Рукометаши Кикинде после шест кола у Аркус суперлиги имају победу и пет пораза, а у суботу, од 19 сати у дворани „Језеро”, нови тренер повешће их у окршај с тренутно шестопласираним крагујевачким Радничким. Будући да до краја првенства има још много утакмица, чак 20. кола, није овај меч бити или не бити за Кикинђане, али би евентуално освајање бодова било снажан подстрек и најава брзог изласка из зоне тимова с дна табеле, из које пут води у нижи ранг.
У женској Аркус суперлиги у току је једномесечна пауза због Еура ’22 на којем наступа и репрезентација Србије, а сат времена након кикиндских рукометаша на спортско борилиште изаћи ће ватерполисти ЖАК-а, такође као домаћини. На базену, од 20 сати, у трећем колу Прве „А” лиге, нашег другог разреда у ватерполу, ЖАК ће дочекати Младост из Панчева. Наша екипа, с половичним учинком од пораза и победе у прва два кола, ловиће три бода у „Језеру” против Панчеваца који су досад двапут изгубили.
Полако се захуктавају и надметања у војвођанским ранговима у одбојци, кошарци и рукомету. У четвртом колу Друге лиге „Север” ОС Војводине, одбојкаши Кикинде гостоваће тиму Футога, док ће одбојкашице Кикинде 0230 као домаће у „Језеру”, у недељу од 16 сати, играти против друге екипе Срема из Сремске Митровице.
У једној од две групе Прве женске регионалне лиге КС Војводине, кикиндска СО ЖКК гостоваће у Сремској Митровици, тиму Срема, а мушкој конкуренцији у рангу ниже – Другој регионалној лиги КС Војводине, новокозарачка Слобода играће у Футогу против Ветерника. У истом степену, али у групи „Б”, Велика Кикинда чекаће у недељу, у „Језеру” од 19.30 сати, тим Sport’s World-a из Петроварадина.
Рукометаши Црвене звезде у својој дворани у Мокрину, у суботу од 19 сати, биће у надметању Друге лиге РС Војводине домаћини Путинцима из истоименог сремског села, а девојке ЖРК Мокрина гостоваће Врбасу.

Рутинску победу у Омољици остварила је ОФК Кикинда па је и након 12. кола бодовно поравната с водећом новокозарачком Слободом. Ближе крају првога полувремена, у размаку од само два минута, након лепих асистенција, капитен Небојша Ђукић двапут је матирао голмана Младости и више није било дилеме. Сенку на сигурну победу бацила је нимало наивна повреда доње вилице Станислава Тодорова (на слици у плавој опреми, у скоку). Снажни и жилави Српскоцрњанин, дефанзивац и ветеран који је надавно загазио у 40. годину, био је у Омољици херој из сенке, а и иначе другови из екипе много га цене. Мало му је недостајало и да се упише међу стрелце, прво му је играч домаћина с гол црте избио лопту коју су сви већ видели у мрежи, а у другој ситуацији Тодорову се испречила статива. Између те две шансе повредио је браду и у завоју окончао утакмицу.

Дакле, Куртеш ће и други пут за кратко време сести на клупу Кикинђана, водио је наш тим пре појаве короне, а сада стиже из румунског женског рукомета, из Мјовенја.
– Одсуствовао сам из приватних разлога, а полако улазим у ритам тренинга и бићу ускоро на располагању тренеру Мунћану, премда имамо квалитетнији састав него минуле сезоне, па моја помоћ није неопходна у води – истиче Јакшић.