Uspela provera ŽAK-a protiv Novomiloševčana, Sloboda remizirala na Begeju

Prve testove tokom zimskih priprema imali su i fudbaleri kikindskog ŽAK-a i novokozaračke Slobode, članovi vojvođanskog „Istoka”. „Železničari” su na Vašarištu pobedili 3:1 područnog ligaša Vojvodinu iz Novog Miloševa, a Novokozarčani su u Zrenjaninu, takođe protiv člana Područne lige – ŽFK Banata, remizirali bez pogodaka.

Strelci za ŽAK bili su prvom poluvremenu: Berbakov, Penavski i Terzin, a Novomiloševčani su smanjili u nastavku igre iz kaznenog udarca.

ŽAK: Živkov, Knežević, Drljača, Penavski, Berbakov, Ratko, Utržen, Detari, Kočiš, Terzin, Stojkov. Igrali su još: Krnić, Fučak, Lakić, Zarić, Petrović, Radu, Monoštori.

Penal su imali i igrači ŽFK Banata protiv Slobode, ali ga nisu iskoristili u prvom delu. Golman Novokozarčana Ćirić odbranio je udarac s bele tačke, a mreže su mirovale i tokom svih 90 minuta, iako je po poluvreme, gledajući prilike, pripalo rivalima, prvo Zrenjanincima, a drugo Slobodi.

Sloboda: Ćirić, Bogojević, Ćosić, Lisica, Hovanec, Popović, Radulaški, Labus, Stanaćev, Galić, Kovačević. Igrali su još: Šanta, Vučenović, Lekić i Bogojević.

Podsetimo, igrali su juče i OFK Kikinda – Kozara (BVS), bilo je 2:0 za domaćina, a od pet naših klubova, koji se takmiče u Vojvođanskoj ligi „Istok”, ovoga vikenda proveru nisu imali jedino fudbaleri ruskoselske Crvene zvezde.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...