Центар за пружање услуга социјалне заштите

вулканизерска драма

Представа „Вулканизерска драма“ Центра за пружање услуга социјалне заштите „Наша кућа“ имаће своју прву репризу у четвртак, 6. јула, од 18 сати, у Позориштанцету „Лане“.

Комад су припремили корисници Дневног боравка „Наше куће“ у сарадњи са члановима Хуманитарног театра „Гусани у магли“. Премијерно је изведена почетком маја. Приход од улазница, и на репризном извођењу, намењен је куповини сублимационог штампача и пресе за мајице и шоље за „Нашу кућу“.

Nasa kuca biljke

Корисници Дневног боравка Центра за пружање услуга социјалне заштите, поново ће, због великог интересовања, сутра суграђанима понудити зачинско и лековито биље. Расад су сами угојили у својим пластеницима, а прошле седмице већ су на тргу продавали босиљак, нану, матичњак и друге мирисне и лековите биљке.

На тезги испред Културног центра продаја ће бити организована од 10 до 14. сати. Корисници ће прикупљен новац искористити за куповину новог сублимационог штампача, за штампање мајица и шоља.

Naša kuća 2

Зачинско и лековито биље које су сами узгајили у свом пластенику, данас на тргу продају корисници Дневног боравка Центра за пружање услуга социјалне заштите. Испред Kултурног центра суграђанима нуде нану, лимунски босиљак, црвени босиљак, матичњак…

– Терапија баштованством је наша редовна активност, корисници већ фебруара одлазе у пластеник и сеју зачинско биље које сваког јуна продајемо. И од ове продаје приход ћемо искористити за куповину сублимационог штампача – каже Николета Павлов, в.д. директора Центра.

Поред баштованства, корисници Центра спроводе низ активности и праве украсне и употребне предмете. Поново ће их понудити на Ноћном базару 17. јуна. Такође, планирају нова извођења своје представе „Вулканизерска драма“.

viber_slika_2023-05-11_21-24-17-674

Центар за пружање услуга социјалне заштите је, у сарадњи са Хуманитарним Театром „Гусани у магли“, припремио инклузивну представу под називом „Вулканизерска драма“. Премијера је изведена синоћ, у Дечијем позоришту „Лане“.

– Представа је почетак акције прикупљања новца за сублимациони штампач који нам је потребан за активности у Центру. Идеја је да је изведемо више пута – рекла је Николета Павлов, в.д. директор Центра за пружање услуга социјалне заштите.

У „Вулканизерској драми“, за коју су текст написали корисници Центра, наступају четири чланице глумачке радионице „Гусана у магли“ и 12 корисника Дневног боравка Центра.

– Није ми ово прва улога, учествујем у рецитаторским и глумачким наступима у нашем Центру. Срећна сам и волим то да радим. Позивам све да дођу да гледају нашу представу – рекла је Светлана Калинов.

Марија Бутер из Театра „Гусани у магли“ каже да је рад са корисницима Дневног боравка био лепо искуство.

– Представа говори о томе да смо сви исти, да сви треба да помажемо једни другима. Рад је био диван, сви су веома драги и талентовани и веома емотивни. Брзо су нас прихватили, као и ми њих, и било је лако радити – каже Марија.

Премијери су присуствовали и градоначелник Никола Лукач и чланица Градског већа за националне мањине, родну равоправност и бригу о породици, Мелита Гомбар.

– Снага сваке заједнице огледа се у томе колико брине о најосетљивијим категоријама становништва. Управо ова представа је потврда тога да смо хумано друштво и да прихватамо различитости – рекла је Мелита Гомбар. – Инклузивне представе су значајне јер сваки појединац, без обзира на своје способности и могућности, има прилику да ужива у уметности. Надамо се да је иницијатива корисника Центра и чланова „Гусана у магли“ само почетак и да ће се, и са другим установама и организацијама, везе успоставити и интензивирати и Град ће то подржати.

Лепа сарадња Центра и Хуманитарног театра није прва и наставиће се и убудуће. Новим термини извођења „Вулканизерске драме“ још нису утврђени, али ће, свакако, свако играње донети много радости и учесницима и публици, онако како је то било на синоћњој премијери.

vulkanizerska drama plakat

Корисници услуге Дневни боравак Центра за пружање услуга социјалне заштите и чланови Театра “Гусани у магли” припремили су инклузивну представу „Вулканизерска драма“. Аутори текста су корисници Дневног боравка који и играју у комаду, са члановима Театра.

Премијера ће се одиграти у сали Дечијег позоришта “Лане” у четвртак, 11. маја, од 19 сати. Представа је почетак акције прикупљања прилога за куповину сублимационог штампача за шоље и мајице, ради унапређења рада са корисницима.

Naša kuća3 (Large)

Поводом Дана заљубљених, корисници Центра за пружање услуга социјалне заштите уприличили су дводневну хуманитарну акцију. На тргу, испред Културног центра данас фотографишу суграђане у срцу или под “љубавним” кишобраном и, на тај начин, прикупљају помоћ за лечење суграђанина, малог Дамјана Петрова.

– Уједно се представљамо Кикинђанима на мало друкчији начин, јер ће их фотографисати и наши корисници. Ми већ дуже време имамо радионице о томе како се користи фото-апарат. Такође, продајемо своје радове са креативних радионица које одржавамо свакодневно – рекла је в. д. директорица Центра, Николета Павлов.

Хуманитарно фотографисање биће организовано и сутра, у просторијама Центра, у Милоша Великог 56, од 10 до 14 сати. Многи суграђани већ данас су искористили прилику да се друже са корисницима „Наше куће“, фотографишу у срцу и купе неку од лепих и корисних рукотворина.

Paketici konjički 4

Кориснике Дневног боравка Центра за пружање услуга социјалне заштите у Кикинди данас је обрадовао Деда Мраз који је стигао са коњском запрегом и донео пакетиће.

– Донели смо тридесет пакетића које су самостално припремили чланови нашег Клуба. Имамо педесетак чланова и сами смо се организовали, желели смо да их обрадујемо колико смо у могућности – рекао је Петар Средојев из Коњичког клуба „Банат“ из Кикинде.

Ни температура у минусу ни ледени ветар нису спречили кориснике „Наше куће“ да, с радошћу дочекају Деда Мраза испред Дневног боравка.

– За наше кориснике ово је двоструко задовољство – дошао је Деда Мраз и то на коњу. Зато је код нас данас посебно свечано – рекла је Цецилија Шајбер, захваљујући се на пакетићима.

Заузврат, корисници Центра припремили су своје ручне радове које су поклонили Деда Мразу, присутним члановима Коњичког клуба и новинарима.

error: Content is protected !!