izgradnja

kruzni tok iz vazduha (1)

Nakon što su početkom novembra počeli radovi na izgradnji kružnog toka u Bašaidu, ovih dana privode se kraju. Rehabilitaciju kolovoza na državnom putu Prvog B reda broj 13, između Kikinde i Melenaca, finansira  Javno preduzeće „Putevi Srbije“ i Grad Kikinda. Reč je o izgradnji novog kružnog toka na ulazu u Bašaid iz pravca Melenaca na uglu ulica Vojvođanska i Branislava Nušića. Izvođač radova je „Vojput“ iz Subotice, a diplomirani građevinski inženjer Dragoljub Šugić u ime izvođača radova ističe da je od većih radova ostalo da se do kraja nedelje završi asfaltiranje.

-Asfaltiranje zavisi od vremenskih prilika koje nam trenutno ne idu na ruku. Čim se ono završi i saobraćajnica bude obeležena horizontalnom i vertikalnom signalizacijom, kružni tok će biti pušten u saobraćaj. Preostaće i uređenje zelenih površina koje neće remetiti saobraćaj – rekao je Šugić.

Dugi niz godina meštani Bašaida  traže kružni tok  koja je jedna od takozvanih crnih tačaka Banata. Na ovoj deonici dogodio se veliki broj saobraćajnih nesreća sa poginulima tako da je  Mesna zajednica ovaj projekat naznačila kao prioritet. Ovo je jedna od najvećih investicija u selu u proteklom periodu i koliko znači meštanima, toliko znači i svima koji koriste ovu deonicu puta koja je veoma frekventna, dodao je predsednik Saveta MZ Bojan Mikalački.

-Posle toliko godina čekanja izgradnja kružnog  toka se polako privodi kraju. Korist je višestruka jer su svi meštani koji se nalaze u tom delu sela dobili ispred kuća asfaltirane kolske ulaze i behaton staze pored kuća. Rešeno je i pitanje odvođenja viška vode kroz atmosfersku kanalizaciju, a kanali su u pomenutom delu sela bili loši i često zapušeni. Ovim putem bih se zahvalio Javnom preduzeću „Putevi Srbije“, ministru Goranu  Vesiću i narodnom poslaniku Milenku Jovanovu koji su  obećano i ispunili, za razliku od prethodnih decenija kada smo imali samo prazna obećanja – naveo je  predsednik Saveta MZ Bojan Mikalački.

Kružni tok sa krakovima prema Melencima, Bečeju, Bašaidu i Tordi ima oko 500 metara saobraćajnice. Uređen je i deo sva četiri puta i to oko 100 metara prema Bašaidu, Novom Bečeju i Tordi i 180 metara prema Melencima. Osim kružnog toka biće postavljena i nova rasveta, a u prečniku do 80 metara prema Kikindi, Bečeju, Melencima i Tordi izgrađene su pešačke staze, a uređeni su i kišni kanali koji postoje na ovoj trasi.

Novi ulaz na teritoriju Grada

Podsetimo i da je krajem avgusta završena rekonstrukcija više od pet kilometara puta između Bašaida i Melenaca. U ovu investiciju je uloženo 244 miliona dinara, a projekat je bio u nadležnosti Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture. Izgradnjom kružnog toka zaokružiće se celina u rehabilitaciji puta koji je godinama predstavljao problem vozačima.

400161113_1479525976169625_2232042459317398921_n

U Mesnoj zajednici Banatska Topola počele su pripreme za radove u centru sela. Asfaltiraće se deo Oslobodilačke ulice i izgraditi nova parking mesta, saznajemo od Nedeljka Cimeše, predsednika Saveta MZ.

-Poslednjih 100 metara Oslobodilačke ulice nije presvučeno novim slojem asfalta. To će biti urađeno u narednom periodu, a izgradiće se i novih dvadesetak parking mesta. U ovoj ulici problem je i stara kišna kanalizacija odnosno drenaža. Cevi su ispucale i šahtovi su zapušeni. Pre asfaltiranja cevi i šahtovi će se zameniti novim kako bi atmosferska kanalizacija bila u fnkciji. U ovom delu ulice problem meštanima predstavlja kišni period jer voda ne otiče i zadržava se na kolovozu i trotoaru. Sada će ovaj problem biti rešen – rekao je Cimeša.

U ulici Vuka Karadžića, koja je i glavna saobraćajnica, biće zakrpljene udarne rupe dok će u Kikindskoj ulici biti sanirana oštećena bankina.

-Radovi se finansiraju iz gradskog budžeta, a lokalna samouprava uvažila je sve naše sugestije o tome šta je najvažnije uraditi u selu. I meštani su agilni tako da zajednički gradimo prvi pravoslavni hram u selu. Crkva Svetog Petra i Pavla napreduje željenom dinamikom i polako niču zidovi ovog objekta – dodaje naš sagovornik i napominje da će se na potesu, od postojeće crkve do marketa u centru sela, nasuti greban asfalt koji će omogućiti nova parking mesta.

Osim toga Topolčani su uz pomoć Dobrovoljnog vatrogasnog društva i poljoprivrednog gazdinstva Čavić organizovali akciju čišćenja pravoslavnog i katoličkog groblja. Ovom prilikom odneseno je tri tone otpada.

 

IMG-b3d2ca322b7ea919566794be74382090-V

Od  danas, 3. novembra do 31. decembra  radiće se  na rehabilitaciji kolovoza na državnom putu Prvog B reda broj 13, između Kikinde i Melenaca, saopštilo je Javno preduzeće „Putevi Srbije“. Reč je o izgradnji novog kružnog toka na ulazu u Bašaid iz pravca Meleneca tačnije na uglu ulica Vojvođanska i Branislava Nušića.

-Dugi niz godina meštani Bašaida  traže kružni tok  koja je jedna od takozvanih crnih tačaka Banata. Na ovoj deonici dogodio se veliki broj saobraćajnih nesreća sa poginulima tako da je  Mesna zajednica ovaj projekat naznačila kao prioritet. Ovo je jedna od najvećih investicija u našem selu u proteklom periodu i koliko znači meštanima, toliko znači i svima koji koriste ovu deonicu puta koja je veoma frekventna. Radove finansiraju Grad Kikinda i JP „Putevi Srbije“  – istakao je predsednik Saveta Mesne zajednice Bašaid Bojan Mikalački.

U zoni radova saobraćaj će se odvijati naizmeničnim propuštanjem vozila i biće preusmeren kroz lokalne saobraćajnice. Osim kružnog toka biće postavljena i nova rasveta, a u prečniku do 80 metara prema Kikindi, Bečeju, Melencima i Tordi izgrađene su pešačke staze, a uređeni su i kišni kanali koji postoje na ovoj trasi.

Podsetimo i da je krajem avgusta završena rekonstrukcija više od pet kilometara puta između Bašaida i Melenca. U ovu investiciju je uloženo 244 miliona dinara, a projekat je bio u nadležnosti Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture. Izgradnjom kružnog toka zaokružiće se celina u rehabilitaciji puta koji je godinama predstavljao problem vozačima.

 

error: Content is protected !!