Спорт

Novobečejski pionirski turnir u malom fudbalu. OFK Kikindi pobednički pehar

Pioniri OFK Kikinde, učenici trenera Žive Parabuckog, na malofudbalskom turniru u Novom Bečeju za dečake rođene 2010. godine, osvojili su prvo mesto u konkurenciji još 11 ekipa. Uz to, najbolji strelac turnira bio je Kikinđanin Lazar Sremčev sa šest pogodaka, a osim njega igrali su: Zorić, Tatomir, Madžar, Zečević, Berta, Brković, Kovrlija, Savanović, Jolić, Lazinica i Mandžuković.

FOTO: facebook OFK Kikinda

Nakon odlaska Lakića, Velikoselci dobili novog trenera. Vladimir Kitanović na klupi Kozare

Nakon odlaska Jovice Lakića s klupe Kozare i prelaska u kikindski ŽAK, Velikoselci su mesec dana pred početak zimskih priprema dobili novog trenera. Vladimir Kitanović, dosadašnji učitelj pionira OFK Kikinde, predvodiće prvu ekipu svog matičnog kluba.

– Vagao sam kada su me Velikoselci pozvali da preuzmem tim i ipak prihvatio ponudu, jer želim da radim u seniorskom fudbalu. Osim toga, Kozara je moj klub pa je sve prevagnulo na tu stranu – kaže Kitanović.

Iako još uvek nezvanično, ekipu su napustili Minja Ratko i Nikola Terzin, a mogli bi završiti zajedno s trenerom Lakićem na ŽAK-ovom Vašarištu.

– Ostaje da se vidi hoće li biti tako, ali i kada bude zvanično – ništa strašno. Klub ima plan da se u potpunosti preorjentiše na domaće snage, igrače iz sela, a pogotovo će priliku dobiti mladi fudbaleri. Predstojećeg proleća očekujem da u ekipi imamo svega trojicu igrača koji nisu iz Velikog Sela. Istovremeno, ove zime pokušaćemo da vratimo Velikoselce koji igraju u drugim okolnim klubovima sa severa Banata.

Početak priprema planiran je za drugu polovinu prvog meseca u narednoj godini.

– Okupićemo se, okvirno rečeno, 21. januara. Verujem da ćemo se dobro spremiti i bez ikakvog stresa proleće odraditi na zadovoljstvo i uprave i navijača te završiti sezonu u sredini tabele – optimista je Kitanović.

FOTO: facebook OFK Kikinda

Test za kikindski juniorski boks. Mihalj i Šibul branili boje Srbije

Nikola Šibul (na fotografiji s gradonačelnikom) i Stefan Mihalj, juniori kikindskog Bokserskog kluba Odred KI 1945, kao članovi selekcije Srbije odmerili su snage s reprezentativcima Mađarske Balintom Kovačem i Tamašom Pinterom, u kategoriji do 50 kilograma. Mečevi su održani u novosadskom SPENS-u, a u okviru prijateljskog test susreta dve reprezentacije.

– U oba meča naši momci poraženi su rezultatom 2:1 na poene, međutim treba napomenuti da je ovaj susret zakazan „na brzinu” i da je članovima naše selekcije, pa tako i dvojici Kikinđana, nedostajala bolja pripremljenost dok se gosti iz Mađarske trenutno nalaze u vrhunskoj formi – kaže predsednik kikindskog kluba Milan Škapik, istovremeno i jedan od dvojice trenera selekcije Srbije.

 

 

Dusan Tešin i Lena Terzić

Na međunarodnom „Novogodišnjem turniru” u Novom Sadu, kikindska Galadska nastupila je s devetoro stonotenisera u svim uzrasnim kategorijama, a najviše uspeha imala je mlađana Lena Terzić u konkurenciji mini kadetkinja, osvojila je srebro, dok je kadet Dušan Tešin završio plasiran od petog do osmog mesta.

– Tunir je bio kvalitetan, okupilo se mnogo dobrih stonotenisera, ukupno njih oko 700, osim iz Srbije, i iz: Slovenije, Hrvatske, BiH, Crne Gore, Švedske i još mnogih drugih država. U Leninom uzrastu bilo je oko 80 mini kadetkinja, a u Dušanovom oko 130, što samo po sebi dovoljno govori o njihovim dostignućima – zadovoljno konstatuje trener Vladimir Toševski.

Turnir u streličarstvu. Snežana zlatna, Apolu još tri medalje

Streličari kikindskog Apola nastupili u Banatskom Novom Selu pokraj Pančeva, na indoor turniru, takmičenju u dvorani s udaljenosti od 18 metara, a Snežana Zamurović osvojila je zlatnu medalju u kategoriji veteranki, stilu goli luk, uz novi lični i klupski rekord. Danijel Mikan bio je drugi u kategoriji kadeta u stilu olimpijski luk, Ana Lukić treća u kategoriji kadetkinja u istom stilu, uz novi lični rekord, a treći je bio i junior Đorđe Mišković u olimpijskom luku. Još je nastupila Milena Lukić, s novim ličnim i klupskim rekordom u kategoriji seniorki u stilu goli luk.

 

Druga muška odbojkaška liga „Sever”. Pobeda naših na jugu Banata

Bliži se kraj jesenje polusezone i u muškoj odbojkaškoj Drugoj ligi „Sever”, a učenici trenera Milana Radosavčeva savladali su u Kovinu domaće Bavanište iz obližnjeg istoimenog mesta, bilo je 3:1 za Kikinđane, po setovima: 27:25, 25:19, 25:27, 25:11.

– Malo su se momci opustili u trećem setu pa su propustili priliku da zabeleže trijumf maksimalnim rezultatom. U sredu nas očekuje poslednje kolo prvog dela prvenstva, čekaćemo treću ekipu novosadske Vojvodine, nadamo se pobedi i onda ćemo pauzu provesti na šestom mestu tabele – kaže Radosavčev.

Pomenuti susret u sredu na rasporedu je od 20.30 sati u dvorani škole u Mikronaselju.

MOK Kikinda: Boškoćević, Grujić, Padejčev, Kovač, Rajković, Simić, Urošević, Grujičin, Vidicki, Olajić. 

Druga rukometna liga Vojvodine. Mokrinčani nemilosrdni i u Rumi

Rukometaši mokrinske Crvene zvezde, u 12. utakmici sezone Druge lige Vojvodine, ostvarili su 11. pobedu i kolo pre kraja jesenjeg dela imaju pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu RA Dinamo iz Pančeva. Zvezda je slavila u Rumi protiv kluba istog imena, rezultatom 38:25 (19:14), a u 13. kolu, poslednjem u ovoj kalendarskoj godini, Mokrinčani će dočekati šestoplasirano Dolovo iz istoimenog mesta.

Crvena zvezda: Krstić, Almaši 5, Dražić 3(2), M. Maluckov 2, Dukatarov 1, Majkić 3, Domazet 1, Čeleketić 1, Golić 1, Trnić 4(1), Milivojević 2, Kovač 7(1), Ladičorbić 8, A. Maluckov. 

Mokrinski turnir u malom fudbalu. Prekosutra počinje nokaut faza

Utakmicama poslednjeg kola takmičenja po grupama, sinoć je u Mokrinu završena prva faza turnira u malom fudbalu, a za utorak od 18 sati, zakazani su eliminacioni mečevi četvrtfinala. Sastaće se: Menjačnica 86 – Hostel Paparaco, Stovarište Kovačević – Termo Dragons, Gejm Haus – Kafe Nađa Kumane i Ziroubet – Građevinar Brane. Finale je na rasporedu u petak, a pobedniku će pripasti 170 hiljada dinara.

Druga liga „Sever” OS Vojvodine. Nemoć odbojkašica Kikinde u duelu s Vrščankama

U pretposlednjem jesenjem kolu Druge lige „Sever” OS Vojvodine, odbojkašice Kikinde 0230 poražene su na domaćem terenu od ekipe Vršca, rezultatom 0:3 (17:15, 9:25, 20:25). Trener Igor Golijanin veli:

– Rezultat dovoljno ilustruje našu nemoć, koja je pak prava reč za opis igre moje ekipe. Vrščanke, izuzetno dominantne na pozicijama „srednjaka”, nisu nam dozvolile da pomislimo ni u jednom trenutku da možemo nešto više da učinimo i preokrenemo susret u svoju korist. Bez kapitenke Ivane Milić i Katarine Čarapić nije bilo snage u našim redovima. Pored svega, nisu nas služili ni servis ni prijem.

Poslednje kolo prvog dela sezone na rasporedu je narednog vikenda, a Kikinđanke, 10. na tabeli, u subotu će gostovati drugoplasiranoj ekipi Volejstara iz Kljajićeva pokraj Sombora.

Kikinda 0230: Đorđević, Saravolac, Sivčev, Aleksić, Pilipović, Maćoš, Berić, Golijanin, Plemić, Stanić, Prolić. 

 

„Božićni kup” u Osijeku. Strelci Srbije dominirali, Petrovu srebro

Na tradicionalnom „Božićnom kupu” u hrvatskom gradu Osijeku, na kojem su se okupili strelci iz zemlje domaćina i još četiri države, dominirali su reprezentativci Srbije u takmičenjima i pištoljem i puškom, osvojivši ukupno 12 odličja (pet zlatnih, jedno srebrno, šest bronzanih), a član SD Kikinda Duško Petrov osvojio je drugo mesto pucajući iz vazdušnog pištolja. Od Petrova je u meču za zlato bio bolji Damir Mikec, a iza njih dvojice ostao je, takođe predstavnik Srbije, Dimitrije Grgić.

I drugog dana manifestacije u najvećem slavonskom gradu, tada pod nazivom „Velika nagrada Osijeka”, plasman trojice pomenutih pištoljaša Srbije bio je istovetan.

 

error: Content is protected !!