Синоћ је поново наша суграђанка Славка Француски Мика заблистала у шоу програму “Никад није касно” на Телевизији Прва. Дванаест такмичара извело је по једну нумеру и жири је за директан пласман у финале одредио пет, а преосталих седам, међу којима је и Мика, шансу за пролазак у финале потражиће путем гласања публике.
-Видели сте и сами, извела сам песму “Ловац и кошута“ од Плавог оркестра, а била сам и адекватно костимирана. Жика Јакшић, стални члан жирија је прокоментарисао да увек пригодним стајлингом пропратим сваку песму коју изводим. Додуше, Саша Матић, који је исто био у жирију, упутио ми је једну малу замерку која се односила на интонацију, али је генерално имао позитиван став о мом наступу. Стални члан жирија, Саша Милошевић Маре је изјавио да је песма коју сам отпевала захтевна и добро изведена, али да можда није за овај ранг надметања. Ипак, генерални утисак жирија је позитиван, а надам се да ће тако реаговати и публика на гласању-изјавила је Мика после наступа, додавши да је конкуренција била изузетно јака и да су и остали такмичари који пролаз траже преко баража веома квалитетни.

Подсетимо, у првом полуфиналу, које је емитивано прошле недеље прошло је пет такмичара директно и један путем гласања публике. Тако је и у овом другом полуфиналу. Од седам певача који су на гласачкој листи, само ће се један наћи у финалу, које је предвиђено за 21. јун.
Славка Француски Мика је прошлог пута у последњим сатима гласања престигла противкандидата из Бања Луке, а и овог пута рачуна на гласове суграђана и нада се сличном исходу.
Свој глас за Мику Кикинђани могу да дају до вечерас у поноћ, када ће бити закључено гласање, а линк за подршку Мики је овде
Н.С.
У садржајаној, првој утакмици баража за попуну Подручне лиге Зрењанин, играло се на просечном нивоу војвођанског ранга, стварале се шансе, борило и обострано добро трчало, а до финиша недостајали су голови.
Повели су Клечани ближе крају, када је голман Видицки, после неколико изврсних интервенција у првом делу, начинио једину погрешку на утакмици. Одбранио је и тада не толико опасан ударац гостујућег играча, али заправо сервиравши одбитак Чимпокићу за мат.
„Жутим мравима” наду је убрзо вратио резервиста Врбашки, пошто му је лопта претходно дошла ширином казненог простора и чинило се да ће то бити реалан и праведан исход, али гости су славили у надокнади аутоголом најискуснијег и до тада одличног ветерана Тодорова (43), када је лопту несмотреном реакцијом скренуо у властиту мрежу.
Узвратни сусрет на распореду је у недељу у Клеку.



Д. П.
– Увек ћемо да се сетимо нашег Ранка Жеравице који је у нашем граду почео своје кошаркашке кораке, уствари и дечачке кораке кроз наше школе и не смемо никад да заборавимо, иако је он Новомилошевчанин, да је он уствари и Кикинђанин и да ће Кикинда увек да му се одужи, не само што ћемо да организујемо овај турнир са његовим именом него што ћемо и да учествујемо у свему да се њгов лик и дело не заборави. Ми смо сви заједно учествовали и у његовом Меморијалу у Новом Милошеву и нама је велика част да видимо, међу свим оним именима и организацијама, да је учествовао и град Кикинда, јер нећемо никад да га заборавимо, а овде сада желимо да развијамо младе таленте као што смо у нашем граду изнедрили многе велике кошаркаше – рекао је Богдан.
Окупљенима се обратио и Божидар Маљковић, некадашњи кошаркашки тренер:
Врбашани су бодове вредне избегавања додатног играња у баражу за опстанак у Српској лиги, осигурали на северу Баната тек у другом делу. Отписани па самим тим и растерећени домаћин рано је повео преко Трифуновића, а претходно га је упослио Вујовић. Поравнали су гости уз много среће и из прве шансе. Након „флипера” у казненом простору Кикинђана, Симић је био најприсебнији, а почетком наставка исти играч убацио се из другог плана и донео преокрет. Средином другог дела све је било одлучено, резервиста Бескорвајни искористио је кикс одбране домаћина, избио сам пред голмана и дар претворио у оверу бодова спаса.






