Најновије

karate-1

Куп Војводине кадете, јуниоре и сениоре, одржан је у Беочину, а Феникс је освојио 16 (5-7-4) медаља. Борбе, кадети: Јелена Кличић (до 47кг, злато), Селена Кличић (до 47, сребро), Огњен Каменовић (до 70, бронза), јуниорка: Уна Терзин (до 48, злато), кате кадети: Никола Скакић (злато), Стефан Сили, Миа Вашалић, Наташа Татић, Милан Драгишић (сви сребро). Филип Адамов, Искра Ђикић (обоје бронза, сениор: Никола Кочиш (бронза), мушки и женски ката тимови, кадетски и јуниорски (сви злато).

Сви су се квалификовали за Куп Србије у Новом Саду.

Д. П.

kuglanje-1

Куглашице Кике 0230, на дводневном завршном турниру Купа Србије, у Апатину, одбраниле су трофеј освојен прошле сезоне. Кикинђанке су у финалном двобоју биле боље, 7:1 (3.316:3.236), од Славие из Ковачице, а пре тога у полуфиналу савладале су, после нерешеног резултата 4:4, захваљујући малим сет поенима (13:11), састав Срема из Руме.
КИКА 0230 (у финалу): Кресоја/Драганов 534, Чисар 554, Чорба 538, Шибул 531, Френц 597, Команов 562.
Д. П.

kosarka-1

У узбудљивоj утакмици последњег кола сезоне Друге регионалне лиге „Север” односно четвртог кошаракашког степена, групе која окуља војвођанске клубове, кошаркаши Велике Кикинде савладали су 93:80 (25:27, 25:19, 22:18, 21:16) новосадски Sport-Key Plus и на паркету „Језера” прославили улазак у виши, трећи ранг надметања!
Победнички пехар првацима уручио је Миле Медаковић, генерални секретар Кошаркашког савеза Војводине, а награђен је и тренер Велике Кикинде Ненад Кнежевић као најбољи у лиги, док је Предраг Радовановић MVP сезоне и њему је појединачни трофеј уручио некадашњи кошаркашки ас Владимир Кузмановић. Још је председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов, Великокинђанима предала медаље, али у целој причи не сме се заборавити Марио Цветковић алфа и омега стручног штаба. Кнежевић је након меча рекао:
– Најбитније је да смо се пласирали у виши ранг, што нам је прошле сезоне, када сам био помоћник Мирку Буцалу, измакло несрећним сплетом околности, а сада је ова титула још слађа.
Председник Велике Кикинде Вања Радојков нагласио је да ове сезоне, за разлику од претхоне, није било еуфорије, али да је резултат дошао.
– Пре две године ушли смо у целу причу врло помпезно и полетно, али неискусно. Желели смо све одмах, а ове је године све ишло  мирно, иако нам је циљ био истоветан. Сада се десило „већ виђено”, али овога пута у нашу корист, а овако се још и лепше све одиграло, пехар смо подигли пред својом публиком у одлично попуњеном „Језеру”. Вредело је одрицати се током овог преиода и нећемо овде стати, ово је тек почетак враћања клуба на старе стазе славе, када се у нашем граду играла врхунска кошарка – јасан је био Радојков.

Д. П. 

rukomet.-mrk-ki-vojvodina-ns

Дворана: „Језеро”. Судије: Алимпић и Црњански (Бачка Паланка). Седмерци: МРК Кикинда 4(3), Војводина 5(4). Искључења: МРК Кикинда 4 минута, Војводина 6 минута.
МРК КИКИНДА: Балабан, Давидовић 4, Јокић 2, Лисица, Јовановић 7, Ћосић 2, Тодоров, Китановић, Гајски, Панић 5(1), Косановић 1, Петровић 5(2), Ковачевић 3, Гаћиновић.
ВОЈВОДИНА: Драшко, Милић 4, Милета 2, Крсманчић 4(3), Станков 1, Солдатенко, Пушица, Арсенић, Чабрило, Рађеновић 3, Срдановић 6(1), Николић 3, Еномото 2, Предовић 5, Лазић 2, Јовановић 3.
Играч утакмице: Марко Срдановић (Војводина).
И док је у претходних неколико наврата, МРК Кикинда губила, и то убедљиво, од екипа – директних ривала за опстанак, сада је очекивано претрпила пораз у дворани „Језеро” од новосадске Војводине. На одмору било је три плус за Новосађане, у наставку игре, гости су стигли до вишка од 10 погодака, а у финишу клуб с именом нашег града смањио је разлику. У последњем колу основног дела сезоне Кикинда ће гостовати у Шапцу, а након тога, 2. маја стартује догравање за останак у лиги, тзв. плејаут.
Д. П. 

ofk-kikinda-zeleznicar-indija

Кикинда – Гледалаца: 150. Судија: Марко Марковић (Панчево). Стрелци: Ј. Влалукин 4. и Ђокић 68. минут. Жути картони: Молнар, Милисављевић, Трифуновић (ОФК Кикинда), Мијатовић, Новаковић, Д. Влалукин (Железничар).
ОФК КИКИНДА: Видаковић, Молнар, Трифуновић, Миленковић (Оторан), Белош (Лекај), Степанчев, Милисављевић, Ћировић, Вучетић, Вујовић (Пашић), Стојановић.
ЖЕЛЕЗНИЧАР: Стошић, Радовић, Костић, Ђокић (Кудрић), Мијатовић (Стаменић), Живановић (Павловић), Илијев (Д. Влалукин), Јездовић, Новаковић, Шишков, Ј. Влалукин.
Лоше су у утакмицу ушли Кикинђани и Инђијци су то одмах казнили. После брзе акције и одигране повратне лопте, Јован Влалукин одлично је реаговао и донео предност фавориту већ у уводу. Током неколико наредних минута, гости су у два наврата могли удвостручити предност па и већ тада осигурати победу, али ипак до одмора није било промене резултата. У наставак меча, чинило се, Инђијци су, чврстом одбраном, играли само да им прође време, а онда у 68. минуту Ђокић је, испоставило се, оверио победу, иако су ближе крају домаћи двапут запретили. Прво је, након прекида, Вујовић главом тукао под пречку, али је Стошић избио лопту у корнер, а још је и Молнар био у доброј шанси, али је слабо шутирао.
Д. П. 

stasa-radak-2

Кикинда ће ускоро имати прилику да ужива у музици једног изузетног младог талента. Четрнаестогодишња саксофонисткиња Сташа Радак одржаће свој солистички концерт у уторак, са почетком у 18 часова, у свечаној сали Народног музеја.

Ова млада уметница, ученица Основне музичке школе „Слободан Малбашки“, већ је скренула пажњу јавности својим запаженим наступима и значајним наградама на домаћим такмичењима. Њена посвећеност, упорност и љубав према музици препознају се у сваком тону који изведе, а управо ће публика у Кикинди имати прилику да то доживи уживо.

Сташа ће се публици представити пажљиво одабраним програмом, на којем ће показати не само техничку зрелост, већ и изражајност која се ретко среће код тако младих извођача. Посебан уметнички печат концерту даће клавирска сарадња са проф. Евом Француски Арањош, чије искуство и музикалност додатно обогаћују овај наступ.

Улаз је слободан, а сви љубитељи музике позвани су да својим присуством увеличају ово вече посвећено таленту, раду и љубави према уметности.

Т. Д.

rct

На 24. Покрајинском такмичењу талената, одржаном у суботу, 18. априла у Панчеву, полазници Регионалног центра за таленте „Душан Васиљев“ из Кикинде остварили су изузетан успех – чак 14 њих обезбедило је пласман на државни ниво такмичења, потврђујући још једном висок квалитет рада и посвећеност како ученика, тако и њихових ментора.

Највиши пласман, освојивши прва места, остварили су Марија Попов (енглески језик), ученица Гимназије и стручне школе „Доситеј Обрадовић“ из Новог Кнежевца, Милана Баштованов (књижевност), ученица Гимназије „Душан Васиљев“, као и Илија Цвијан (српски језик), такође ученик ове гимназије.

Одличне резултате постигли су и ученици који су освојили друга места: Мара Драгин (српски језик), Доротеа Бореновић (физика), Богдан Завишин (историја), и Наум Игњатов (географија), док су трећа места припала Мајди Хелдрих и Ђурђини Петровић (биологија), Владислави Петровић и Теодори Иветић (психологија), као и Вукашину Ћирићу, Марку Блажићу и Јелени Попов (географија).

Посебну захвалност из Центра упутили су дугогодишњем партнеру, компанији „Le Belier“, која је и ове године подржала младе таленте финансирајући трошкове превоза ученика и ментора на такмичење, чиме је дала значајан допринос развоју образовања и подршци даровитим ученицима.

Државно такмичење талената биће одржано крајем маја – за ученике основних школа у Бору, а за средњошколце у Панчеву, где ће кикиндски представници имати прилику да још једном покажу знање, труд и таленат на највишем нивоу.

Т. Д.

sss-krov-radovi-(5)

У току је реконструкција дела крова Средње стручне школе „Милош Црњански“. За ове радове Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине-националне заједнице  доделио је седам милиона динара.

Радови се обављају на половини крова на којем се налазе азбест-бетонске плоче.  Обухватиће замену старих, дотрајалих плоча новим кровним покривачем, истичу у школи „Милош Црњански“.

Нови кров биће постављен на крило зграде које се налази одмах до Техничке школе „Михајло Пупин“. Захваљујући овом улагању објекат ће бити безбеднији, а ученици ће имати боље услове за рад.

Радници су у посао уведени током ускршњег распуста, а, уколико време дозволи, биће завршен до краја маја.

uskrsnji-koncert-sv-kozme-i-damjana-6

Вече испуњено духовном музиком, емоцијама и заједништвом обележило је донаторски васкршњи концерт одржан у Храму Светих Козме и Дамјана, где су Кикинђани још једном показали да су спремни да стану иза своје светиње.

На свечаном концерту наступила су три хора – „Свети Роман Мелод“ из Суботице, домаћи црквени хор „Свети Јосиф Темишварски“, као и дечји хор „Свети Јован Шангајски“, док је посебну атмосферу употпунио наступ гуслара. Након концерта, за све посетиоце уприличена је закуска, као и кратка филмска презентација о историји храма.

Овогодишњи концерт имао је и посебан значај – био је донаторског карактера, са циљем прикупљања средстава за наставак изградње звоника.

– Вечерас обележавамо десет година активног рада нашег црквеног хора, али смо желели да спојимо лепо и корисно. Овај концерт је наставак традиције донаторских окупљања захваљујући којима је храм и изграђен. Сада прикупљамо средства за звоник, чији су темељи већ завршени – истакао је старешина храма протојереј Бобан Петровић.

Он је додао да је реч о великом и значајном пројекту, чија укупна вредност износи око 47 милиона динара, док су темељи коштали око 3,2 милиона. Наредна фаза, која обухвата зидање и изградњу куполе, процењена је на око 22 милиона динара.

– Ово је велики изазов, али и прилика да покажемо заједништво. Верујемо да ћемо, уз помоћ народа и Божју помоћ, успети да довршимо оно што је започето – поручио је отац Бобан.

Да звоник има посебно место у срцима верника показују и речи оних који су присуствовали концерту.

– Моје две унуке вечерас наступају у хору. Желимо да дамо свој прилог јер нам много значи што ће црква добити звоник. То ће бити украс града, али и симбол наше вере – рекла је верница Естер Вучковић.

 

Слично размишља и Бранислава Селаковић, која истиче да је храм центар духовног живота за многе.

– Ово је наш храм, наш светионик. Сваке недеље смо овде и важно је да га заједно градимо и чувамо – казала је она.

Концерт је тако, осим уметничког, имао и снажан симболички значај – као позив на заједништво, солидарност и очување духовних вредности. Звоник, који тек треба да се уздигне, већ сада уједињује људе – баш као што ће једног дана његова звона позивати вернике и одзвањати далеко изнад града.

Т. Д.

struja-radovi

Због планираних радова на електромрежи, у среду, 22. априла, у периоду од 9 до 13 часова, без електричне енергије остаће потрошачи у више улица у Кикинди. Искључење обухвата већи број улица и њихових делова, па се грађанима саветује да се на време припреме.

Без струје ће бити:

  • Улица Саве Текелије – од улице Генерала Драпшина до улице Браће Богарошки, као и од улице Браће Богарошки до улице Стевана Сремца
  • Улица Светозара Милетића – од улице Саве Текелије до улице Чанадске, затим од Чанадске до Душана Васиљева, као и зграде број 56 и 58
  • Улица Ђуре Јакшића – од улице Милоша Великог до улице Чанадске, као и од Чанадске до Душана Васиљева, укључујући и кућне бројеве 50 и 68
  • Улица Браће Богарошки – од улице Саве Текелије до кућног броја 56
  • Улица Цара Душана – од улице Милоша Великог до улице Браће Средојев, као и од Браће Средојев до улице Душана Васиљева
  • Улица Чанадска – од улице Браће Богарошки до улице Шабачке, као и од улице Светозара Милетића до улице Браће Богарошки
  • Улица Шабачка – од улице Браће Средојев до кућног броја 27
  • Улица Браће Средојев – од улице Цара Душана до кућног броја 23

Из Електродистрибуције напомињу да, уколико радови буду завршени пре предвиђеног рока, напајање може бити успостављено и раније, док у случају лоших временских услова радови могу бити одложени. Такође, током извођења радова могући су и привремени прекиди у снабдевању електричном енергијом.

error: Content is protected !!