Šok na Vašarištu: ŽAK prokockao pobedu u četvrtom minutu nadoknade

Od pet naših klubova u Vojvođanskoj ligi „Istok”, kikindski ŽAK jedini je danas igrao u okviru 22. kola, a na Vašarištu, zbog kazne treći put bez  publike, „Žuti mravi” prokockali su tri boda, koji su mogli biti ključni u borbi za spas, u četvrtom minutu sudijske nadoknade protiv direktnog rivala za opstanak – Mladosti iz Omoljice. Na kraju, bilo je: ŽAK – Mladost 1:1.

Počelo je odlično za ekipu iz Sinđelićeve, već u 11. minutu Miroslav Berbakov sa suprotne strane igrališta dobio je loptu na poziciji levog krila i onda, kada su svi očekivali da uputi centaršut, pogodio suprotnu malu mrežu gola Omoljičana. Zapretili su poslednjoj trećini prvoga dela gosti u nekoliko navrata, jedanput pogodili i stativu, ali do odmora nije bilo promena. U nastavku igre pak promašivalo se pred oba gola. ŽAK je mogao rano rešiti ovaj meč, nekoliko zicera propustili su igrači u žutim majicama, a najveći Kočiš. Promašio je okvir gola s tri metra. Što nisu ranije kažnjeni, zaslužan je bio golman Marko Živkov. U tri navrata, manirom vrhunskog vratara, skinuo je lopte gostima koje su malobrojni već videli u mreži. Nije međutim ŽAK izdržao do kraja. Nesmotrena reakcija Drljače, donela je korner Mladosti. Kapiten gostiju izveo je udarac iz ugla, a D. Kovačević udarcem glavom, pokraj ukopane defanzive domaćina, izjednačio u poslednjim sekundama dodatka.

ŽAK: Živkov, Knežević, Ratko (Stojkov), Kočiš, Utržen, Terzin (Pecarski), Radivojac, Penavski, Drljača, Berbakov, Lakić (Krnić).

ŽAK je 12. s 24 boda, i dalje ima tri više od Mladosti koja je 14. na lestvici, a to je, imajući u vidu situaciju u rangu više – Srpskoj ligi, prva pozicija ispod trenutne crte opstanka. Begej na 15. i Jedinstvo (Kačarevo) na poslednjem mestu, izgleda, otpisani su i teško je poverovati da se ova dva kluba mogu spasiti ispadanja. Imaju 18 odnosno 14 bodova.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...