„Тера Вива”: Први део програма окупио децу

У Атељеу „Тера“ почео је 11. фестивал „Тера Вива“ који се организује у оквиру Интернационалног симпозијума скулптуре у теракоти. Први део програма окупио је децу, а радионице „ТераКидс“ испуниле су очекивања многобројних посетилаца.

Радионица „Потрага“ заокупила је нешто старије , а Константин Поповић (7) објаснио нам је да су учесници решавајући задатке освајали награду.

– Задаци су везани за постављене скулптуре и „Теру“. Требало је да се пронађу задате скулптуре на мапи, да се доцртају, преброје и остало. Јако је интересантно и ово ми је први пут да учествујем у некој потрази. Поред тога изабрао сам скулптуру која ми се нaјвише допада и обележио сам је љубичастим балоном. Одабрао сам скулптуру животиње јер их јако волим – појаснио је Константин.

У потрази је учествовала и Анђела Кнежевић (11).

-Интересантан је био задатак да пребројимо птице од теракоте. Јако сам се изненадила када сам схватила да их има 162. Заједно са својим другарима такмичила сам се ко ће пре да реши мапу и задатке које смо добили- рекла нам је Анђела.

Саша Бубуљ уживала је у прављењу скулптура од глине у вајарској радионици.

– Волим да правим скулптуре од глине. Направила сам Снешка Белића. Има нос од шаргарепе и руке од дршке од метле. Волим да се играм са глином и ово ми је омиљена радионица – сазнали смо од Саше Бубуљ.

Учитељица Десанка Ристић заједно са децом реализовала је радионицу „Љубичасти балони“. Двадесеторо деце је учествовало је у овом програму.

– Имали су креативан задатак да истражују скулптуре у атељеу и да свако одабере скулптуру која му се највише допада. У видео форми требали су да одговоре на питање зашто им се баш та скулптура допала и како је назвали. Видео је хаштагом постављен на друштвене мреже као један вид промоције „Тере“ – казала је Десанка Ристић.

Велико интересовање изазвало је и сликање портрета, радионица Јелене Волков, јер су деца желела да понесу успомену са дружења кући.

– Радила сам  портрете и карикатуре и сама сам изненађена интересовањем деце. Портрет није лако насликати и најважнија је фокусираност, брзина, али и то шта се жели постићи портретом – каже Јелена Волков.

Радионице су организовали и Стреличарско удружење „Аполо“, Тибор Ружић са оригамијем, театар „Гусани у магли“, била је ту и радионица фрактала, скулптуре од папира које је са децом израђивао Јован Исаков, сликање портрета, потрага, група „Рој“ имала је презентацију музике кроз историју, а ту су били и „Љубичасти балони“. 

Don`t copy text!