Trijumf OFK Kikinde, porazi ruskoselske Crvene zvezde i ŽAK-a

Nakon jučerašnjih pobeda Slobode i Kozare, na svojim terenima, tri fudbalska kluba sa šire teritorije Grada Kikinde igrali su danas na vojvođanskom „Istoku”, a jedino je OFK Kikinda ostvarila pobedu. Poraze su pretrpili ruskoselska Crvena zvezda i ŽAK.

Ekipa s Gradskog stadiona rutinski je u Omoljici, pokraj Pančeva, slavila 2:0, golovima kapitena Nebojše Đukića postignutim nakon lepih akcija još u prvom poluvremenu, u 37. i 39. minutu. Mogla je pobeda „crveno-belih” biti i uverljivija, bilo je više šansi, pogođena je i stativa, a i arbitar u jednoj prilici nije dosudio očiti kazneni udarac za naš tim. Na suprotnoj strani, domaća Mladost nije čestito ugrozila mrežu Kikinđana.

OFK Kikinda: Savkov, Reljić, Jarić (Barbul), Cvijanović, Ivanović, Zeljković, Spahić, Todorov, Đukić, Radovanović, Radulović (Kecman).

U Perlezu, Vojvodina je vodila s dva pogotka razlike, a Bojan Popeskov u 90. minutu postigao je jedini gol za Ruskoselce, postavivši konačnih 2:1. Bebrakov iz redova Crvene zvezde kažnjen je crvenim kartonom.

Crvena zvezda: Kosturanov, Laništanin, Jankov, Belić (Berbakov), Popeskov, Vojvodić, Čudanov (Kockar), Zečević, Čubrilo, Kresoja, Jovanović.

ŽAK je na Vašarištu poražen 0:3 od Jedinstva, iz Banatskog Karađorđeva, koje je, ponajviše zahvaljujući velikim pogreškama domaćina, opravdalo ulogu favorita. Poveli su gosti u 35. minutu, golom nakon izvedenog kornera kada je štoper Jedinstva izbliza, kraj prve stative, savladao udarcem glavom statičnog Barkocija. Povredio se malo pre toga čuvar mreže „žutih mrava”, ali ostalo je nejasno zašto nije i zatražio zamenu pa do vođstva gostiju tada možda ne bi ni došlo. Dva minuta kasnije kiks za nevericu načinio je ispred svoga kaznenog prostora Pecarski pa napadaču Karađorđevčana onda nije bilo teško da se ušeta u šesnaesterac i lagano matira Barkocija, koji je nakon toga zamenjen. Nisu Kikinđani niti s drugim golmanom – Gajinovim, imali sreće. U 55. minutu zakasnio je kod istrčavanja i pritom faulirao gostujućeg fudbalera za najstrožu kaznu, a s penala Jedinstvo je stiglo do prednosti od 3:0. Usledio je na drugoj strani niz od četiri neverovatna promašaja ŽAK-a. Terzin se dvaput nameštao, kao na malom fudbalu, a na kraju u idealnim situacijama spetljao, gosti su još jedanput izbili loptu pred svojom gol crtom, a još je i Fučak tukao zamalo pored stative. Usto, slabi sudija Gaborov iz Zrenjanina nije dosudio penal za ŽAK kada je oboren Todorov.

ŽAK: Barkoci (Gajinov), Baba, Mesaroški, Knežević, Drljača, Detari, Pecarski (Mihajlović), Radivojac (Todorov), Utržen (Fučak), Kočiš, Josimović (Terzin).

Rezultati 12. kola: ŽAK –Jedinstvo (BK) 0:3, Polet – Omladinac 3:0, Sloboda – Borac 2:0, Jedinstvo (K) – Radnički 2:1, Kozara – Jedinstvo (V) 1:0, Mladost – OFK Kikinda 0:2, Vojvodina – C. zvezda 2:1, Begej – Proleter 1:2.

Sloboda je prva na lestvici s 27 bodova, koliko ima i druga OFK Kikinda, četvrta je Crvena zvezda s 22, osma Kozara sa 16, a 11. ŽAK s 13 bodova.

U 13. kolu u subotu i nedelju (13.00), igraće: Proleter – ŽAK, C. zvezda – Begej, OFK Kikinda – Vojvodina, Jedinstvo (V) – Mladost, Radnički – Kozara, Borac – Jedinstvo (K), Omladinac – Sloboda, Jedinstvo (BK) – Polet.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...