Центар за пружање услуга социјалне заштите

vulkanizerska drama

Predstava „Vulkanizerska drama“ Centra za pružanje usluga socijalne zaštite „Naša kuća“ imaće svoju prvu reprizu u četvrtak, 6. jula, od 18 sati, u Pozorištancetu „Lane“.

Komad su pripremili korisnici Dnevnog boravka „Naše kuće“ u saradnji sa članovima Humanitarnog teatra „Gusani u magli“. Premijerno je izvedena početkom maja. Prihod od ulaznica, i na repriznom izvođenju, namenjen je kupovini sublimacionog štampača i prese za majice i šolje za „Našu kuću“.

Nasa kuca biljke

Korisnici Dnevnog boravka Centra za pružanje usluga socijalne zaštite, ponovo će, zbog velikog interesovanja, sutra sugrađanima ponuditi začinsko i lekovito bilje. Rasad su sami ugojili u svojim plastenicima, a prošle sedmice već su na trgu prodavali bosiljak, nanu, matičnjak i druge mirisne i lekovite biljke.

Na tezgi ispred Kulturnog centra prodaja će biti organizovana od 10 do 14. sati. Korisnici će prikupljen novac iskoristiti za kupovinu novog sublimacionog štampača, za štampanje majica i šolja.

Naša kuća 2

Začinsko i lekovito bilje koje su sami uzgajili u svom plasteniku, danas na trgu prodaju korisnici Dnevnog boravka Centra za pružanje usluga socijalne zaštite. Ispred Kulturnog centra sugrađanima nude nanu, limunski bosiljak, crveni bosiljak, matičnjak…

– Terapija baštovanstvom je naša redovna aktivnost, korisnici već februara odlaze u plastenik i seju začinsko bilje koje svakog juna prodajemo. I od ove prodaje prihod ćemo iskoristiti za kupovinu sublimacionog štampača – kaže Nikoleta Pavlov, v.d. direktora Centra.

Pored baštovanstva, korisnici Centra sprovode niz aktivnosti i prave ukrasne i upotrebne predmete. Ponovo će ih ponuditi na Noćnom bazaru 17. juna. Takođe, planiraju nova izvođenja svoje predstave „Vulkanizerska drama“.

viber_slika_2023-05-11_21-24-17-674

Centar za pružanje usluga socijalne zaštite je, u saradnji sa Humanitarnim Teatrom „Gusani u magli“, pripremio inkluzivnu predstavu pod nazivom „Vulkanizerska drama“. Premijera je izvedena sinoć, u Dečijem pozorištu „Lane“.

– Predstava je početak akcije prikupljanja novca za sublimacioni štampač koji nam je potreban za aktivnosti u Centru. Ideja je da je izvedemo više puta – rekla je Nikoleta Pavlov, v.d. direktor Centra za pružanje usluga socijalne zaštite.

U „Vulkanizerskoj drami“, za koju su tekst napisali korisnici Centra, nastupaju četiri članice glumačke radionice „Gusana u magli“ i 12 korisnika Dnevnog boravka Centra.

– Nije mi ovo prva uloga, učestvujem u recitatorskim i glumačkim nastupima u našem Centru. Srećna sam i volim to da radim. Pozivam sve da dođu da gledaju našu predstavu – rekla je Svetlana Kalinov.

Marija Buter iz Teatra „Gusani u magli“ kaže da je rad sa korisnicima Dnevnog boravka bio lepo iskustvo.

– Predstava govori o tome da smo svi isti, da svi treba da pomažemo jedni drugima. Rad je bio divan, svi su veoma dragi i talentovani i veoma emotivni. Brzo su nas prihvatili, kao i mi njih, i bilo je lako raditi – kaže Marija.

Premijeri su prisustvovali i gradonačelnik Nikola Lukač i članica Gradskog veća za nacionalne manjine, rodnu ravopravnost i brigu o porodici, Melita Gombar.

– Snaga svake zajednice ogleda se u tome koliko brine o najosetljivijim kategorijama stanovništva. Upravo ova predstava je potvrda toga da smo humano društvo i da prihvatamo različitosti – rekla je Melita Gombar. – Inkluzivne predstave su značajne jer svaki pojedinac, bez obzira na svoje sposobnosti i mogućnosti, ima priliku da uživa u umetnosti. Nadamo se da je inicijativa korisnika Centra i članova „Gusana u magli“ samo početak i da će se, i sa drugim ustanovama i organizacijama, veze uspostaviti i intenzivirati i Grad će to podržati.

Lepa saradnja Centra i Humanitarnog teatra nije prva i nastaviće se i ubuduće. Novim termini izvođenja „Vulkanizerske drame“ još nisu utvrđeni, ali će, svakako, svako igranje doneti mnogo radosti i učesnicima i publici, onako kako je to bilo na sinoćnjoj premijeri.

vulkanizerska drama plakat

Korisnici usluge Dnevni boravak Centra za pružanje usluga socijalne zaštite i članovi Teatra “Gusani u magli” pripremili su inkluzivnu predstavu „Vulkanizerska drama“. Autori teksta su korisnici Dnevnog boravka koji i igraju u komadu, sa članovima Teatra.

Premijera će se odigrati u sali Dečijeg pozorišta “Lane” u četvrtak, 11. maja, od 19 sati. Predstava je početak akcije prikupljanja priloga za kupovinu sublimacionog štampača za šolje i majice, radi unapređenja rada sa korisnicima.

Naša kuća3 (Large)

Povodom Dana zaljubljenih, korisnici Centra za pružanje usluga socijalne zaštite upriličili su dvodnevnu humanitarnu akciju. Na trgu, ispred Kulturnog centra danas fotografišu sugrađane u srcu ili pod “ljubavnim” kišobranom i, na taj način, prikupljaju pomoć za lečenje sugrađanina, malog Damjana Petrova.

– Ujedno se predstavljamo Kikinđanima na malo drukčiji način, jer će ih fotografisati i naši korisnici. Mi već duže vreme imamo radionice o tome kako se koristi foto-aparat. Takođe, prodajemo svoje radove sa kreativnih radionica koje održavamo svakodnevno – rekla je v. d. direktorica Centra, Nikoleta Pavlov.

Humanitarno fotografisanje biće organizovano i sutra, u prostorijama Centra, u Miloša Velikog 56, od 10 do 14 sati. Mnogi sugrađani već danas su iskoristili priliku da se druže sa korisnicima „Naše kuće“, fotografišu u srcu i kupe neku od lepih i korisnih rukotvorina.

Paketici konjički 4

Korisnike Dnevnog boravka Centra za pružanje usluga socijalne zaštite u Kikindi danas je obradovao Deda Mraz koji je stigao sa konjskom zapregom i doneo paketiće.

– Doneli smo trideset paketića koje su samostalno pripremili članovi našeg Kluba. Imamo pedesetak članova i sami smo se organizovali, želeli smo da ih obradujemo koliko smo u mogućnosti – rekao je Petar Sredojev iz Konjičkog kluba „Banat“ iz Kikinde.

Ni temperatura u minusu ni ledeni vetar nisu sprečili korisnike „Naše kuće“ da, s radošću dočekaju Deda Mraza ispred Dnevnog boravka.

– Za naše korisnike ovo je dvostruko zadovoljstvo – došao je Deda Mraz i to na konju. Zato je kod nas danas posebno svečano – rekla je Cecilija Šajber, zahvaljujući se na paketićima.

Zauzvrat, korisnici Centra pripremili su svoje ručne radove koje su poklonili Deda Mrazu, prisutnim članovima Konjičkog kluba i novinarima.

error: Content is protected !!