Područna fudbalska liga: Polet na mišiće u finišu, Delija poražen od favorita – bilo i spornih detalja

U pretposlednjem jesenjem kolu Područne fudbalske lige „Zrenjanin”, nakovački Polet, na svom terenu, tek u finišu utakmice slomio je otpor brojčano slabijeg Banata iz Čente pa je na kraju bilo 5:2 (1:0), dok se mokrinski Delija, takođe kao domaćin, odlučno suprotstavio favoritu – zrenjaninskom ŽFK Banatu, ali je poklekao 1:3 (1:1), smatraju Mokrinčani i zbog suđenja na njihovu štetu.

U Nakovu, golom Andreje Krasina u 18. minutu, posle odbitka, Polet je poveo, ali je Gigović u nastavku za dva minuta preokrenuo rezultat. Prvo je u 53. minutu ostao sam kraj druge stative, a potom je u 55.  glavom bio precizan. Čenćani su ostali s igračem manje, pola sata pre kraja isključen je Radojičić, ali su odolevali do 74. minuta,  kada je izjednačio Dušan Bucalo šutem iz šesnaesterca. U finišu, u 85. minutu novi preokret doneo je Vuk Šćepanović. Snašao se posle kornera, a na 4:2 u 89. minutu iz penala povisio je Nikola Babić. U prvim trenucima sudijskog dodatka, Marko Krnić dobio je loptu u prazan prostor i onda postavio konačan ishod.

POLET: Bikić, Uzelac, Feješ, Šćepanović, Radlović (Krnić), Draganov, Babić, Bucalo, Marković (Zorić), Krasin (Inđić), Velemirov (Mićin).

Nakon četvrt sata igre u Mokrinu, kiks domaće odbrane iskoristio je Martinović za vođstvo zrenjaninskih „Železničara”. Izjednačio je u 25. minutu Nemanja Vračev u situaciji „jedan na jedan”, a pošto u nastavku Mokrinčani nisu iskoristili dve prilike, kažnjeni su. Na suprotnoj strani, siguran s penala za ŽFK Banat bio je Mikić u 58. minutu. Odmah potom tražili su i „Delijaši” kazneni udarac, ali nije tako smatrao glavni sudija Davor Grozdanović iz Žitišta, koji je nedugo potom isključio iz igre Mokrinčanina Golića, procenivši da ga je fudbaler gađao loptom, iako se Golić pravdao da mu ju je samo dodao. S igračem više Zrenjaninci su iskoristili još jednu veliku pogrešku poslednje linije domaćina i Putić je stavio tačku, 17 minuta pre kraja.

DELIJA: Badrljica, Števanov, Miladinov, Spahić, Tolmač, Ćorić, Vračev, Božić (Golić), Čeleketić, Baštovanov, Malogajski (Perišić).

Rezultati 14. kola: Radnički – Vojvodina 0:2, Napredak – Mladost 2:1, Polet – Banat 5:2, Delija – ŽFK Banat 1:3, Budućnost – Crvena zvezda 1:0, Rusanda – Stajićevo 3:1, ASK – MSK 0:1, Drugi oktobar – Krajina 6:2.

Polet je drugi na tabeli s 30 bodova, šest manje od vodeće srpskocrnjanske Budućnosti, a Delija je na 14. mestu, trećem odozdo s 13 bodova.

U poslednjem jesenjem kolu, u subotu i nedelju od 13 sati, igraće: Krajina – Radnički, MSK – Drugi oktobar, Stajićevo – ASK, Crvena zvezda – Rusanda, ŽFK Banat – Budućnost, Banat – Delija, Mladost – Polet, Vojvodina – Napredak.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...