Srpska liga „Vojvodina”: Petica OFK Kikinde za jesenji oproštaj na Gradskom stadionu

Na jesenjem oproštaju od domaćeg terena, Kikinđani su peticom ispratili goste iz Rume: OFK Kikinda – 1. maj 5:1. U prvom napadu Benke je sve odradio, poslužio Veljka Lolića koji je u 25 sekundi izbliza ubacio loptu za rano vođstvo OFK Kikinde. Golman domaćih Oparnica istakao u 15. minutu, odbranivši težak šut, ali to je bilo sve od Rumljana u prvom delu, a dva minuta kasnije Mirkov je na suprotnoj strani uzdrmao stativu gostiju.

Sredinom prvoga dela Dušan Radovanović prišunjao se i ukrao loptu Rumljanima blizu stative, lagano dupliravši prednost. Bio je 22. minut, a  tri minuta kasnije Lolić je iskosa zakoračio u kazneni prostor i lepo pogodio suprotan ugao za 3:0. Dva minuta pred odmor isti igrač stigao je do svoga prvog het-trika u seniorskoj karijeri. Prethodno je ga je idealno poslužio Radovanović.

Asistent kod četvrtog gola svoje ekipe i sam se još jedanput upisao među strelce. U 55. minutu pogodio je Nišlija s poludistance za 5:0, a kada se činilo da će Sremci možda i dvocifrenom razlikom biti ispraćeni kući, trener domaćina Šponja promešao je karte, odjedanput uveo četiri zamene na teren, nije više OFK Kikinda bila ekipa iz prvih sat vremena igre i gosti su to iskoristili u 65. minutu.

Sviračević je postigao počasni gol, iskoristivši neodlučnost Lukića i Kecmana. Do kraja, po lošem vremenu, svi su jedva čekali kraj, a jedini detalj vredan pomena bio je pokušaj Popeskova, kada je gađao u stativu gostiju.

OFK KIKINDA: Oparnica, Lukić, Mojsilović (Kecman), Benke, Mirkov, Ivanović (Popeskov), Dukić, Rafael (Čeman), Barbul (Jarić), Lolić (Molnar), Radovanović.

VOJVOĐANSKI „ISTOK”

Deo utakmica pretposlednjeg kola Vojvođanske lige „Istok”, danas je takođe bio na rasporedu, a od naših ekipa igrale su dve. U Banatskom Velikom Selu, Kozara je savladala 2:1 (Petrović, Kočiš) Mladost iz Omoljice, a na samom kraju, u sudijskom dodatku, opšta tuča na terenu i četiri crvena kartona – po dvojici igrača iz obe ekipe. Još je ruskoselska Crvena zvezda poražena 1:0 u Žitištu od Begeja. Sutra, od 13 sati, novokozaračka Sloboda gostovaće u Starčevu – Borcu, a ŽAK će na Vašarištu dočekati Polet iz Idvora.