У другом рангу, групи за опстанак, стонотенисерке Галадске у саставу: Бањац, Терзић, Голић, оствариле су победу над Темерином, на гостовању, резултатом 4:1, а у наредном колу чекаће екипу Рапида (Николинци).
Мушка секција Галадске (Бањаш, Стевановић, Ђукић) која се такође бори за опстанак, али у класичном двокружном систему надметања трећег степена, поражена је 4:3 од Панчева у гостима, а следећи ривал у Кикинди биће јој Кањижа.
Д. П.
Спорт
Нови Козарци – Стадион: „Илија Пантелић”. Гледалаца: 100. Судија: Михајло Марковић (Панчево). Стрелци: Терзин 83. и Врбачки 88. за Слободу, Мијатовић (казнени ударац) 5. и Бранков 19. за Бегеј.
СЛОБОДА: Живков, Карановић (Мисић), Д. Марковић, Богојевић (Б. Марковић), Галић, Поповић, Врбачки, Терзин, Чубрило, Вокић, Јовандић.
БЕГЕЈ: Савић, Мијатовић, Чоаџија (Обренић), Замбо, Надашки (Рапаић), Николић, Бранков, Косовић, Еремић (Зекић), Лукић, Јоњев.
На почетку, Мијатовић је био сигуран с пенала, пошто је претходно фаулиран нападач гостију. Недуго потом, после кикса Марковића, Бранков је удвостручио предност Житиштана из соло завршнице. У наставку, није било промене резултата до финиша, а онда је домаћин стигао до ремија. После корнера, Терзин је главом вратио наду, а бод, опет након ударца из угла, снашавши се у гужви, донео је Врбачки.
Д. П.
Инђија – Гледалаца: 200. Судија: Вељко Гвозденов (Вршац). Жути картони: Влаисављевић, Ђурђевић, Матић (Инђија), Чутовић (ОФК Кикинда).
ИНЂИЈА: Опарница, Недељковић, Влаисављевић, Галушка (Бајић), М. Добријевић (Л. Добријевић), Хрњаз, Зекић (Матић), Радовановић, Ђурђевић, Јешић, Радивојевић.
ОФК КИКИНДА: Видаковић, Зечевић (Степанчев), Чутовић, Вучетић, Молнар, Трифуновић, Лекај, Милисављевић, Вујовић, Стојановић (Оторан), Миленковић (Ћировић).
Играч утакмице: Опарница (Инђија).
Кикинђанин Миленковић у првом минуту лепо је покушао, тукао је снажно, али преко гола домаћина, а ангажованији су гости били и у уводу, да би се у 18. минуту на супротној страни, након неспоразума чувара мреже Видаковића и Чутовића, у доброј позицији нашао Радовановић, међутим погодио је Чутовића и Инђија је добила само корнер. Узвратио је Трифуновић у изгледној ситуацији, али је голман домаћин Опарница био бржи, а пред другом мрежом, голману ОФК Кикинде опасно је запретио Недељковић, у 28. минуту, лопта је ишла замало поред места где се спајају статива и пречка гостију.
У 66. минуту стопостотна прилика за Кикинђане. Изненадио је Миленковић домаћина дубинском лоптом убаченом у казнени простор из прекида, али је на крају Ђурђевић, када је Опарница већ био савладан, спасио празну мрежу избивши шут Вујовића. И Молнар је покушао, незгодан је то био ударац за Опарницу, али ипак ван оквира домаћина, а након корнера, у надокнади, гужва у казненом простору домаћина, али је Хрњаз тада рашчистио опасност. У последњим секундама судијског додатка, набачена лопта у шеснаестерац Инђије, Вујовић је добро тукао главом, али Опарница мало, таман довољно, скренуо лопту која је погодила пречку и завршила у корнеру.
Д. П. – ФОТО: Јелена Пантелић /ОФК Кикинда/
Тежак задатак током минулог зимског периода имали су ОФК Кикинди, јер велики број играча, који узгред речено није ни задовољио у српсколигашком рангу, напустио је клуб па је ваљало формирати нову екипу практично од темеља. Захтевно је све то било и за новог шефа струке Милана Ћулума, који је, у целини гледано, задовољан припремним периодом.
– Зимска понуда увек је слабија, а и положај на табели није ишао у прилог у жељи да одмах доведемо квалитетне појединце. Кренули смо с малим бројем играча уз један број фудбалера из млађих категорија, новајлије су почеле пристизати почетком треће седмице припрема, а кроз анализу прве половине припремног периода, било је јасно да се морамо појачати већим бројем придошлица. Увек је тешко све то уклопити, 10 је нових играча, али сматрам да смо погодили с појачањима, довели смо квалитетне момке, с добром радном етиком и карактером. За сада су нас и повреде заобишле – каже Ћулум.
У серији припремних утакмица било је различитих издања.
– Као и увек у контролним мечевима било је и слабости, нешто смо и исправили, а оно што је било добро, надам се, задржали за такмичарске утакмице. Имам јасну слику, када је реч о тиму и начину на који треба да играмо, а највише сам задовољан односом играча према обавезама.
На старту пролећа Кикинђани ће у госте Инђији. Јесенас на премијери, ОФК Кикинда, ближе крају, није искористила казнени ударац, а играч који је промашио пенал, у судијској надокнади изгубио је лопту и после контре Инђијци су на северу Баната стигли до плена. Симпатизери „црвено-белих” прижељкују да се у суботу коло среће окрене.
– Нисмо у ситуацији да калкулишемо где ћемо и колико бодова узети на гостовањима, мислим да нам психолошки фокус према само једном ривалу не треба. Наравно, урадићемо и појединачну анализу Инђије и припрему овог меча, али моја су очекивања да у сваком сусрету предстојећег пролећа играчи дају максимимум у погледу концентрације и да из тих добрих ствари проистекне целокупан резултат у овој полусезони.
Због јесење залихе од свега седам бодова, многи су ОФК Кикинду већ отписали из трке за опстанак.
– У незавидној смо ситуацији, покушаћемо да из утакмице у утакмицу напредујемо и освојимо довољан број бодова за спас. Не вреди гледати предалеко, свака утакмица носи три бода, јасно је колико их је још у оптицају, по природи сам оптимиста, а верујем и у екипу којом располажем, као и у људе који воде клуб. Видим да у Кикинди људи воле фудбал, по граду се прича о спорту, и жеља ми је да и публике на стадиону буде више него јесеанас. Сви заједно у клубу радили смо поштено, људи из управе истински воле ОФК Кикинду и надам се да ће нам се све то на терену вратити на добар начин – јасан је Ћулум.
Д. П.
У севернобанатском српсколигашу уочи наставка сезоне не крију оптимизам након одлично одрађеног прелазног рока, истиче спортски директор ОФК Кикинде Марко Зечевић.
– После низа провера, сматрамо да смо погодили с појачањима и сада свом снагом крећемо у борбе за бодове и да се докопамо опстанка. Нови шеф струке Ћулум пронашао је добитну формулу за екипу и каналисао енергију, наравно, има још недостатака у игри, али сам сигуран да ће их тренер као велики проефесионалац отклонити. Када стартују првенствене битке, више немамо право на киксеве, а грешке у игри морају бити сведене на минимум минимума. Верујем да ће тако и бити, под условом да момци буду на нивоу из припремног периода, а онда ћемо се и спасти – каже Зечевић.
Чак и у случају најгорег сценарија, на Градском стадиону рачунају да ће се експресно вратити међу српсколигаше, а имају и јасан средњорочан план.
– Након минулог лета када је претило гашење ОФК Кикинде, у наредних неколико сезона стабилизација клуба свакако нам је приоритет. рад у млађим категоријама подигнут је на виши ниво. Чињеница је да деце нема као некада ни на северу Баната, али не одустајемо од идеје да непрестано окупљамо младе из околних места и селектирамо их у жељи да све наше млађе категорије стекну право наступа у квалитетним лигама Војводине, а планирамо и сарадњу с клубовима из наше општине.
Пуном паром управа ОФК Кикинде ради и на стварању услова за побољшање инфраструктуре.
– Планирамо покривање источне трибине, а с одговорнима из Фудбалског савеза Војводине, разговарали смо о помоћи приликом изградње нове западне трибине и добијања главног терена на Градском стадиону с вештачком подлогом. Ако добијемо тај терен, постали бисмо конкурентни клубовима који већ имају услове за развој омладинског погона. Стубове за рефлекторе имамо, потребно је поставити нову расвету и тренинзи могу да се одржавају током целог дана, а терен трпи све временске услове. Желимо да све наше селекције ту и тренирају и играју утакмице, а не да, уз досадашњу захвалност појединим околним селима, морају као домаћини да наступају по туђим стадионима – јасан је Зечевић.
Д. П.
Бодове у борби за опстанак у трећем степену такмичења, групи која окупља војвођанске клубове, освојили су на домаћем терену одбојкаши Северног Баната, резултатом 3:0 савладали су другу екипу суботичког Спартака и престигли га на лествици. Кикинђани су сада трећи одоздо.
У четвртом рангу, банатској групи, за девојке, играли су: Багљаш (Зрењанин) – Кикинда 0230 0:3 и Крајишник – КИ 0230 0:3, слободна је била Кикинда.
Северни Банат у госте ће кулском Хајдуку, а у поменутој женској лиги састаће се: КИ 0230 – Багљаш, Кикинда – Крајишник, Кикинда 0230 – Житиште.
Д. П.
Резултати 16. кола: Нафтагас – Омладинац 0:3, Полет – Напредак 5:0, Делија – 2.октобар 2:5, Русанда – МСК 2:3, Младост – Лехел 2:2, Јединство – Банат 2:0, Војводина – ЖФК Банат 2:1, Борац – Билећанин 0:2.
ПОРЕДАК: Омладинац 42, 2.октобар 41, МСК 36, ЖФК Банат 33, Билећанин 33, Полет 31, Младост 24, Војводина 23, Нафтагас 20, Борац 19, Напредак 17, Јединство 17, Лехел 16, Русанда 10, Делија 3, Банат 3.
У 17. колу, у недељу, играће: Борац – Нафтагас, Билећанин – Војводина, ЖФК Банат – Јединство, Банат – Младост, Лехел – Русанда, МСК – Делија, 2.октобар – Полет, Напредак – Омладинац.
Три наша клуба који се надмећу у нижим рукометним степенима, претрпили су поразе.
У Првој мушкој лиги Војводине, мокринска Црвена звезда изгубила је 35:22 од ЖСК-а у Жабљу, с утакмицом мање Мокринчани су последњи и чекаће Младост ТСК из Бачког Јарка.
У лиги истога ранга, али у женској конкуренцији, такође, последњепласирана ЖОРК Кикинда поражена је 25:43 у „Језеру” од Панчева, а гостоваће другој екипи Темерина.
Девојке ЖРК Мокрина, осме у Другој лиги Војводине, изгубиле су 31:27 од Врбаса, док ће им следећи ривал бити последњи, 11. на табели, Русин из Руског Крстура.
Д. П.
Мали џудисти кикиндског Партизана, дванаесторица дечака, наступили су на турниру „Турија” одржаном у Србобрану, а бронзе су у одговарајућим узрастима односно тежинским категоријама узели: Младен Бубуљ, Теодор Завишин и Јован Крстин. Наступиле су џудоке из 54 клуба, а Кикинђани су укупном поретку били 33.
Д. П.
Стреличарка кикиндског Апола Ана Лукић, у дисциплини олимпијски лук, заузела је трећу позицију у финалу Купа Србије у дворанском стреличарству за јуниорке, одржаном у Књажевцу. Постигнути резултат њен је и лични рекорд, као и најбољи клупски скор Апола.