И овог Васкрса све очи биле су упрте у Мокрин где је одржано 34. Светско првенство у туцању фарбаним јајима. Овогодишњи победник је Душан Радић из Халмстада у Шведској који је успео да одбрани титулу коју је стекао прошле године. У финалу је био бољи од Милоша Ковачића из Мокрина. Треће место заузео је Иван Проданов.

-Рођен сам и одрастао у Мокрину и не пропуштам Васкрес у родном селу. Редовно учествујем у надметању, а сада сам други пут освојио ласкаву титулу и веома сам радостан. Нисам био превелики оптимиста и надао сам се да ћу ући у прва четири такмичара. Мојој срећи нема краја. Јаје је мокринско, а како га одабирам не бих да одам. Најважнији је звук које јаје производи, али и број пробаних јаја – истакао је видно узбуђен седамдесетогодишњи Радић, иначе правник у пензији.
Ништа мање узбудљиво није било ни у финалу јуниора. Светска шампионка у јуниорској конкуренцији освојио је седмогодишња Дуња Голић која је победила најмлађег учесника једногодишњег Ђорђа Лазића из Бијељине. Треће место заузео је Матија Зирамов.

-Мама и деда су одабрали победничко јаје, а мама Јелена га је офарбала. Ово је мој трећи пехар и веома волим да учествујем. Такмичићу се и наредних година – открила нам је Дуња.
У Мокрину, на Варошком тргу, као и сваке године окупио се велики број домаћина и гостију, а овом догађају присуствовали су и представници града на челу са градоначелником Николом Лукачем који је заједно са председником Савета МЗ Гораном Ристићем, уручио пехаре победницима.
-Сваке године они који посете Мокрин уживају у занимљивој манифестацији која промовише праве вредности заједништво, традицију, породицу. Месна заједница потруди се да организација буде одлична, а заједнички ћемо радити на томе да у наредним годинама привучемо још већи број посетилаца – рекао је Никола Лукач.

Горан Ристић додао је да је Мокрин за Ускрс центар света. Све манифестације које се организују имају за циљ промоцију Кикинде и Мокрина, али и да задрже младе људе на селу.
Такмичара је било око две стотине у обе категорије из окружења и других земаља, потврдио је главни судија Живица Терзић и то из Новог Сада, Меленаца, Угљевика, Бијељине, Кисељака, Торонта, Бечеја, Остојићева, Сремске Каменице, Италије, Суботице. Свако победничко јаје је пресечено и половину је појео судија, а половину победник.

-Јаје, да би учествовало у такмичењу мора да буде кокошије, да је фарбано и тврдо кувано. Некада је било других јаја, али и разне технике су примењиване да би се узео шампионски пехар. Сада тога нема, а оно што радује је да смо први пут имали такмичара из Италије и Зенице који немају везе са Мокрином – напоменуо је Терзић.
Светско првенство у туцању фарбаним ускршњим јајима, као и Васкршње свечаности организовала је Месна заједница Мокрин, уз подршку локалне самоуправе.

A.Ђ.















Турниру су присуствовали градоначелник Кикинде Никола Лукач, председник Скупштине Града Младен Богдан и градски већник за спорт и омладину Драган Пецарски.
Горан Ристић, председник Савета МЗ Мокрин, додао је:
Директор СЦ „Језеро” Дејан Пудар, истакао је:
Ненад Танасијевић, генерални секретар Националног спортског савеза 3х3 баскет, закључио је:
Д. П.
Мучили су се Кикинђани, као и много пута досад током ове сезоне, без оштрице у нападу, а кошмар од утакмице створио им је Лука Костић. „Десетка” Тисе одиграо је готово за оцену 10! Шаховским речником казано, била је то симултанка у двобоју овог 25-огодишњака против кикиндске конфузне и одсутне одбране заједно с голманом. Сва три гола била су готово пресликана и отприлике с исте удаљености, полудистанце. Намештао се неометан Костић и непогрешиво циљао трипут, а могао је бити чак и четвороструки стрелац, али је савезник наше екипе, која му је ту прилику и сервирала, тада била статива.
Костић је изврсну партију навестио рано, већ у 10. минуту, удвостручио предност у 27, а између два поготка гађао стативу. Трачак наде у преокрет указао се када је Молнар, тек што је на почетку наставка ушао у игру, у 47. минуту, избио сам пред, иначе врло доброг, голмана Тисе Војводића и матирао га у ситуацији „један на један”. Међутим, уместо жељеног резултатског поравнања, уследио је нокаут на супротној страни и хет-трик Костића у 61. минуту. До краја, Војводић је имао неколико добрих интервенција и тако спречио нашу екипу да у финиш меча барем унесе дозу неизвесности, а детаљ вредан пажње још је било и искључење домаћег Рафаела, који је ближе крају, у размаку од пет минута двапут опоменут жутим картоном па је већ тада, у 83. минуту када му је показна карта црвене боје, постало јасно да ОФК Кикинда данас губи и пада на седмо место лествице.
– Поносни смо што наш клуб организује по 39. пут турнир, а посебно што он носи име по прослављеном џудисти, а и цела Кикинда као град спорта поносна је на овај наш клуб који је прошле године био најуспешнији спортски колектив у граду. Опредељење нашег града је било да улаже у спортску инфраструктуру, у спортисте и таленте и да промовише праве вредности. Најважније је да деца имају чиме да се баве, а Кикинда сутра мора да изгледа тако да омогући сваком детету да се бави спортом, да се улаже у инфраструктуру и да Кикинда сутра мора да постане још већи центар, још опремљеније да имамо све клубове и објекте и да Кикинда сутра буде на мапи озбиљних спортских центара у нашој предивној Србији. На џудо мапи, у ових неколико дана, наш град је био практично центар Европе и света. Овде је у кампу, који је претходио турниру, прошло неколико стотина репрезентативаца из 11 земаља и то је оно што Кикинди омогућује да непредује и да дефинитивно буде, како ми кажемо, град спорта. Наравно да ћемо да и убудуће улажемо у спорт и инфраструктуру – рекао је Лукач.
Јелена Крвопић, председница Партизана, надовезала се:
Директор Партизана Светислав Вукмирица додао је:





