Ministarstvo za javna ulaganja finansira i rekonstrukciju Opšte bolnice, što je jedan od najznačajnijih projekata u oblasti zdravstva u ovom delu Vojvodine. Prilikom posete ministar Darko Glišić istakao je da je sve spremno za početak druge faze radova.
-Građevinski radovi koji su planirani u drugoj fazi, ne mogu da započnu dok se ne stvore uslovi da se pacijenti premeste u zgradu koja je završena. Tek nakon što se opremi objekat u kojem su Dečije odeljenje, Palijativna nega i druge službe možemo da nastavimo rekonstrukciju. Kada se uređuju zdravstveni objekti najvažnije je da se obezbede mesta za sve pacijente koji leže u Bolnici. To nije mali broj ljudi, s obzirom na to da kikindska zdravstvena ustanova ima ležećih bolesnika iz čitavog okruga – pojasnio je ministar Glišić.

Građevinski radovi u okviru prve faze su završeni.
-Nedostaje nameštaj i medicinska oprema koju će finansirati Pokrajina. Radi se o ulaganju većem od 100 miliona dinara, što nisu mala sredstva. Ono što je važno napomenuti je i činjenica da se na medicinsku opremu čeka između šest i devet meseci – dodao je ministar Darko Glišić.
Lokalna samouprava bila je u obavezi da obezbedi sredstva za izgradnju parking mesta oko Opšte bolnice pre početka druge faze radova, rekao je gradonačelnik Mladen Bogdan:

-Mi smo to učinili i sve što je bilo do nas je urađeno. Uporni smo i u tome da se opremanje rekonstruisanog objekta završi što pre i razgovaramo sa nadležnima u Pokrajini koja će nam pomoći u ovom segmentu.
U rekonstruisanom delu Opšte bolnice planirana je nova, savremena, medicinska oprema, kao i novi nameštaj što će značajno unaprediti zdravstvenu zaštitu.

















Na manifestaciji su učestvovali: MRK Kikinda, ŽORK Kikinda, Crvena zvezda (Mokrin), ŽRK Partizan (Iđoš), kao i učenici kikindskih osnovnih škola: „Jovan Popović”, „Vuk Karadžić”, „Sveti Sava”, „Đura Jakšić”, potom „Slavko Rodić” (BVS), „Milivoj Omorac” (Iđoš), „Dositej Obradović” (Bočar) i „Dr Đorđe Joanović“ (Novo Miloševo). Prisustvo velikog broja ekipa i dece još jednom je pokazalo da minirukomet zauzima sve značajnije mesto u sportskom životu Kikinde i Srbije.
Posebnu draž manifestaciji dali su brojni roditelji i prijatelji sporta koji su tokom celog dana bodrili najmlađe rukometaše i rukometašice. Svaki pogodak, uspešna odbrana ili lep potez bili su ispraćeni aplauzima i osmesima, dok su deca pokazala da rezultat nije u prvom planu, već druženje, igra i ljubav prema rukometu.



