havarija

toplovod-havarija

Zbog sanacije havarije na toplovodu, na  Gradskom trgu, kod zgrade NIS-a, danas 13. februara, od 13 časova bez grejanje su korisnici u ulici Trg Srpskih Dobrovoljaca od broja 43 do broja 51, zgrada NIS-a, „OŠ Feješ Klara”, Ekonomsko-trgovinska škola, Gimnazija „Dušan Vasiljev”, TC Pijace, stanovnici u ulici Vojvode Putnika 21-23 i Vojvode Putnika 1 (zgrada Mikinice)

Završetak radova se očekuje u večernjim satima, ističu nadležni u JP „Toplana“.

radijator

Zbog radova na sanaciji havarije na trgu kod zgrade NIS-a, danas su, od 9.30 sati, bez grejanja korisnici na Trgu srpskih dobrovoljaca od broja 43 do broja 51, zgrada NIS-a, OŠ “Feješ Klara”, Ekonomsko-trgovinska škola, Gimnazija “Dušan Vasiljev”, TC Pijaca, Vojvode Putnika 1 (zgrada Mikinice) i Vojvode Putnika 21-23, saopštteno je iz JP “Toplana”.

Završetak radova i normalizacija grejanja očekuje se u popodnevnim satima.

toplana-(3)

Zbog kvara na vodu u ulici Braće Tatić, korisnici daljinskog grejanja u centru grada imali su hladne stanove od petka do kasnih večernjih sati u subotu.

– Havarija je bila teška jer smo morali da obustavimo grejanje svima koji su priključeni na kotlarnicu „Centar“ – kaže za Kikindski portal direktor JP „Toplana“, Dušan Marjanović. – Imali smo pucanja i na napojnoj cevi i na povratu, oba priključka na najnižoj tački oslonca su nam pukla. Problem su nam pravile i instalacije koje se ukrštaju sa našim. Naše cevi su prve instalirane, a sve ostale su iznad njih i smetale su nam prilikom otklanjanja kvara. Zato smo izabrali najbrže rešenje, a to je da zakrpimo ovaj vod jer je mnogo korisnika bilo bez daljinskog grejanja.

Po završetku radova, grejanje je ponovo uključeno u 23 sata u subotu i trajalo je do tri sata ujutru.

– U skladu sa Gradskom odlukom, ispoštovaćemo korisnike koji su bili bez daljinskog grejanja dan i po i umanjićemo račune – poručio je direktor Marjanović i dodao da će ovaj deo toplovoda biti zamenjen po završetku grejne sezone i da, do tada, ne očekuje probleme u snabdevanju.

S. V. O.

radijator

Zbog radova na sanaciji havarije na magistralnom vrelovodu u ulici Braće Tatić kod kućnog broja 2, danas (petak, 10. januar), od 14 sati, bez grejanja će ostati potrošači u centru grada, saopšteno je iz JP „Toplana“.

Završetak radova i normalizacija grejanja očekuje se u kasnim večernjim časovima.

havarija_zmaj_jovina_kikinda-768x359

U toku je sanacija havarije na glavnom vodu vodovodne mreže u ulici Jovana Jovanovića Zmaja na potezu od ugla sa Partizanskom do Mihajla Pupina ulice,  saopšteno je iz JP „Kikinda“.

Pad pritiska vode u mreži osetili su odmah stanari Mikronaselja, naročito na višim spratovima objekata kolektivnog stanovanja i stanari ulice Jovana Jovanovića Zmaja.

Ekipe JP „Kikinda“ su od momenta detektovanja kvara neprekidno na terenu i rade na sanaciji istog.

Zbog složenosti i obima kvara na glavnom vodu nezahvalno je prognozirati potrebno vreme za njegovu sanaciju, a trenutne procene su da će radovi, ukoliko ne dođe do neplaniranih situacija, biti završeni do 16 časova, i do tad će kod stanovnika na ovom potezu doći do potpune normalizacije vodosnabdevanja, navodi se u saopštenju iz ovog javnog preduzeća.

d43c1837-7970-4f13-a05e-9c8bfabb150c

Zbog havarije na Gradskom trgu kod zgrade SDK, danas, sreda od 12 časova bez grejanje će ostati korisnici u ulici Generala Drapšina od broja 2 do 20 ,Trg srpskih dobrovoljaca od Pošte do zgrade SDK i od SDK do Zemljoradničke zadruge, Kulturni centar Kikinda, zgrada NIS-a, OŠ “Feješ Klara”, Ekonomsko-trgovinska škola, Gimnazija “Dušan Vasiljev”, TC Pijace, Vojvode Putnika od broja 21 do broja 23, Vojvode Putnika 1 odnosno zgrada Mikinice.

Završetak radova i normalizacija grejanja se očekuje u večernjim satima.

water-g5667dd93f_1280

Zbog veće havarije na vodovodnoj mreži koja se dogodila noćas na platou ispred zgrade Gradske pijace, bez vode su ostali potrošači u sledećim ulicama:

– Vojvode Putnika – od Branka Radičevića do Teodora Ilića Češljara

– Branka Radičevića – od Vojvode Putnika do Dositejeve sa mogućnošću proširenja na Dr Zorana Đinđića

– Dositejeva – od Branka Radičevića do Semlačke.

Dežurne ekipe su na terenu i rade na otklanjanju kvara, a pretpostavka je da će se redovno vodosnabdevanje uspostaviti do 14 sati.

Takođe, zbog radova na vodovodu, slab pritisak u mreži mogu da osete stanari viših spratova stambenih zgrada, saopšteno je iz JP „Kikinda“.

Za sve dodatne informacije na raspolaganju su brojevi pozivnog centra 422-760 i 082/88-44-888.

333780317_213328774529778_3600988323003606523_n

Zbog havarije na delu vodovodne mreže u ulici Ive Lole Ribara, bez vode su korisnici u toj ulici, na potezu od Svetosavske do ulice Braće Tatić.

Ekipe Javnog preduzeća za komunalnu infrastrukturu „Kikinda” su na terenu i rade na otkanjanju kvara. Na licu mesta je i Čedo Gvero, v. d. direktora JP Kikinda. Kako protiču radovi na sanaciji havarije uverio se i gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač.

 

 

error: Content is protected !!