Завршено је пријављивање за бањску рехабилитацију о трошку ПИО фонда коју, сваке године, оствари око 120 пензионера из нашег града. Очекује се да ће тако бити и ове године, сазнајемо од председника Удружења пензионера Кикинде, Милана Периза.
– Документацију за бесплатан боравак у бањи предало је у Кикинди око 400 пензионера. Коначну одлуку доноси комисија ПИО Фонда која у обзир узима висину пензије и старост пензионера. У понуди је било шест бања у Војводини и 20 у Србији. Уколико постоји и документација о болести, комисија ће и то узети у обзир приликом одређивања у коју бању ће упутити подносиоца захтева – каже Периз.
Пријаве су се примале до 25. јануара, а ранг листа се објављује 24. радног дана од дана истека огласа и биће истакнута на вратима Удружења пензионера у Кикинди.
Право да конкуришу за десетодневну бесплатну рехабилитацију у бањама и лечилиштима Србије имали су корисници чија пензија износи до 39.850 динара, који немају друга лична примања осим пензије и нису користили рехабилитацију почев од 2020 године.
У Удружењу пензионера подсећају и да је у току снабдевање пензионера огревним дрветом и угљем.
– Цене су ниже неко у другим удружењима јер смо ми чланови савеза пензионера Војводине и Србије и остварујемо посебне погодности у снабдевању пензионера оним што им је од животне важности – напомиње Периз.

Огревно дрво продаје се по цени од десет хиљада за град и 10,5 хиљада за села по кубику, а цена угља је 17 хиљада динара. Плаћање је у 12 месечних рата, одбијањем од пензије, без камате, и интересовање је велико, каже Периз и додаје да се, у току једне године, прода 200 до 250 кубика дрвета.
Он, такође, подсећа кориснике пензионерских картица да, захваљујући уговору склопљеним са СЦ „Језеро“, могу да користе затворене базене по цени од само 60 динара (пуна цена је 300 динара). Пливање је веома добро и важно у рехабилитацији и рекреацији, као и за унапређење здравља свих, а посебно особа у трећој животној доби, подсећа председник Удружења пензионера.
– Ово ваше такмичење је важан догађај за наш град и зато је и Град Кикинда покровитељ регионалне Олимпијаде. То је наша порука колико смо окренути бризи о старијима и колико им пружамо подршку да буду активни у оваквим спортским активностима. Подржавамо пензионере који су нас разумели када је било најтеже – рекао је Богдан.
Милан Периз, секретар кикиндског Удружења пензионера, додао је:
– Циљ нам је да што више пензионера укључимо у удружења и у активности, па и у овакве спортске. Широм Србије одржавају се оваква регионална такмичења, а крајем септембра и почетком октобра биће одржана Олимпијада на нивоу Србије. Шест екипа, из Кањиже, Сенте, Аде, Новог Кнежевца, Чоке и Кикинде, такмиче сеу пикаду, малом фудбалу, баскету и брзом ходању, а прошле године наши представници, у конкуренцији 102 екипе, били су шести у Србији.




Фонд ПИО је расписао конкурс, а у унифицираним пакетима солидарне помоћи биће основне животне намирнице и средства за личну хигијену. Помоћ ће се делити према сачињеној ранг листи.