Vojvođanski „Istok”: Trijumf „Žutih mrava”, po bod Novokozarčanima i Ruskoselcima, poraz Velikoselaca

Ovoga vikenda startovala je i Vojvođanska fudbalska liga „Istok”, u kojoj se nadmeću četiri naša kluba, a pobedu na startu zabeležio je kikindski ŽAK na svom Vašarištu, 3:1 savladao je melenačku Rusandu. Novokozaračka Sloboda i ruskoselska Crvena zvezda remizirale su u gostima, i to istim rezultatima – 2:2, u Kovinu odnosno Banatskom Karlovcu, a Kozara je u Banatskom Velikom Selu ostala bez bodova u susretu s Vojvodinom iz Perleza – 1:3.

U Sinđelićevoj pred bezmalo 400 gledalaca, ŽAK je poveo iza kaznenog udarca, Jovan Budai bio je siguran s bele tačke sredinom prvoga dela, a prethodno je nakon dodavanja Stefana Kockara oboren Vladimir Radivojac. U prvom minutu nadoknade prvoga dela igre, nakon izvedenog auta, Kockar je majstorski malo iskosa s dvadesetak metara pogodio gornji ugao gola Melenčana. Nisu mogli „Žuti mravi”, kao i najčešće tokom minule sezone, bez stretsa u finišu. Desetak minuta pre kraja meča Čokulov je odlično nabacio, a Kvrgić još lepše pogodio s poludistance. Ipak, sve je nedoumice u trećem minutu sudijskog dodatka otklonio Radivojac. Varkom se oslobodio čuvara i iskosa naciljao malu mrežu za konačan ishod.

U Kovinu, Sloboda je dvaput gubila od Radničkog, drugi put s penala, a Nikola Galić poravnao je rezultat, najpre u poslednjim trenucima prvoga dela, a onda i u sudijskom dodatku na kraju meča.

Ruskoselci pak protiv su Proletera vodili dvaput. Petar Cvijanović doneo je prvu prednost, Karlovčani su izjednačili, a Petar Bajić bliže odmoru doneo je novo vođstvo. Na samom isteku meča Proleter je stigao do boda.

U Banatskom Velikom Selu, pred možda i rekordno malim brojem gledalaca u zvaničnoj utakmici – bilo ih je manje od 50, Vojvodina je lagano dopisala startne poene. Vodili su Perležani 3:0, tresli mrežu u razdoblju od 55. do 71. minuta, a u finišu Dragan Rofa postavio je konačnih 1:3.

Rezultati prvog kola: Begej – Borac 0:0, Radnički – Sloboda 2:2, Proleter – Crvena zvezda 2:2, Jedinstvo (V) – Jedinstvo (BK) 3:1, Budućnost – BAK 1:0, ŽAK – Rusanda 3:1. Kozara – Vojvodina 1:3, Mladost – Polet 0:0.

U drugom kolu, u subotu i nedelju (17.00), igraće: Borac – Polet, Vojvodina – Mladost, Rusanda – Kozara, BAK – ŽAK, Jedinstvo (BK) – Budućnost, Crvena zvezda – Jedinstvo (V), Sloboda – Proleter, Begej – Radnički.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...