Sinoć je ponovo naša sugrađanka Slavka Francuski Mika zablistala u šou programu “Nikad nije kasno” na Televiziji Prva. Dvanaest takmičara izvelo je po jednu numeru i žiri je za direktan plasman u finale odredio pet, a preostalih sedam, među kojima je i Mika, šansu za prolazak u finale potražiće putem glasanja publike.
-Videli ste i sami, izvela sam pesmu “Lovac i košuta“ od Plavog orkestra, a bila sam i adekvatno kostimirana. Žika Jakšić, stalni član žirija je prokomentarisao da uvek prigodnim stajlingom propratim svaku pesmu koju izvodim. Doduše, Saša Matić, koji je isto bio u žiriju, uputio mi je jednu malu zamerku koja se odnosila na intonaciju, ali je generalno imao pozitivan stav o mom nastupu. Stalni član žirija, Saša Milošević Mare je izjavio da je pesma koju sam otpevala zahtevna i dobro izvedena, ali da možda nije za ovaj rang nadmetanja. Ipak, generalni utisak žirija je pozitivan, a nadam se da će tako reagovati i publika na glasanju-izjavila je Mika posle nastupa, dodavši da je konkurencija bila izuzetno jaka i da su i ostali takmičari koji prolaz traže preko baraža veoma kvalitetni.

Podsetimo, u prvom polufinalu, koje je emitivano prošle nedelje prošlo je pet takmičara direktno i jedan putem glasanja publike. Tako je i u ovom drugom polufinalu. Od sedam pevača koji su na glasačkoj listi, samo će se jedan naći u finalu, koje je predviđeno za 21. jun.
Slavka Francuski Mika je prošlog puta u poslednjim satima glasanja prestigla protivkandidata iz Banja Luke, a i ovog puta računa na glasove sugrađana i nada se sličnom ishodu.
Svoj glas za Miku Kikinđani mogu da daju do večeras u ponoć, kada će biti zaključeno glasanje, a link za podršku Miki je ovde
N.S.
U sadržajanoj, prvoj utakmici baraža za popunu Područne lige Zrenjanin, igralo se na prosečnom nivou vojvođanskog ranga, stvarale se šanse, borilo i obostrano dobro trčalo, a do finiša nedostajali su golovi.
Poveli su Klečani bliže kraju, kada je golman Vidicki, posle nekoliko izvrsnih intervencija u prvom delu, načinio jedinu pogrešku na utakmici. Odbranio je i tada ne toliko opasan udarac gostujućeg igrača, ali zapravo serviravši odbitak Čimpokiću za mat.
„Žutim mravima” nadu je ubrzo vratio rezervista Vrbaški, pošto mu je lopta prethodno došla širinom kaznenog prostora i činilo se da će to biti realan i pravedan ishod, ali gosti su slavili u nadoknadi autogolom najiskusnijeg i do tada odličnog veterana Todorova (43), kada je loptu nesmotrenom reakcijom skrenuo u vlastitu mrežu.
Uzvratni susret na rasporedu je u nedelju u Kleku.



D. P.
– Uvek ćemo da se setimo našeg Ranka Žeravice koji je u našem gradu počeo svoje košarkaške korake, ustvari i dečačke korake kroz naše škole i ne smemo nikad da zaboravimo, iako je on Novomiloševčanin, da je on ustvari i Kikinđanin i da će Kikinda uvek da mu se oduži, ne samo što ćemo da organizujemo ovaj turnir sa njegovim imenom nego što ćemo i da učestvujemo u svemu da se njgov lik i delo ne zaboravi. Mi smo svi zajedno učestvovali i u njegovom Memorijalu u Novom Miloševu i nama je velika čast da vidimo, među svim onim imenima i organizacijama, da je učestvovao i grad Kikinda, jer nećemo nikad da ga zaboravimo, a ovde sada želimo da razvijamo mlade talente kao što smo u našem gradu iznedrili mnoge velike košarkaše – rekao je Bogdan.
Okupljenima se obratio i Božidar Maljković, nekadašnji košarkaški trener:
Vrbašani su bodove vredne izbegavanja dodatnog igranja u baražu za opstanak u Srpskoj ligi, osigurali na severu Banata tek u drugom delu. Otpisani pa samim tim i rasterećeni domaćin rano je poveo preko Trifunovića, a prethodno ga je uposlio Vujović. Poravnali su gosti uz mnogo sreće i iz prve šanse. Nakon „flipera” u kaznenom prostoru Kikinđana, Simić je bio najprisebniji, a početkom nastavka isti igrač ubacio se iz drugog plana i doneo preokret. Sredinom drugog dela sve je bilo odlučeno, rezervista Beskorvajni iskoristio je kiks odbrane domaćina, izbio sam pred golmana i dar pretvorio u overu bodova spasa.






