају исти играч оверио је тријумф Полета. После кикса Лајића, украо је лопту и шутирао, голман Ћирић најпре је одбранио, али је одбитак Суботић послао у мрежу.
Д. П.

Преостали резултати 15. кола Војвођанске лиге „Исток”: Раднички – Граднулица 1:6, Јединство (В) – Војводина 0:3, Глогоњ – Козара 4:0, Јединство (БК) – Бегеј 2:1, Слобода – Задругар 3:0 /Богојевић, Галић двапут/, Борац – Напредак 3:0 (с.р. гости нису дошли), Долово – Будућност 7:0.
ПОРЕДАК: Граднулица 42, Глогоњ 32, Војводина 28, Долово 28, Слобода 28, Јединство БК 27, Борац 26, Јединство В 25, Бегеј 25, Ц. звезда 22, Полет 17, Задругар 16, Козара 13, Раднички 12, Напредак 8, Будућност 0.
У 16. колу, марта 2026. године, играће: Долово – Задругар, Јединство (БК) – Полет, Црвена звезда – Напредак, Глогоњ – Војводина, Граднулица – Будућност, Слобода – Бегеј, Борац – Козара, Јединство (В) – Раднички.

ПОДРУЧНА ЛИГА „ЗРЕЊАНИН”
Резултати 15. кола: Русанда – 2.октобар 3:3, Делија – Напредак 1:5 /Ј. Јолић/, Билећанин – Нафтагас 6:2, Борац – ЖФК Банат 1:0, Војводина – Банат 1:0 /Киурски/, Јединство – Лехел 0:1, Младост – МСК 0:4, Полет – Омладинац 0:2.
ПОРЕДАК: Омладинац 39, 2.октобар 38, МСК 33, ЖФК Банат 33, Билећанин 30, Полет 28, Младост 23, Војводина 20, Нафтагас 20, Борац 19, Напредак 17, Лехел 15, Јединство 14, Русанда 10, Делија 3, Банат 3.
У 16. колу, марта 2026. године, играће: Нафтагас – Омладинац, Полет – Напредак, Делија – 2.октобар, Русанда – МСК, Младост – Лехел, Јединство – Банат, Војводина – ЖФК Банат, Борац – Билећанин.

 

stoni-tenis

Девојке Галадске на трећем и последњем јесењем турниру ове полусезоне у другом рангу надметања, претрпиле су сва три пораза па ће се, са скором од пет победа и шест пораза, у другом делу сезоне борити кроз тзв. плејаут за останак у лиги односно пласман од седмог до 12 места. Кикинђанке су, у Сомбору јуче и данас, изгубиле 4:0 од београдског Спарка, 4:1 од бачкопаланачке Тикваре и 4:3 од Добановаца.
Мушка екипа Галадске у седмом колу војвођанске групе трећег степена надметања, у Локвама, савладала је 4:0 тим Банатула. Друга је то победа Кикинђана у борби за опстанак, а наредни ривал биће им Челарево, 20. децембра у Кикинди.
Д. П. 

novi-kozarci

У овој емисији водимо вас у Нове Козарце, село које осам деценија чува успомене на храбре колонисте и њихова прва огњишта.

Веза са коренима се негује, а традиција наставља да живи у срцима нових генерација.

У Новим Козарцима су градили будућност на темељима поноса, заједништва и упорности.

 

Dejan-Pudar

Традиционално и вишедеценијско пријатељство норвешког и српског народа и братских градова Нарвика и Кикинде датира из времена Другог светског рата када је на Ђурђевдан 1942, године 46 наших суграђана антифашиста интернирано у логор Бејсфорд на крајњем северу Норвешке.

Норвежани су уз ризик по властиту сигурност у окупираној Норвешкој помагали нашим људима да преживе у суровим климатским и логорским условима достављајући им кришом храну, одећу, лекове и обућу.

Недавно је делегација града Кикинде коју је предводио Дејан Пудар, заменик градоначелника, гост нашег подкаста, боравила у вишедневној посети Нарвику, којом приликом се разговарало о перспективама сарадње.

 

mrk-ki-metaloplastika

Кикинда – Дворана: „Језеро”. Гледалаца: 175. Судије: Марко Боричић и Дејан Марковић (обојица Београд). Седмерци: Кикинда 5(3), Металопластика 8(8). Искључења: Кикинда 10 минута, Металопластика 16 минута.
МРК КИКИНДА: Балабан, Давидовић 2, Лисица 3(1), Јовановић 7, Ћосић 1, Мишков, Тодоров, М. Панић, Китановић, Гајски, Л. Панић 6, Косановић 3, Петровић 3, Лазић 3(2), Ковачевић, Гаћиновић.
МЕТАЛОПЛАСТИКА: В. Дамјановић, Станојловић, Писарић 1, Мирковић 3, Ф. Миловановић 4, И. Миловановић 3, Марјановић, Буквић 2, Јевтић 1, Барјактаровић, А. Дамјановић 2, Филиповић, Шмигић, Павловић, Марковић 1, Паповић 11(8).
Играч утакмице: Огњен Јовановић (МРК Кикинда).
Семафор: 1:3(5.), 8:6(15.), 11:11(24.), 20:16(37.), 22:22(48.), 25:25(52.), 27:25(56.), 28:28(58.).
Подела бодова на северу Баната, а обе екипе могу жалити за целим пленом. У првом делу играло се углавном егал, тек у неколико наврата ривали су били на плус два, а средином наставка, Шапчани нису осам минута поентирали па се Кикинда одлепила на плус четири. Повратили су се, међутим, гости и стигли до изједначења, 12 минута пре краја, али су Кикинђани ближе крају имали два гола вишка. Нерешено је, ипак, било и пред улазак у последњи минут. Испоставиће се био је то и коначан исход, јер домаћин потом није искористио напад, а онда су за последњу шансу Шапчани имали још 16 секунди, међутим, спетљали су. Узвратили су још Кикинђани далекометним покушајем са своје половине, али без успеха.
Д. П. 

vrbas-ofk-kikinda

Врбас – Стадион: „Шлајз”. Стрелци: Марковић 12. и 60, Дракуловић 27, Вујошевић 49, Вујовић (казнени ударац) 55, Краиновић 72. и 85. минут. Жути картони: Бескорвајни (Врбас), Шашић, Николић, Будаи (ОФК Кикинда). Црвени картон: Шашић (ОФК Кикинда) 54. минут.
ВРБАС: Миладинов, Вујошевић (Сердар), М. Ковачевић, Авдаловић, В. Мићуновић, М. Мићуновић, Бескорвајни, Марковић (А. Ковачевић), Вујовић (Краиновић), Вјештица, Дракуловић (Вујин).
ОФК КИКИНДА: Јовановић, Белош, Молнар (Пашић), Николић, Пајтин (Будаи, Путник), Лекај, Бркљач, Шашић, Живанов, Стојановић, Станимиров (Кецман).
Након пропуштене прилике Кикинђана у уводу, Врбашани су убрзо казнили госте. После дуге лопте и потом одигране повратне, у наставку акције стигао је Врбас до предности. Пропустила је ОФК Кикинда прилику и за поравнање, недостајало је и мало среће, погођена је пречка, а онда је домаћин дуплирао водство.
Све је почетком наставка било одлучено када су домаћини повели 3:0, а недуго потом и Шашић је скривио казнени ударац, искључен је тада, па је Врбас с беле тачке повисио на 4:0. Затим, до краја, још три пута тресли су домаћини мрежу Кикинђана за најубедљиви пораз нашег тима у сезони и горак завршетак јесени.
Д. П.

sloboda-nk-zadrugar-lazarevo

Нови Козарци – Стадион: „Илија Пантелић”. Гледалаца: 50. Судија: Вукашин Марковић (Панчево). Стрелци: Богојевић 31, Галић 69. и 86. минут.
СЛОБОДА: Живков, Карановић, Марковић, Јовандић, Галић (Бајић), Чубрило, Врбачки, Француски, Мисић, Богојевић, Благојевић (Ђурђевић).
ЗАДРУГАР: В. Лучић, Земунски (Зејак), Мршевић, Ђ. Лучић (Гаговић), Поповић (Данко), Обрадов, Фуртула, Пандуров, Маљукан (Станишић), Козловачки, Драговић.
Након пола сата, Богојевић је одбитак, с ивице казненог простора Лазаревљана, из прве послао у мрежу за предност домаћина. Средином наставка Галић је полуволејом дуплирао водство, набацио је претходно Чубрило, да би најбољи играч Слободе у финишу погодио још једанпут, након дуге акције, ставивши тачку на меч у којем је у неколико наврата изврстан био и голман домаћина Живков.
Д. П.

ВИСОК ПОРАЗ КОЗАРЕ У ГЛОГОЊУ

У последњем колу јесени војвођанског „Истока”, великоселска Козара високо је у Глогоњу поражена од истоименог клуба – 4:0, а трећа наша екипа у овом степену надметања, рускоселска Црвена звезда сутра, од 13 сати, чекаће Полета из Идвора.

error: Content is protected !!