Спорт

istok

Ревијалном утакмицом с ветеранима свога клуба, члан војвођанског Истока” започео је припреме. Слободан Митровић, тренер Слободе, каже да ја на првој прозивци имао 17 првотимаца.
– На располагању имам 21. играча, а четворица су опрадано били одсутни. Цвијановић и голман Ћирић вратили су се у рускоселску Црвену звезду, а на пролеће на Радулашког нећу моћи да рачунам због његових приватних обавеза. Стигао нам је Огњен Чубрило из Руског Села, а план је да до почетка наставка првенства одиграмо пет припремних утакмица, од којих ће једна бити у оквиру подручног Купа – каже Митровић.
А нови-стари тренер Бошко Михајловић започео је припреме у војвођанском лигашу Црвеној звезди. Наследио је Јовицу Лакића који је Рускоселце предводио након Михајловићевог првог мандата.
Осим поменутих Цвијановића и голман Ћирића, ту је и Лаништанин који ће се после паузе активирати, а стиже још и Голијанин из Бегеја (Житиште). Рускоселце су напустили поменути Чубрило и Ђорић (Козара).
– Најбитније нам је да смо задржали највећи део екипе из јесењег дела сезоне у којем смо одлично стартовали, али је касније било много осцилација. На пролеће очекујемо да форма буде уједначена па ће и сезона протећи мирно и без потреса, за место у златној средини – каже Душко Вујановић, председник Црвене звезде.
Д. П. 

rukomet-m

Рукометаши МРК Кикинде вечерас су, у дворани „Језеро”, поражени 22:26 од новосадске Војводине у четвртфиналу Купа Србије „Проф. др Бранислав Покрајац”.
Након првог полувремена и голеаде – 16:16, када се обострано много грешило а одбране готово нису ни постојале, у другом делу Новосађани су затегли дефанзиву па је тада, гледајући само половину другог полувремена, однос постигнутих погодака био 3:5.
Исто је било и у последњих 15 минута па се све завршило као да је некакакав математичар пројектовао игру бројки, а последњих петнаестак секунди није се ни играло. Лопта је у једном тренутку само доскакутала до руку судије, а играчи су загрљени дочекали крај сусрета у којем је разлика у корист Војводине, у другом делу, била мала, али истовремено неизвесности, који ће тим у полуфинале, није било.
МРК КИКИНДА: Балабан, Цвијановић, Лисица 2, Трнинић, Јокић 3, Тодоров, Врговић 1, М. Панић, Китановић, Л. Панић 11(2), Микић, Поповић, Јовановић 3, Бошковић 2, Максимовић.
Д. П.

ofk-kikinda

У првој провери ове зиме, фудбалери нашег српсколигаша поражени су 7:2, на терену омладинске школе покрај Маракане, од јуниора београдске Црвене звезде.
Звезда је повела већ у уводу, након неопрезног покушаја голмана Бабаља да дода лопту свом играчу, а у 21. минуту, из казненог ударца, поравнао је Ковачевић. Убрзо је домаћин стигао до нове предности, али у 30. минуту уследила је и погрешка Звездиних омладинаца и контра Кикинђана, убачена је лопта пред гол Звезде, а Ивановић ју је атрактивно „штиклом” проследио у мрежу за ново изједначење и резултат полувремена – 2:2.
У наставку, у 73. минуту, домаћи су одиграли с бока, а након неспоразума у нашем петерцу, уследио је аутогол Зечевића. Пет минута касније, још уверљивије вођство „црвено-белих” против кикиндских, данас у модрој гарнитури. Главом је млади нападач Звезде ефектно скренуо лопту након центаршута.
Дотадашњи добар, у финишу утисак покварили су ученици тренера Душана Ђокића, некадашњег првотимца Звезде, пошто су у 83. минуту после још једне лоше комуникације, тада пред својим казненим простором, капитулирали и пети пут, а три минута пре краја с „беле тачке” повисили су Београђани на 6:2. Тачку на овај контролни тест, изабраници Ненада Милијаша, својевременог, пре безмало две деценије, Ђокићевог саиграча из Црвене звезде, ставили су у последњим секундама сусрета.
ОФК КИКИНДА: Бабаљ, Хромиш, Гајић, Ћутовић, Грковић, Виола, Мојсиловић, Ивановић, Молнар, Станковић, Ковачевић. Резерве: Жилић, Ђорђевић, Стојанов, Пјошта, Пајтин, Зечевић, Белош, Бркљач, Виловски, Будаи, Шкеро.
Д. П.

kozara

Војвођански фудбалски лигаш, под командом тренера Раде Медића, од петка се спрема за наставак сезоне на „Истоку”.
– Одзив је добар, после дуге паузе момци одлично испуњавају задатке, знамо да нас чека тежак распоред на почетку пролећа па се морамо ваљано спремити. Дошли су нам млади Ђорић (Црвена звезда, Руско Село) и, из истог клуба, искусни Јанков који је имао паузу, јесенас није играо и сада се активирао, а напустили су нас: Ћулафић, Бајић и Миркоњ – каже Медић.
Имаће Козара три провере, најпре у Србобрану, а потом и с наковачким Полетом и новокозарачком Слободом док ће утакмица првога кола Купа ФСП Зрењанин, 1. марта, Медићу послужити и као генерална проба пред старт пролећних борби за бодове.
Д. П. 

strelicarstvo

У Црвенки, на међународном такмичењу у стреличарству, члан кикиндског Кентаура Бранко Бокић освојио је бронзану медаљу у категорији ИБ, а Тибор Хорват у категорији ПБХБ.
Бокић је остварио свој најбољи резулат до сада, прецизношћу од преко 65 одсто поена. Гађано је 12 мета у два круга, у првом кругу са по две стреле, а у другом кругу са по једном. На такмичењу су учествовали такмичари из: Мађарске, Хрватске, Русије и девет клубова Србије, а гађане су и „3Д” мете животиња с удаљености од седам до 25 метара.

27.1.-ofk-kikinda

Душан Ђокић, шеф струке српсколигаша са севера Баната, десетак дана ради у свом новом клубу, ОФК Кикинди, а након прве седмице, у дану одмора за све, сумирао је почетне утиске.
– Радује ме добра енергија и квалитетан рад и приступ играча на тренинзима. Полако се упознајемо, кренули су момци од првог дана да раде на испуњавању захтева које сам пред њих поставио и могу да кажем да сви заједно идемо у добром смеру. Играчи брзо прихватају све што пред њих поставља стручни штаб – каже Ђокић.
За петак заказана је прва провера нашег тима који зимује на четвртој позицији Српске лиге „Војводина”, ОФК Кикинда гостоваће омладинцима Црвене звезде.
– Састаћемо се с нашим највећим клубом, осим тога и најбољом јуниорском екипом и биће нам огромно задовољство да одмеримо снаге с ривалом који је стални учесник УЕФА Лиге шампиона за младе. Циљана ће то бити утакмица баш за прву нашу проверу да би знали у ком смеру требамо да идемо с радом.
Управа клуба са спортским директором Вукобратом, ради на довођењу појачања на позиције у тиму које су упражњене.
– Ангажовање Вукобрата максимално је, а у овом тренутку највише ме радује чињеница да, почев од играча, преко мојих сарадника тренера па до чланова управе, сви долазимо и одлазимо са стадиона с осмехом на лицу, једва чекајући нови тренинг. Зато могу да закључим, први корак током ових зимских припрема био је успешан – јасан је Ђокић.
После сусрета у Београду с омладинцима Црвене звезде, кикиндски „црвено-бели” у госте ће земунском Телеоптику, новосадској Младости ГАТ, и адорјанској Тиси, а 22. фебруара, у јединој провери ове зиме на домаћем терену, Кикинђани ће дочекати темишварску Политехнику, чланицу једне од бројних група румунског трећелигашког система надметања. Такозвану генералку, наша екипа имаће 1. марта, у Српској Црњи а уочи старта пролећног дела сезоне у српсколигашкој „Војводини”, који је планиран за 8. и 9. март.
Д. П.

stoni-tenis.-12.-i-13.kolo-m2

Овог викенда, утакмицама 12. и 13. кола, настављена су надметања у нашем другом стонотениском рангу, у женској односно мушкој конкуренцији, а кикиндска Галадска имала је половичан учинак.

Женска екипа: Терзић, Глишин, Љубичић, јуче је у Кикинди била боља 4:0 од Флипа из Ниша, а данас је на домаћем терену поражена 1:4 од новосадског НС 2011.
Мушки тим: Стевановић, А. и М. Бањаш, 0:4 изгубио је првог дана код куће од земунског Таурунума, а потом је кикиндски састав: Ђукић, Кублик, Рајић, био бољи 4:3 од Бачке Паланке у истоименом градићу.
Кикинђанке се налазе у средини табеле с добрим изгледима да не буду угрожене испадањем док је мушки тим у много тежој ситуацији и требало би се догодити спортско чудо па да изборе останак у нашем другом степену, будући да на лето следи и реорганизација односоно смањење броја клубова у лиги.
Д. П. 

kuglanje.-cair-nis-kika

Водећа на табели Суперлиге за куглашице, екипа Кике 0230 и на гостовању у Нишу била је успешна, наставивши низ победа. Кикинђанке су у 12. колу, резултатом 7:1 (3.559:3.395) савладале домаћи Чаир, успут оборивши рекорд куглане у граду на југоистоку Србије, па су тако стигле до 11. тријумфа у сезони.
У наредном колу, 15. фебруара, Кика ће, у Новом Бечеју, дочекати састав зрењанинског Баната, а потом је на распореду дерби сезоне у Новом Саду против актуелних првакиња Србије. Тренутно, Алимента има четири бода мање и један неодигран меч. Ако, уочи тог директног дуела две екипе, Кика уђе с предношћу од два бода, може чак бити и поражена, али не више од 5:3, па ће опет задржати лидерску позицију и потом веће изгледе за освајање наслова првакиња.
КИКА 0230: Драганов 589, Шибул 565, Френц 607, Француски 585, Санто 633, Команов 580.
Д. П. 

sah

Кикинђанин Жарко Глишин освојио је прво место у старијој групи, уз максималних седам поена. Јован Глишин био је други у млађој групи, а Христина Милетин трећа у конкуренцији млађе групе девојчица, на „Светосавском турниру” за децу, којега је уприличио Шаховски клуб Раднички, уз подршку Дома ученика и Града Кикинде.

Окупили су се мали такмичари из: Чуруга, Арадца, Санада, Чоке, Новог Сада, Сенте, Новог Милошева, Клека, Суботице, Руме, Остојићева и нашег града, њих укупно 91, што представља рекордан број учесника.
Одиграно је седам кола с рачунарским паровањем у три групе: старијом, млађом и почетничком. Девојчице и дечаци играли су заједно, али су пехари и медаље уручени засебно.

Д. П.

vaterpolo

Утакмицама некомплетног 10. кола вечерас је настављено надметање у другом рангу, а ватерполисти кикиндског ЖАК-а, у „Језеру”, поражени су високим резултатом 2:15 (2:4, 0:4, 0:3, 0:4) од београдског Сингидунума. Екипа из нашег града последња је, девета на табели с једном победом и осам пораза, а у наредном колу гостоваће у Београду, тиму Таша.
Д. П. 

error: Content is protected !!