Спорт

rukomet

МРК Кикинда, након победе у првој утакмици баража за попуну Суперлиге, поражена је у Београду од Обилића, резултатом 34:29 па су одлучивали седмерци, а у пенал серији рукометаши клуба с именом нашег града били су успешнији (5:4) те ће од јесени играти у најјачој конкуренцији.

Male-olimpijske-igre-(1)

Наш град данас је, први пут, домаћин републичког такмичења у Малим олимпијским играма, манифестације у редовном календару Министарства просвете, која у фокус ставља најмлађе ученике основних школа и њихову физичку активност кроз игру спретности и тимски рад.

У Културно-спортски центар „Језеро“ стигло је 26 најбољих школских екипа из целе Србије – укупно 338 малих такмичара, ученика нижих разреда основних школа који су, претходно, прошли четири нивоа надметања.

Такмичење је свечано отворено дефилеом учесника, којима се први обратио градоначелник Младен Богдан.

– Кикинда је град успешних спортиста и богате културе, и веома је опредељен да што више популаризује спорт код деце и младих. Желимо да их подржимо да се што више укључују у здраве активности и здрав начин живота, да стекну пријатеље у спортским догађајима и на путовањима. Град ће их увек подржавати да учествују на такмичењима и да имају најбоље услове за бављење спортом – поручио је Богдан.

Подршку манифестацији дао је и председник Савеза за школски спорт Србије и Светске федерације за школски спорт, Жељко Танасковић.

– Веома сам задовољан што сам у средини која препознаје значај спорта у развоју деце. Ово је један од најбољих пројеката Савеза јер нема класичног такмичења – деца кроз игру, дружење и забаву развијају тимски дух и навике које ће им значити целог живота. Полигони на којима се надметају доступни су свима и дају им прилику да се афирмишу кроз забаву. У оваквом амбијенту стварају се праве вредности – истакао је Танасковић.

Гостопримство Кикинде као домаћина нагласио је Александар Аћимов, члан Градског већа за спорт и омладину.

– Веома нам је драго да угостимо оволико деце из свих крајева Србије, победнике окружних олимпијада. Ми смо град спорта, Кикинда није успутна дестинација, код нас се долази с намером. И овога пута намера је да подржимо школски спорт, и то ћемо увек чинити. После игара, деца ће прошетати градом и дружити се – рекао је Аћимов.

Јелена Крвопић, координаторка Савеза за школски спорт Србије, објаснила је структуру такмичења.

– Ово је једно од најлепших такмичења у календару Министарства. Нашу Кикинду представља екипа четвртака из ОШ „Јован Поповић“. Мале олимпијске игре подржавају кретање, што је најважније у развоју деце. Полигони су прилагођени узрасту: најлакши за прваке, а све изазовнији за старије. Деца их савладавају што брже и са што мање грешака – рекла је Крвопић.

Међу учесницима су били и четвртаци Дуња Кресоја и Бојан Ковачевић, који су представљали школу-домаћина.

– Били смо други на такмичењу у Новом Саду, а прошле године нисмо стигли до овог нивоа. Најтеже је кад се пролази четвороношке између чуњева – то је компликовано јер не смеју да се сруше – поделили су своје утиске.

Такмичењу су се, други пут на државном нивоу, придружили и трећаци из ОШ „Доситеј Обрадовић“ из Сомбора: Ана Катачић, Асја Цвијић, Мина Бенчек и Настасја Пиплица.

– Прошле године смо били четврти, недостајало нам је неколико секунди до трећег места. Сада смо победили у Сомбору и у Новом Саду. Можда ћемо данас поправити прошлогодишњи резултат. У екипи нас је 12, пола девојчица, пола дечака. Трчимо, прескачемо, гађамо мету лоптицом – све на полигону. Није тешко, само је важно да смо заједно – кажу у глас.

Мале олимпијске игре у Кикинди показале су да свако дете може да буде победник – када превазиђе препреку и подели радост успеха са својим тимом, у чему и јесте највећа вредност оваквих манифестација.

С. В. О.

kuglanje-sp.-HRV-SRB.-madjarska

На Светском првенству у Секешфехервару (Мађарска), у селекцији Србије наступиле су и три куглашице кикиндске Кике 0230: Нада Команов, Љиљана Френц и Јелена Санто, а након победа у групи над Словачком и Данском те пораза од Немачке, Србија је у сусрету четвртфинала поражена 1:7 (3.496:3.601) од Хрватске.
– Добро смо ушле у сусрет па је остао жал због пораза, иако су Хрватице баш јаке и биле су фавориткиње против нас. Иначе, у целини гледано, нисам задовољна својим резултатима на Светском првенству и Љиљана је могла боље, а Јелена је премало одиграла за коначан суд – каже Команов.
Д. П.

odbojka

Минулог викенда, мали одбојкаши, претпионири Северног Баната у Зрењанину су на завршном турниру Првенства Србије заузели треће место, а данас је за њих пријем организован код градоначелника Младена Богдана.
– И данас имамо леп догађај и велики успех кикиндских младих спортиста. Био сам и сведок како су се спремали, присуствовао сам њиховом тренингу и видео колико им је све то значило да се припреме. Тада, када смо причали, пожелели смо им да освоје нека највећа одличја, а они су се вратили с бронзом, иако могу да кажем да су за мене шампиони, за мене су златни. Свако ко уради нешто велико, ми желимо да то уважимо и да покажемо да град мисли на њега односно на њих и да им се захвалимо на томе што промовишу свој град на најбољи могући начин, а када је спорт у питању то је промоција нечег најбољег и здравог начина живота – рекао је Богдан.
Тренер Милан Радосавчев надовезао се.
– Ови дечаци су најмлађа генерација у нашем клубу која је остварила овакав успех. Пре су то урадили пионири, кадети и јуниори. Задовољан сам како су играли, а једине утакмице изгубили смо од две београдске екипе, али када знамо да је тамо велики број деце који се баве одбојком, ми смо задовољни. Захваљујем се локалној самоуправи и градоначелнику Богдану, који су нам много помогли и без њих сигурно не бисмо могли ово да изгурамо, јер није ово лако, сви знају каква је финансијска ситуација да треба то све испратити.
Капитен малих кикиндских одбојкаша Филип Макивић додао је:
– Имам 12 година и поносан сам на све нас, било је тешко и током припрема и на такмичењу, а најлепше је било када смо добијали медаље.
Д. П.

rukomet

У првој утакмици доигравања, такозваног баража, за попуну Суперлиге, рукометаши МРК Кикинде, на терену „Језера”, победили су 31:26 тим београдског Обилића. Играло се на махове па је клуб с именом нашег града у првом делу водио 10:6, а на одмор су Београђани отишли с четири гола вишка – 15:11. Предност гостију расла је и у наставку и достигла плус седам – 18:11, онда је уследила серија МРК Кикинде и у финиш су екипе ушле егал, а завршница је у потпуности припала тиму из „Језера”, који ће тако на реванш у Београд с великих пет голова плуса.
Д. П. 

kikboks

Алекса Торма, члан Клуба борилачких вештина и спортова Нова димензија, овог пролећа постао је двоструки јуниорски првак Србије у кикбоксу, у одговарајућој тежинској категорији у дисциплинама лоукик и К1, а данас је њега и тренера му Драгишу Тодоровића те још једног млађаног борца Николу Красића (14), примио градоначелник кикинде Младен Богдан.
– Осам година тренирам кикбокс, а у на државном првенству била је јака конкуренција, успео сам и сада очекујем позив и у државну репрезентацију, августа је на програму Европско првенство – рекао је Торма.
Красић се надовезао.
– Тренирам четири године, спорт је леп, није агресиван како се сматра, а ја сам узео сребро на државном првенству у мом узрасту. Слушамо тренера, понекад зна да буде строг, али то такои  треба да буде.
Тренер Тодоровић додао је:
– У кикбоксу сам од 1980. године, међу првима у том спорту у тадашњој Југославији, вишеструки сам првак бивше државе и учесник Светских и Европских првенстава. Клуб Нова димензија постоји 25 година, пре њега постојао је клуб од 1990. који је трајао 10 година и чији сам такође био оснивач, а овај резултат Торме, мени као тренеру, најбољи је. Тренирамо у подруму ОШ „Фејеш Клара”, нису баш неки услови, али надам се да ће нам град помоћи да буду мало бољи. Имамо двадесетак чланова, сваке вечери смо тамо од 19 до 22 сата.
Градоначелник Богдан закључио је:
– Кикинда има још једну лепу ствар да се похвали, а ми смо их угостили да још једанпут покажемо колико је битно да на сваки начин уважавамо наше суграђане који остварују велике резултате у било којој области рада. У договору с представницима клубова покушавамо да нађемо најбоља решења за њих, тако и када је реч о Новој димензији, да видимо шта им је све потребно и како би могли да учествују на што више такмичења.
Д. П.

ofk-kikinda

ОФК Кикинда лагано је добила Бечеј у гостима, а због пораза Подунавца код куће од РФК Новог Сада, Кикинђани су сада много ближе опстанку у српсколигашкој „Војводини” него што је то био случај уочи минулог, претпоследњег кола. Дакле, у последњој рунди пашће одлука којих седам клубова испада из војвођанске групе Српске лиге, комбинација је много, а када је реч о ОФК Кикинди, једино је извесно да на свом терену мора победити Динама из Панчева. У исто време, надаће се поразу или ремију Подунавца на гостовању у Дивошу или истом исходу, практично киксу Елемираца који ће код куће чекати Зрењанинце а та је опција мање изгледна.
– Иако рачуница за сада не казује тако, ако у суботу све буде било како треба да буде и у оквирима спортског надметања, сами себи ћемо да одредимо овосезонску судбину. Динамо познајем одлично, с многим играчима сам сарађивао, али гледам само свој тим и задовољан сам како смо изгледали у последња два меча. Бићемо максимално спремни и за суботу и ако победимо, верујем да ће нам то бити довољно за опстанак – каже шеф струке севернобанатског српсколигаша Душан Ђокић.
Д. П.

Резултати 29. кола: Кабел – Врбас 8:1, Слога – Омладинац 0:0, Раднички – Железничар 1:0, Војводина – Нафтагас 0:1, Динамо – Борац 7:1, Бечеј – ОФК Кикинда 0:5, Подунавац – Нови Сад 0:1, Слобода – Хајдук 2:0.
ПОРЕДАК: Кабел 55, Слобода 52, Омладинац 47, Хајдук 47, Слога 47, Железничар 46, Врбас 46, Нафтагас 44, Динамо 44, Подунавац 44, ОФК Кикинда 43, Нови Сад 42, Раднички 37, Војводина 21, Борац 21, Бечеј 7.
У 30, последњем колу, у суботу (17.30), играће: Врбас – Слобода, Хајдук – Подунавац, Нови Сад – Бечеј, ОФК Кикинда – Динамо, Борац – Војводина, Нафтагас – Раднички, Железничар – Слога, Омладинац – Кабел.

dzudo

У београдским „Шумицама” одржано је Првенство Србије за старије пионире, претходно се с војвођанског првенства за Београд квалификовало троје чланова кикиндског Партизана, а највише успеха међу њима имао је Давид Мохачи у категорији до 73кг, у којој се борило још 14 малих џудока, завршио је на деоби седмог места. Без пласмана остали су Филип Цветковић (до 42кг) и у конкуренцији старијих пионирки Ања Мортвански (категорија до 48кг).
Друга тројка малих Партизана (на слици) била је на турниру у бугарском граду Панђуришту, Синиша Попесков био је други у одговарајућој тежинској категорији, а наступили су још Ноа Балаж и Матеја Џакула.
Д. П.

odbojka

Претпионири кикиндског Северног Баната на Првенству Србије у одбојци, у Зрењанину, заузели су треће место. У утакмици за бронзану медаљу савлдали су Јабланицу (Медвеђа), резултатом 3:1. Пре тога, у полуфиналу изгубили су, 3:0, од Црњанског (Београд), а раније, у надметању по групама мали Кикинђани поражени су од Лаки стара (Београд), а савладали су Карађорђа (Топола) и Стражилово (Сремски Карловци) и као другопласирани стигли у полуфинале. Првак Србије постао је Црњански пошто је у финалу био бољи од Лаки стара.
Д. П. 

fudbal.-pfl-+-mfl

Након једине радне среде, када је постало и коначно јасно да су у последњи ранг Међуопштинску лигу „Кикинда-Житиште” испали кикиндски ЖАК и мокрински Делија, данас је на распореду била и претпоследња рунда у Подручној лиги. Најпре башаидска Војводина, нешто мање и тополски Напредак, најугроженији су, а зависиће у последњем колу и од неколико резултата ривала у лиги, потом, још и више, од (не)успеха другопласираног у доигравању односно расплета у степену више Војвођанској лиги „Исток”.
Резултати 29. кола ПФЛ: Омладинац – Јединство 2:3, Младост – Банат 3:0, Црвена звезда – ЖАК 1:4 /Врбашки, Сивчев трипут/, Напредак – 2.октобар 8:5 /Станковић двапут, Џин, Месарош, Јосимовић двапут, Стевановић двапут/, Задругар – Делија 8:1 /Арађанин/, МСК – Граднулица 2:3, ЖФК Банат – Војводина 1:1 /Гаврић/, Билећанин – Раднички 7:1.
ПОРЕДАК: Граднулица 76, Задругар 62, 2.октобар 54, МСК 45, ЖФК Банат 45, Младост 44, Омладинац 43, Јединство 42, Билећанин 42, Банат 40, Војводина 39, Напредак 39, ЖАК 30, Делија 27, Црвена звезда 23, Раднички 15.
У последњем колу, у недељу (17.30), играће: Јединство – Билећанин, Раднички – ЖФК Банат, Војводина – МСК, Граднулица – Задругар, Делија – Напредак, 2.октобар – Црвена звезда, ЖАК – Младост, Банат – Омладинац.
Д. П.

 

ВЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: СА ШЕСТОРИЦОМ ДАЛИ ПЕТ ГОЛОВА!

Податак за рубрику „Веровали или не” стиже нам из Банатске Тополе, тамо су Куманчани 90 минута играли са шесторицом играча у пољу, против десеторице Тополчана, и постигли пет голова!

 

МФЛ „КИ-ЖИ”: ИЂОШАНИ У ДОИГРАВАЊУ

У Подручну лигу „Зрењанин” пласирао се Борац (Александрово), а Борац (Иђош) у двомечу, 8. и 15. јуна, састаће се с другопласираним из А лиге ФСГ Зрењанин, екипом Лехела (Мужља). Бољи из тог дуела такође ће у виши, поменути ранг надметања.
Резултати трећег, последњег кола доигравања МФЛ: Рохам – Бега 2:4, Борац (А) – Борац (И) 3:1 /Коман/.
ПОРЕДАК: Борац (А) 55, Борац (И) 51, Бега 42, Рохам 38.

error: Content is protected !!