Radovi na zvučnoj izolaciji u Osnovnoj muzičkoj školi „Slobodan Malbaški” su završeni i učenici sada imaju mnogo bolje uslove za sticanje znanja. U to se uverio i gradonačelnik Mladen Bogdan koji je zajedno sa članom Gradskog veća Tihomirom Farkašem posetio ovu ustanovu.
-Naše učionice su male, a zidovi tanki, pa su se zvuci iz jedne čuli i u drugoj učionici, što je ometalo nastavu. Zvučna izolacija sa pregradnim zidovima mnogo nam značiti i doprinela je boljem kvalitetu rada đaka i nastavnika. – pojasnila direktorka Muzičke škole Margita Detari.

Sredstva, 4,8 miliona dinara obezbedio je Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine-nacionalne manjine.
-Kikinda je najveće gradilište u Srbiji po ulaganjima u obrazovnu infrastrukturu i a mi smo ponosni na tu činjenicu. U Osnovnoj muzičkoj školi ima veliki broj učenika, a uz agilno rukovodstvo i pohađanje časova sada je znatno bolje. I u narednom periodu planiraju se ulaganja u ovu ustanovu, o čemu smo i razgovarali sa direktoricom – istakao je Bogdan.

U školi ima 16 učionica i pohađa je 383 đaka, a postoje i dva pripremna odeljenja.
– Provera sposobnosti počinje 30. maja i mi očekujemo veli odziv s obzirom na to da smo organizovali promotivne koncerte u svim školama. U narednoj školskoj godini imaćemo 10 odseka i novina je da će deca moći da se upišu i na odsek udaraljki – bubnjeva – kazala je Detari.

U planu je i zvučna izolacija vrata na učionicama, kao i formiranje još tri učionice na spratu škole.
A.Đ.