Окончана је лигашка сезона у нашем женском куглању, Кика 0230 Суперлигу завршила је, као и прошле сезоне, на другом месту, а наслов првакиња Србије опет је одбранила новосадска Алимента. У последњем колу шампионата, Кика је победила 7:1 (3.126:3.044) у Новом Саду тим Радничког.
Тако ће Кикинђанке у Еуро куп, који је предстојеће јесени на распореду у хрватском граду Осијеку.
Додајмо, oд 13. 17. априла у Апатину, на програму је први део припрема репрезентације за Светско првенство у Мађарској, а Команов, Френц и Санто налазе се ширем попису кандидаткиња за дрес с државним грбом.
КИКА 0230: Санто 520, Француски 498, Шибул 535, Кресоја 521, Френц 518, Команов 534.
Д. П.
Треће место припало је тандему Јелена Санто-Јасмина Драганов, а још су наступили и кикиндски парови Снежана Шибул-Маријана Француски и Наталија Кресоја-Александра Бунгхарт.
Оба су остала испод црте 10 најбољих тандема, на 16. односно 23. месту, па је изостао пласман на Првенство Србије.
Надметање је завршила Снежана Шибул, заузевши 22. место.
Д. П.
Како је било и очекивано, у најважнији меч у клупској историји, Кика улази с вишком од два бода у односу на тренутне државне првакиње и у случају победе биће надомак историјског наслова, а лидерску позицију сачуваће чак и ако изгуби од Новосађанки, резултатом од 5:3, али тада би две екипе наставиле трку бодовно поравнате.
У наредном колу, 15. фебруара, Кика ће, у Новом Бечеју, дочекати састав зрењанинског Баната, а потом је на распореду дерби сезоне у Новом Саду против актуелних првакиња Србије. Тренутно, Алимента има четири бода мање и један неодигран меч. Ако, уочи тог директног дуела две екипе, Кика уђе с предношћу од два бода, може чак бити и поражена, али не више од 5:3, па ће опет задржати лидерску позицију и потом веће изгледе за освајање наслова првакиња.