Vojvođanski „Istok”: Živkov sačuvao „Žute mrave”, Utržen im doneo bodove, Novokozarčani poraženi na jugu Banata

Kompletirano je sedmo kolo vojvođanskog „Istoka”, u kojem je ŽAK nakon tri poraza u nizu ostvario pobedu od 2:0 na svom terenu nad Radničkim iz Kovina, a novokozaračka Sloboda poražena je 3:2 u Omoljici od Mladosti.

Na kikindskom vašarištu, golman Živkov u nekoliko navrata sačuvao je „Žute mrave”, a u 58. minutu usledila je kazna na suprotnoj strani. Nije puno obećavala akcija Budaia, ubacio je poluvisoku loptu u kazneni prostor, a Utržen je sve ispratio i unutrašnjim delom kopačke prosledio ju je u mrežu. Kasnije je Radivojac dvaput asistirao Kockaru, koji je mogao overiti pobedu, ali tada je golman Kovinaca Radenković bio na visini zadatka. Utržen je, ipak, to učinio u 83. minutu, posle glavom upućene povratne lopte, zabio ju je punom nogom sa 17 metara.

Na jugu Banata, Mladost je povela u 13, a Đorić je iz slobodnog udarca poravnao u 34. minutu. Na 2:1 Omoljičani su povisili u 64, a do plus dva stigli su u 77. minutu da bi Lisica postavio konačan rezultat pogotkom osam minuta pre kraja.

Preostali rezultati sedmog kola: Jedinstvo (V) – Borac 3:2, Budućnost – Proleter 2:1, Vojvodina – Jedinstvo (BK) 3:0, Rusanda – BAK 3:1.

TABELA: Vojvodina 16, Jedinstvo (V) 14, Mladost 13, ŽAK 12, Kozara 11, Borac 11, Begej, Budućnost 11, Proleter 9, Sloboda 9, Polet 9, C. zvezda 9, Rusanda 7, Radnički 7, Jedinstvo (BK) 2, BAK 1.

U osmom kolu, subota i nedelja (15.30), igraće: Borac – BAK, Jedinstvo (BK) – Rusanda, C. zvezda – Vojvodina, Sloboda – Polet, Begej – Mladost, Radnički – Kozara, Proleter – ŽAK, Jedinstvo (V) – Budućnost.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...