Vojvođanski „Istok”: Pobeda Kozare, remi Slobode

U utakmici četvrtog kola vojvođanskog „Istoka”, velikoselska Kozara pobedila je 2:1 tim Jedinstva u Banatskom Karađorđevu, a Sloboda je u Novim Kozarcima remizirala 1:1 s Budućnošću iz Srpske Crnje.

Karađorđevčani su poveli u 18. minutu iz kaznenog udarca, a izborili su ga  nakon što je Čudanov startovao s leđa. Defanzivac Kozare u poslednjem minutu prvoga poluvremena otišao je u kazneni prostor domaćina da eventualno skoči nakon ubačene lopte iz slobodnog udarca, no Velikoselci su, dok su domaći nameštali zid, odigrali na brzinu. Lopta je upućena po zemlji do Čudanova koji je bio sam i neometan pa mu nije bilo teško da izjednači. U drugom delu nastavka Kozara je imala igrača više i to je iskoristila u poslednjem, četvrtom minutu sudijske nadoknade. Ubačenu loptu s boka, Francuski je izbliza prosledio u mrežu domaćina za veliku radost Velikoselaca.

U Novim Kozarcima, Galić i Kovačević ispromašivali su se u prvom delu igre. Golman Srpskocrnjana Kuručev u pet navrata bio je dobro postavljen ili ga je lopta pogađala. U 52. minutu ipak radost za domaćina, s penala nakon nesmotrenog igranja rukom gostujućeg igrača. Kovačević je bio siguran s bele tačke, ali je osam minuta kasnije Ajdarić doneo izjednačenje kada se u naizgled bezazlenoj situaciji, iskosa, tek što je zakoračio u kazneni prostor domaćina, odlučio na udarac. Bogojević ga nije izblokirao, u blizini je bio i Marković bez reakcije, a golman Ćirić zaspao je pa je lopta završila u suprotnom gornjem uglu.

Preostala dva naša kluba u ovom rangu, odmeriće snage sutra od 16.30 sati. U Ruskom Selu, igraće Crvena zvezda i kikindski ŽAK.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...