Спорт

Novobečejski pionirski turnir u malom fudbalu. OFK Kikindi pobednički pehar

Пионири ОФК Кикинде, ученици тренера Живе Парабуцког, на малофудбалском турниру у Новом Бечеју за дечаке рођене 2010. године, освојили су прво место у конкуренцији још 11 екипа. Уз то, најбољи стрелац турнира био је Кикинђанин Лазар Сремчев са шест погодака, а осим њега играли су: Зорић, Татомир, Маџар, Зечевић, Берта, Брковић, Коврлија, Савановић, Јолић, Лазиница и Манџуковић.

ФОТО: facebook OFK Kikinda

Nakon odlaska Lakića, Velikoselci dobili novog trenera. Vladimir Kitanović na klupi Kozare

Након одласка Јовице Лакића с клупе Козаре и преласка у кикиндски ЖАК, Великоселци су месец дана пред почетак зимских припрема добили новог тренера. Владимир Китановић, досадашњи учитељ пионира ОФК Кикинде, предводиће прву екипу свог матичног клуба.

– Вагао сам када су ме Великоселци позвали да преузмем тим и ипак прихватио понуду, јер желим да радим у сениорском фудбалу. Осим тога, Козара је мој клуб па је све превагнуло на ту страну – каже Китановић.

Иако још увек незванично, екипу су напустили Миња Ратко и Никола Терзин, а могли би завршити заједно с тренером Лакићем на ЖАК-овом Вашаришту.

– Остаје да се види хоће ли бити тако, али и када буде званично – ништа страшно. Клуб има план да се у потпуности преорјентише на домаће снаге, играче из села, а поготово ће прилику добити млади фудбалери. Предстојећег пролећа очекујем да у екипи имамо свега тројицу играча који нису из Великог Села. Истовремено, ове зиме покушаћемо да вратимо Великоселце који играју у другим околним клубовима са севера Баната.

Почетак припрема планиран је за другу половину првог месеца у наредној години.

– Окупићемо се, оквирно речено, 21. јануара. Верујем да ћемо се добро спремити и без икаквог стреса пролеће одрадити на задовољство и управе и навијача те завршити сезону у средини табеле – оптимиста је Китановић.

ФОТО: facebook OFK Kikinda

Test za kikindski juniorski boks. Mihalj i Šibul branili boje Srbije

Никола Шибул (на фотографији с градоначелником) и Стефан Михаљ, јуниори кикиндског Боксерског клуба Одред КИ 1945, као чланови селекције Србије одмерили су снаге с репрезентативцима Мађарске Балинтом Ковачем и Тамашом Пинтером, у категорији до 50 килограма. Мечеви су одржани у новосадском СПЕНС-у, а у оквиру пријатељског тест сусрета две репрезентације.

– У оба меча наши момци поражени су резултатом 2:1 на поене, међутим треба напоменути да је овај сусрет заказан „на брзину” и да је члановима наше селекције, па тако и двојици Кикинђана, недостајала боља припремљеност док се гости из Мађарске тренутно налазе у врхунској форми – каже председник кикиндског клуба Милан Шкапик, истовремено и један од двојице тренера селекције Србије.

 

 

Dusan Tešin i Lena Terzić

На међународном „Новогодишњем турниру” у Новом Саду, кикиндска Галадска наступила је с деветоро стонотенисера у свим узрасним категоријама, а највише успеха имала је млађана Лена Терзић у конкуренцији мини кадеткиња, освојила је сребро, док је кадет Душан Тешин завршио пласиран од петог до осмог места.

– Тунир је био квалитетан, окупило се много добрих стонотенисера, укупно њих око 700, осим из Србије, и из: Словеније, Хрватске, БиХ, Црне Горе, Шведске и још многих других држава. У Ленином узрасту било је око 80 мини кадеткиња, а у Душановом око 130, што само по себи довољно говори о њиховим достигнућима – задовољно констатује тренер Владимир Тошевски.

Turnir u streličarstvu. Snežana zlatna, Apolu još tri medalje

Стреличари кикиндског Апола наступили у Банатском Новом Селу покрај Панчева, на indoor турниру, такмичењу у дворани с удаљености од 18 метара, а Снежана Замуровић освојила је златну медаљу у категорији ветеранки, стилу голи лук, уз нови лични и клупски рекорд. Данијел Микан био је други у категорији кадета у стилу олимпијски лук, Ана Лукић трећа у категорији кадеткиња у истом стилу, уз нови лични рекорд, а трећи је био и јуниор Ђорђе Мишковић у олимпијском луку. Још је наступила Милена Лукић, с новим личним и клупским рекордом у категорији сениорки у стилу голи лук.

 

Druga muška odbojkaška liga „Sever”. Pobeda naših na jugu Banata

Ближи се крај јесење полусезоне и у мушкој одбојкашкој Другој лиги „Север”, а ученици тренера Милана Радосавчева савладали су у Ковину домаће Баваниште из оближњег истоименог места, било је 3:1 за Кикинђане, по сетовима: 27:25, 25:19, 25:27, 25:11.

– Мало су се момци опустили у трећем сету па су пропустили прилику да забележе тријумф максималним резултатом. У среду нас очекује последње коло првог дела првенства, чекаћемо трећу екипу новосадске Војводине, надамо се победи и онда ћемо паузу провести на шестом месту табеле – каже Радосавчев.

Поменути сусрет у среду на распореду је од 20.30 сати у дворани школе у Микронасељу.

МОК Кикинда: Бошкоћевић, Грујић, Падејчев, Ковач, Рајковић, Симић, Урошевић, Грујичин, Видицки, Олајић. 

Druga rukometna liga Vojvodine. Mokrinčani nemilosrdni i u Rumi

Рукометаши мокринске Црвене звезде, у 12. утакмици сезоне Друге лиге Војводине, остварили су 11. победу и коло пре краја јесењег дела имају пет бодова предности у односу на другопласирану РА Динамо из Панчева. Звезда је славила у Руми против клуба истог имена, резултатом 38:25 (19:14), а у 13. колу, последњем у овој календарској години, Мокринчани ће дочекати шестопласирано Долово из истоименог места.

Црвена звезда: Крстић, Алмаши 5, Дражић 3(2), М. Малуцков 2, Дукатаров 1, Мајкић 3, Домазет 1, Челекетић 1, Голић 1, Трнић 4(1), Миливојевић 2, Ковач 7(1), Ладичорбић 8, А. Малуцков. 

Mokrinski turnir u malom fudbalu. Prekosutra počinje nokaut faza

Утакмицама последњег кола такмичења по групама, синоћ је у Мокрину завршена прва фаза турнира у малом фудбалу, а за уторак од 18 сати, заказани су елиминациони мечеви четвртфинала. Састаће се: Мењачница 86 – Хостел Папарацо, Стовариште Ковачевић – Термо Драгонс, Гејм Хаус – Кафе Нађа Кумане и Зироубет – Грађевинар Бране. Финале је на распореду у петак, а победнику ће припасти 170 хиљада динара.

Druga liga „Sever” OS Vojvodine. Nemoć odbojkašica Kikinde u duelu s Vrščankama

У претпоследњем јесењем колу Друге лиге „Север” ОС Војводине, одбојкашице Кикинде 0230 поражене су на домаћем терену од екипе Вршца, резултатом 0:3 (17:15, 9:25, 20:25). Тренер Игор Голијанин вели:

– Резултат довољно илуструје нашу немоћ, која је пак права реч за опис игре моје екипе. Вршчанке, изузетно доминантне на позицијама „средњака”, нису нам дозволиле да помислимо ни у једном тренутку да можемо нешто више да учинимо и преокренемо сусрет у своју корист. Без капитенке Иване Милић и Катарине Чарапић није било снаге у нашим редовима. Поред свега, нису нас служили ни сервис ни пријем.

Последње коло првог дела сезоне на распореду је наредног викенда, а Кикинђанке, 10. на табели, у суботу ће гостовати другопласираној екипи Волејстара из Кљајићева покрај Сомбора.

Кикинда 0230: Ђорђевић, Сараволац, Сивчев, Алексић, Пилиповић, Маћош, Берић, Голијанин, Племић, Станић, Пролић. 

 

„Božićni kup” u Osijeku. Strelci Srbije dominirali, Petrovu srebro

На традиционалном „Божићном купу” у хрватском граду Осијеку, на којем су се окупили стрелци из земље домаћина и још четири државе, доминирали су репрезентативци Србије у такмичењима и пиштољем и пушком, освојивши укупно 12 одличја (пет златних, једно сребрно, шест бронзаних), а члан СД Кикинда Душко Петров освојио је друго место пуцајући из ваздушног пиштоља. Од Петрова је у мечу за злато био бољи Дамир Микец, а иза њих двојице остао је, такође представник Србије, Димитрије Гргић.

И другог дана манифестације у највећем славонском граду, тада под називом „Велика награда Осијека”, пласман тројице поменутих пиштољаша Србије био је истоветан.

 

error: Content is protected !!