Druga provera za fudbalere OFK Kikinde: „Naftaši” uspešniji na Gradskom stadionu

U drugoj proveri za oba srpskoligaša, OFK Kikinda na Gradskom stadionu poražena je 2:3 od elemirskog Naftagasa.

Već u trećem minutu povratnik u redove Kikinđana Molnar rešio je situaciju „jedan na jedan”, matirajući golmana Elemiraca Galina. U 19. minutu na suprotnoj strani Milivojev je pokušao iskosa nešto između nabačene lopte i udarca u donji ugao, a na loptu je naleteo Bačvanski i izbliza ju ubacio u mrežu za izjednačenje. Preokret je doneo Renić nakon pola sata igre, a odbrana OFK Kikinde prethodno je izigrana na malom prostoru u svom šesnaestercu. Do odmora, novo poravnanje. U 37. minutu novajlija Bencke prelepim golom izjednačio je na 2:2. Svemu je prethodio korner, a novi igrač Kikinđana, nakon odbitka, školski je, efektinim udarcem, prebacio čitav buket igrača ispred sebe, kao i istrčalog čuvara mreže Naftagasa.

Novi kormilar OFK Kikinde Šponja na odmoru je promenio svih 11 igrača, Kandić strateg Elemiraca tek trojicu, a u 56. minutu Milivojev je doneo novu prednost gostima, posle asistencije Renića koji ga je lepo spojio. Odmah potom i preostali rezervisti, njih osmorica, iz redova Elemiraca ušli su u igru, a do kraja više nije bilo promene rezultata, iako je na obe strane viđeno nekoliko odličnih pokušaja.

OFK Kikinda: Savkov, Barbul, Đukić, Lukić, Radovanović, Kecman, Lolić, Bencke, Mirkov, Molnar, Ivanović. Igrali su još: Oparnica, Radosavljević, Galešev, Jovanović, Jarić, Rafael, Popeskov, Vilovski, Beljin, Hajdu, Šević.