Услед радова на електричној мрежи без струје ће сутра, 3. јуна, од 9.30 до 11 сати бити становници улица Нови ред и Београдске од половине према Новом реду у Банатској Тополи.
Најновије
Припадници Министарства унутрашњих послова у Зрењанину, по налогу главног јавног тужиоца Основног јавног тужилаштва у Бечеју, ухапсили су З. М. (39) из околине Кикинде, због сумње да је возећи под утицајем алкохола изазвао саобраћајну незгоду у којој су погинуле две особе.
Он је осумњичен за извршење кривично дело тешка дела против безбедности јавног саобраћаја, саопштено је из Полицијске управе у Зрењанину.
Сумња се да је он, у ноћи између 30. и 31. маја ове године, на путу између Башаида и Новог Бечеја, управљајући “опелом” са 0,82 промила алкохола у организму, ударио у мотоцикл “кавасаки” који је возио 60-годишњи мушкарац.
Возач мотоцикла преминуо је на лицу места, док је 51-годишња жена која је била путник на мотоциклу преминула у Ургентном центру зрењанинске болнице.
З. М. је одређено задржавање до 48 часова и он ће, уз кривичну пријаву, бити приведен Вишем јавном тужилаштву у Зрењанину које је преузело надлежност.
Танјуг
Двоје хуманитараца који бициклима прелазе чак 900 километара како би прикупили помоћ за лечење Љиљане из Прокупља, стигли су вечерас у Кикинду, а највећу пажњу привукао је масован одзив функционера Српске напредне странке.
Иако су блокадери данима путем друштвених мрежа позивали на хуманитарно окупљање код „брегића“ у мајицама „студенти побеђују“, на самом догађају нашли су се у чуду и у потпуно другом плану!
Функционери СНС-а на дочек су дошли организовано, масовно и са већ прикупљеном хуманитарном помоћи, а у првом плану биле су њихове донације, подршка и заједништво, што је обележило читав догађај.
Насупрот томе, део окупљених блокадера остао је затечен јер је вече које су замислили као демонстрацију сопствених испразних политичких парола, завршено потпуно другачије. СНС је показао заједништво и бројност на терену, па је блокадерима, према оцени присутних, преостало тек да са стране усамљено звижде.
Хуманитарци су из Кикинде са новим донацијама наставили своју мисију, а сви људи добре воље Љиљани могу помоћи слањем СМС поруке – 1738 на 3030.
Хуманитарни бициклистички караван „Педалирај за бебино срцуленце“ данас је пошао из Башаида. Иницијатор акције је Бојан Чолак из овог места, чија ћерка је имала две операције на срцу, а заједно са колегама Миланом Мићуновићем и Сашом Брдаром возиће бицикл. Ради се о акцији за децу са урођеним срчаним манама, за унапређење услова њиховог лечења.

На кружном току на улазу у Башаид дочекао их велики број мештана, међу којима је било око 200 деце, који су на овај начин подржали хуманитарни караван. На стадиону у Башаиду организовано је и дружење где је истакнуто да је да важно ширити свест о болестима срца код деце и да укључити што више људи.
Након топлог дочека, настављен је пут ка Кикиндеи где ће се одморити и наредног дана кренути даље. Циљ је да за седам дана обиђу велики број места у Србији, да људи више сазнају о срчаним манама код деце, али и да се прикупи новац који ће бити дониран Универзитетској дечјој клиници у Тиршовој.

Током дана прелазиће, у просеку, око 150 километара. Рута од око хиљаду километара окупиће спортисте, као и грађане који желе да учествују. У неколико места организоваће се и трибине.
Симболично, полазак каравана био је из затвора на Клиси где раде, а крај пута је дечија клиника у Тиршовој 8. јуна.
Маршрута обухвата и Сомбор, Шабац, Чачак, Сокобању и Доњи Милановац.
А.Ђ.
Балканско првенство за децу каратисте у турском Истанбулу окупило је 13 држава Балкана, а у узрасту девојчица до 13 година, у категорији до 44кг у којој је било укупно 42 борбашице, наступиле су и сестре Кикинђанке, чланице Феникса, Селена Кличић, која је на крају завршила на 11. месту док је Јелена била две позиције испод.
– Дале су све од себе и својим наступом за репрезентацију Србије, све нас у клубу учиниле су поносним – каже Тања Сили Лукић, клупска тренерица поменутих девојчица.
Д. П.
Жребом у Зрењанину данас је одређено да ће ЖАК у првој утакмици доигравања за улазак у Подручну фудбалску лигу бити домаћин ОФК Клеку. Сусрет је заказан за недељу у 18 сати на кикиндском Вашаришту, а узвратни сусрет двају другопласираних тимова из Међуопштинске лиге „Кикинда-Житиште” односно „А” лиге „Зрењанин” на распореду је седам дана касније у Клеку.
Д. П.
Претпионири кикиндског Северног Баната, на Првенству Србије у Краљеву, заузели су шесто место у коначном поретку. Дечаци рођени 2013. године и млађи, ученици тренера Милана Радосавчева, играли су у саставу: Инђић, Стојков, Родић, Радаковић, Орашанин, Србљин, Олајић, Станковић.
Д. П.
Дан Министарства унутрашњих послова, Дан полиције и слава обележени су 1. јуна, у знак сећања на догађаје из јуна 1862. године, када је српска жандармерија одиграла кључну улогу у сукобу с Турцима после убиства српског дечака код Чукур чесме, као и током турског бомбардовања Београда.

Свечану заклетву, испред Градске куће положило је и 11 нових полицијских службеника, који су у протеклих годину дана постали део система безбедности. Нови припадници Полицијске управе заклели су се да ће у свом раду поступати по Уставу и служити часно отаџбини и народу.
На Свечаној академији организованој поводом обележавања окупљеним представницима полицијских станица из нашег града и округа и Мађарске, локалне самоуправе на челу са градоначелником Младеном Богданом, и гостима обратио се начелник ПУ Кикинда пуковник Павле Рајков:

-Ово је дан када се присећамо свих припадника полиције који су кроз историју часно служили свом народну, као и свих који данас обављају један од најтежих и најодговорнијих послова – очување безбедности и заштите. Наша мисија је очување мира, стабилности и безбедности свих грађана. У претходном периоду остварили смо одличне резултате рада. Проценат расветљавања кривичних дела је на високом нивоу, успешно чувамо јавни ред и мир, а кроз превентивне активности значајно је боља безбедност у саобраћају и школама. Резултати су плод системског рада свих наших службеника и њиховој посвећености. Хвала и нашим суграђанима са којима имамо отворену комуникацију и који имају поверења у полицију, што је стуб безбедности нашег друштва. Највећа захвалност је породицама полицајца на разумевању, подршци и жртви коју подносе. Они су највећи ослонац сваком запосленом.

Бити полицајац је позив, а овај посао захтева храброст, част, одговорност, спремност, али и љубав.
-Свим припадницима Министарства унутрашњих послова хвала на несебичној пожртвованости и на свему што чине да би наш град био сигуран, а грађани заштићени – казао је градоначелник Богдан. – Заједно градимо Србију као земљу мира, правде и снажних институција. Локална самоуправа, кроз Савет за безбедност саобраћаја, значајно помаже рад свих јединица полиције како би остали један од најбезбеднијих градова наше земље.

Захвалнице су уручене главном јавном тужиоцу у Кикинди Марку Миљановићу, главном јавном тужиоцу у Сенти магистру Мирку Гашовићу и начелнику СБО Небојши Јованову.

На Градском тргу и све јединице Полицијске управе учествовале су у тактичко техничком збоду. Суграђани, али и деца имали су прилику да се упознају са људством и опремом коју поседују.
Овим поводом положени су и венци на спомен плочу у холу зграде Полицијске управе у Кикинди која је посвећена храбрим полицајцима који су животе положили на Косову и Метохији 1998. и 1999. године.

Дан полиције је установљен у знак сећања на 1862. годину, када је српска Жандармерија одиграла пресудну улогу у сукобима код београдске Чукур чесме, као и током турског бомбардовања Београда наредног дана, и ове године је на Духове.
Мајска награда највише друштвено-спортско признање у Републици Србији у организаци Спортског савеза Србије додељује се од 1961. године, а у петак, у Дому Народне скупштине, у категорији територијалних спортских савеза добитник је Спортски савез Кикинде.
У присуству министра спорта Зорана Гајића, министра Ненада Вујића и Јелене Жарић Ковачевић, државних секретара, председника Олимпијског комитета Србије Дејана Томашевића, Покрајинског секретара за спорт Дане Басте и великог броја чланова гранских и територијалних спортскох савеза и лауреата, председник Спортског савеза Србије и некадашњи олимпијски шампион у рвању Давор Штефанек уручио је лауреатима награде на церемонији након редовне седнице Скупштине ССС и истакао да Мајске награде деценијама представљају најважније спортско признање и знак поштовања према онима који су свој живот посветили спорту, раду и љубави према Србији.
– Данас не славимо само медаље и победе. Данас славимо карактер, људе који су својим примером показали како се воли спорт, како се воле људи и како се воли своја земља. Србија је земља спорта и земља победника – рекао је Штефанек.
Министар спорта Зоран Гајић додао је да је посебна вредност Мајске награде у томе што она подједнако поштује врхунски резултат, али и године преданог рада иза сцене свих тренера, професора, лекара, спортских новинара и спортских функционера, без чега не било великих успеха.
Полицијска управа Кикинда обележавање Дана полиције започела је полагањем венаца у холу Полицијске управе Кикинда, чиме је одата почаст страдалим припадницима МУП-а.
У наставку свечаности, биће одржана свечана церемонија полагања заклетве нових припадника Министарство унутрашњих послова Србије. Заклетву ће положити 11 полицијских службеника који су у радни однос примљени у последњих годину дана.

Након церемоније, у Свечаној сали Градске куће биће одржана Свечана академија, на којој ће бити обележен овај значајан датум за припаднике полиције и безбедносног система.

Дан полиције установљен је у знак сећања на 1862. годину, један од кључних тренутака у историји српске полиције и њеног развоја.