ревија парадних запрега

fijakerijada-(3)

Ревија парадних запрега у организацији Коњичког клуба „Мокрин“ биће одржана сутра, 10. августа, на хиподрому у Мокрину.

Скуп такмичара је у 12 сати, а свечано отварање у сат касније. Окупљени ће се надметати у дисциплинама, једнопрег, двопрег, четворопрег, петопрег, млада и зрела грла, пони коњи, холандски топлокрвни и фризијски коњи, осатле расе, јахачи и деца возачи.

Манифестацију су подржали Град Кикинда и Месна заједница Мокрин.

Konji-(4)

Ревија парадних запрега, одржана данас на простору некадашњег Погона три фабрике „Тозе Марковић“ окупила је око 80 запрега и више од сто учесника. Организатор 29. смотре је Кикиндски коњички клуб „Банат“.

Председник Клуба, Илија Рађеновић, изразио је задовољство великим одзивом и публике и учесника ревије који су, како је рекао, стигли из читаве Србије.

Отварању манифестације присуствовали су градоначелник Никола Лукач и председник Градског парламента Младен Богдан са сарадницима.

– Кикиндски коњички клуб „Банат“ окупио је све узгајиваче и љубитеље коња на територији града. Спајањем клубова сви су „под једним кровом“ и одржава се континуитет коњичког спорта у Кикинди. Град подржава Клуб, манифестације које промовишу коњички спорт и увек ћемо то чинити – рекао је Лукач, отварајући Ревију.

Као саставни део програма „Дана лудаје“, Ревија је сваке године све богатија, што је заслуга Кикиндског коњичког клуба „Банат“, истакао је Младен Богдан.

– Клуб веома добро ради и привлачи велики број такмичара не само из Кикинде, а чланови, такође, учествују на ревијама у другим местима – рекао је Богдан. – Уз то, заслужују признање и јер су одлучили да се уједине, чиме коњички спорт могу да подигну на још виши ниво и да, у школи јахања за овај спорт заинтересују још већи број деце и младих, као и особа са сметњама у развоју којима се, на тај начин, побољшава квалитет живота.

Он је истакао да Град стоји иза свих клубова и удружења који се баве развојем спорта и здравих стилова живота.

С. В. О.

IMG_20230917_130053 (1)

Koњички клуб „Банат“ у оквру „Дана лудаје“ домаћин је 28. Ревији параднихзапрега . Овом приликом представљају се двопрези, двопрези младих грла, четворопрези, пони запреге, деца возачи и јахачи. Ревију је отворио градоначелник Никола Лукач, а овом догађају присуствовали су и председник Скупштине града Младен Богдан и члан Градског већа Небојша Јованов.

Драган Шорак, председник КК „Банат“ рекао је да се ревији одазвало више од 60 учесника.

-Наш клуб је међу водећим организаторима ревије запрега у Србији. Један смо од првих клубова који је почео да организује смотре. Највише гостију имамо из Војводине, а дошли су и наши пријатељи из уже Србије. Све више младих укључено је у коњички спорт и то ме радује јер то значи да има ко да настави оно што смо започели пре скоро три деценије – напоменуо је Шорак.

Коњички спорт у Кикинди се негује одавнина, истакао је Младен Богдан.

-Ревија парадних запрега употпуњује нашу највећу манифестацију. Ово је прилика да и пријатељи клуба „Банат“ буду наши драги гости и уживају у „Данима лудаје“. Град ће подржава овакве манифестације чији је циљ да се очува традиција коњичког спорта – рекао је Богдан.

konjicki klub

Коњички клуб “Банат” организује 28. ревију парадних запрега која ће се одржати у недељу, 17. септембра, од 13 сати, на простору Погона 3 “Тозе Марковић”.

Посетиоци ће моћи да гледају једнопреге, двопреге, двопреге младих грла, четворопреге, пони запреге, децу возаче и јахаче.

Fijakeri

У Коњичком клубу „Банат” негују традицију и љубав према овим племенитим животињама, а традиционална ревија парадних запрега коју организују једна је од три најстарије манифестације тог типа у Србији.

27. Ревија парадних запрега на погону III окупила је шездесетак учесника из Војводине који су се надметали у категоријама: једнопрег, двопрег, четворопрег и петопрег, али и деца и јахачи.

Догађају је присуствовао Младен Богдан, председник градске скупштине, који је указао да је традиционална фијакеријада улепшала „Дане лудаје” и да ће локална самоуправа наставити да подржава популаризацију коњичког спорта. Према речима Јелене Шорак из КК „Банат”, овај клуб окупља тридесетак чланова који успешно учествују на бројним смотрама и такмичењима.

error: Content is protected !!