Okončana je ligaška sezona u našem ženskom kuglanju, Kika 0230 Superligu završila je, kao i prošle sezone, na drugom mestu, a naslov prvakinja Srbije opet je odbranila novosadska Alimenta. U poslednjem kolu šampionata, Kika je pobedila 7:1 (3.126:3.044) u Novom Sadu tim Radničkog.
Tako će Kikinđanke u Euro kup, koji je predstojeće jeseni na rasporedu u hrvatskom gradu Osijeku.
Dodajmo, od 13. 17. aprila u Apatinu, na programu je prvi deo priprema reprezentacije za Svetsko prvenstvo u Mađarskoj, a Komanov, Frenc i Santo nalaze se širem popisu kandidatkinja za dres s državnim grbom.
KIKA 0230: Santo 520, Francuski 498, Šibul 535, Kresoja 521, Frenc 518, Komanov 534.
D. P.
Treće mesto pripalo je tandemu Jelena Santo-Jasmina Draganov, a još su nastupili i kikindski parovi Snežana Šibul-Marijana Francuski i Natalija Kresoja-Aleksandra Bunghart.
Oba su ostala ispod crte 10 najboljih tandema, na 16. odnosno 23. mestu, pa je izostao plasman na Prvenstvo Srbije.
Nadmetanje je završila Snežana Šibul, zauzevši 22. mesto.
D. P.
Kako je bilo i očekivano, u najvažniji meč u klupskoj istoriji, Kika ulazi s viškom od dva boda u odnosu na trenutne državne prvakinje i u slučaju pobede biće nadomak istorijskog naslova, a lidersku poziciju sačuvaće čak i ako izgubi od Novosađanki, rezultatom od 5:3, ali tada bi dve ekipe nastavile trku bodovno poravnate.
U narednom kolu, 15. februara, Kika će, u Novom Bečeju, dočekati sastav zrenjaninskog Banata, a potom je na rasporedu derbi sezone u Novom Sadu protiv aktuelnih prvakinja Srbije. Trenutno, Alimenta ima četiri boda manje i jedan neodigran meč. Ako, uoči tog direktnog duela dve ekipe, Kika uđe s prednošću od dva boda, može čak biti i poražena, ali ne više od 5:3, pa će opet zadržati lidersku poziciju i potom veće izglede za osvajanje naslova prvakinja.